7 9 4 6 8 6 7 4 4 1 18 8 8 1 1 6 heeren tie Menars eti Guibouralsmede met de jonk vrouwe de Kersabiecdie zich bij haar bevonden gevangen genomen en naar het kasteel van Nantes overgebragc geworden, waar zij door de nationale garde en de troepen der bezetting bewaakt wordt. Van den vroegen ochtend af, was de trom in de stad Nan tes geroerd geworden en de nationale garde op de been geko men de laatste heeft de volksmenigte, welke zich in den om trek van de verblijfplaats der hertogin verzamelde bij herhaling uiteen moeten drijven. Onder de te Nantes in omloop zijnde geruchten behoort dat tusschen het eiland Bellisle en de fransche kust een vaartuig gereed lagaan boord waarvan de hertogin zich zou inschepen almede, dat hec aan drie harer volgelingende heereti Charette de Bourbon en La Roche-jacquelindie zich bij haar bevon den, gelukt is, om door de volksmenigte en de gewapende magt lieen te ontsnappen en genoemd vaartuig te bereiken. Ook wil men, dat een politieagent, die met den nieuwen prefect, den lieer Duvalte Nantes is gekomen, en er in geslaagd is, om zich voor een' aanhanger der hertogin uit te geven,.en langs dien weg hare schuilplaats te ontdekken." Zondag den u zullen de Hertogen van Orleans en van Nemoursdes ochtends vroeg naar het leger van het Noorden op reis gaan. De hertog van Orleans, neemt zijne aides decamp en ordonnance-officieren met zich; ook moet hem de generaal graaf Flahauigewezen aide de camp van Keizer Napoleon vergezellen. Men hoort veel spreken van het marscheren van troepen naar "het leger. Onder anderen rukt het rode regement kurassiers van Meaux derwaarts op. Nog wordt eene divisie grenadiers en vol- tigeurs opgerigtwaarover de luitenant-generaal Schramm het bevel zal voeren. Tevens worden er maatregelen genomen om aan de oostelijke grenzen eene geduchte krijgsmagt bij een te brengen. Daartoe zouden niet minder dan twintig regementen infanterie met eenige corpsen ka val lede worden verzameldonder den naam van armee van het Oostendie haar hoofdkwartier te Metz of te Pont k Mousson zou vestigen. Verscheiden fransche reeders zonden aan den minister van ma rine om kaapbrieven gevraagd hebben; doch deze waren voor als nog geweigerd, in de verwachting, dat Holland de zaken niet tot het uiterste zou laten komen. NEDERLANDEN. 's Gravenhage den 13 November. Men heeft eergisteren op korten afstand van Scheveningen een vreemd oorlogsvaartuig gezien, doch zonder vlag. Twee visscherspinken van Katwijk zijn genomen. Te Londen heeft men insgelijks verscheidene onzer visschersschepen genomen; men wil zelfs, dat men zich beeft meester gemaakt van he; geld, dat de arme schepelingen by zich hadden. Breda v den 13 November. Uit Brussel van den 13 Novem ber Schrijft men: De Courrier zegt een' brief uit Londenvan den 9 ten 11 uren des avonds, te hebben ontvangen, welke tot postcriptum hield: Ik verneem zoo evendat de pruissische ambassadeur he den nieuwe voorstellen omtrent het belgische vraagstuk ónder de oogen van lord Valmerston gebragt heeft. Op dit oogenblik (10 uren) is men aan het. beraadslagen over deze nieuwe voor stellen. Men heeft de heer van de ïVeper* op het Forcing-of fice ontboden. Uit Antwerpen van den ia November. In het Journal du Commerce leest men het volgendeDe tweede en derde ban onzer burgerwacht is heden ten twee uren op de beurs bijeen geroepen. Men wil de stedelijke dienst door de gewapende bur gerwacht laten waarnementerwijl de toepen der bezetting in het verschanst legerkamp zouden terug trekken. „Dezen morgen hebben zich eenigen onzer officieren als par lementair naar de citadel begeven." Hetzelfde blad geeft de verzekering, dat de generaal Chassé voor eenige dagen het geheele garnizoen vereenigd en hetzelve zijn vast besluit te kennen gegeven had, van de citadel tot het ui terste te verdedigen en zich zelf des noods onder hare puinente begraven; degenen die zich niet sterk gevoelden om in die gevaren te deelen, konden zich verwijderen. Slechts weinige soldaten hadden van de vergunning van den opperbevelhebber gebruik willen maken, maar de groote meerderheid had met geefedrift te kennen gegevendat zij hare goedkeuring hechte aan de taal en het besluit des grijzen generaals. Goes, den 16 October. De Amsterdamsche courant deelt een uittreksels uit een brief van den Heer A van LienenPlaat selijk Bestuurder der Noord-en Zuid-Hollandsche Redding Maat schappij, te Egmond aan Zee, aan de Directie dier Maatschap pij te Amsterdam, in dato ix Nov. „Heden namiddag twee „ure van Amsterdam komende, zag ik een schip in het W. Z W. „vanhier, met Z. W. en dikke lucht, voorden wind afkomen; denkende dat het een koopvaarder was, ging ik met de sloep van „deN. en Z Hollandsche Redding Maatschappij hetzelve een Loods presenceeren de lucht opgehelderd zijnde zag ik dat hec „eenEngelsch Oorlogs-Fregac was, waarbij nog eene Corvette 3i onder zijn geschut zijndebegreep ik hec beste te zijn onderzijn lij langs te roeijentoen wenkte mij een Officier om aan boord over te komen waar men mij vroeg of ik een Loods was en of er nog meer Loodsen in de sloep waren ik antwoordde voor mijn persoon van neenmaar dat wel twee Loodsen zich in de sloep bevonden hierop zeide men mij hen te zeggen om over te komenals wanneer men ons eenige niets beduidende vragen „deed; dit gedaan zijnde, vroeg de Officier, dien ik voorde Kotumandant van het schip aanzagof ik en de Loodsen een „glas brandewijn wilden hebben, hetwelk ik met ja beanc woord- detoen werd een blad met vier glazen gebragtwaarvan ik een afgreepen de toastvriendschap van Engeland met Holland, dronk hetwelk door den Officier met een vriendelijken lach be- antwoord werddie toen ook zeidede visschers zullen wij niet hinderen toen vroeg ik Nu de koopvaarders? waarop hij mij vriendelijk toelachte. Ik konde zien dat hij volstrekt geen kwaad in den zin had en veronderstel dat zijl. slechts komen om „een bloot figuur te maken. Voorts vroeg ik nog of er nog meer Engelsche of Fransche schepen kwamenwaarop de Offi- cier lachte en niets zeide. Een en ander doet mij veronderstel- „len dat zij meer als vrienden dan wel als vijanden kwamen en heb hun dan ook geraden tegen den nacht op zee te gaan, omdat ik voor W. wind vreesde. Men gaf mij een flesch cognac en „een doek met brood voor de personen, die in de sloep waren, en toen zag ikzonder dat zij iets zeidendat ik heen konde gaan zoodra ik wildeen nam dus ook na het schip bezien te hebbenmet eenen vriendelijken groet afscheiddie oók dus beantwoord werd." Berigten wegens de he erse hen de ziekte. Plaatsendatum Rotcerd.io-14 Nov. j Sciiied. 10-14 Amst. 9-14 I Leijden. 8-12 1 Amersf. 9-12 Utrecht 9-13 Groning 5-8 Leeuw. 5-11 SS ss SS s» ss ss ss 3 2 O o 6 herst. 2 i 14 5 8 1 overl. 1 2 1 o 2 in beh. gebl. MIDDENPRIJZEN VAN DE VOLGENDE ARTIKELEN TE GOES. Van den 1 tot den 15 November 1832. Zonder de Belasting Tarwe/ 7,31. Rogge 5,81. Vroege Gerst f 000. Late Gerst 0,00. Boekweit 0,00. Haver 2,50. Witte Boo- nen f ,0 00 Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 0,00 Graauwe Erwten 0,00. Tarwe Meel 9,3 r. Rogge Meel f 7,46.allen per muddeBoter/ 0,95. Noord Hollandsche Kaas 50 cs. Stolksche Kaas 40 es. Leidsche Kaas 30 es. Witte Brood 235 cs. Tarwe Brood 12s cs. Rogge Brood n5 cs Osse Vleesch 55 cs. Koel Vleesch 55 cs. Kalfs Vleesch 55 cs Schapen- Vleesch 35 cs.Lams Vleesch 35 cs. Versch Varken Vleesch 70 cs. Gerookt Varken Vleesch 80 cs,allen per Ned pond. Vroege Aardappelen ƒ0,00. Late Aardappelen 1,00. de mudde. Jene« ver f 24,00 per vat. ljpen Hout f 7,00. Essen Hout f 7,00, per wisse. Groote Takkebossen f 10,00. Kleine Takkebossen f 6,00de honderd. Steen Kolen f 2,80 de 100 ponden. Houts Kolen/ 1,70, de mudde. Turf ƒ0,55, de dübb mudde Kool Olie ƒ40,00. Lijn Olie ƒ36,00, het vatKool Zaad 8,13, Lijn Zaad f 0,00de mudde. Kaarsen 70 cs. het Ned. pond ADVERTENT I EN. \CI5~) Ue ondergeteekende maakt aan hare begunstigers 1 bekenddat zij voornemens isde affaire van wijlen haren man M. van der Reitmet eenen knechtdie dertig jaren bij haar heeft gewerktonder opzigc van haren zoon A Kunst voort te zettenbeveelt zich in ieders gunst en belooft eene prompte en civiele bediening. Wed. M. van der REIT. 06) -t- J. van de VELDE OLIVIER, Boekhandelaar te Zierikzeeis voornemens bij inteekening, uittegeven, eene vol* ledige beschrijving van de Groote of St. Lievens Monster Kerk en het Orgel te Zierikzeevan hare stichting af tot op hare verwoesting, door den brand op 7 October jl., met 4 stuks Gesteendrukte Platende kerk van buiten vóór en na den brand en van binnen op die stijdstippen voorstellendedit gedenk stuk zal de prijs van 3,00niet te boven gaanen de op brengst verstrekken ten voordeele van nieuwe optebouwene Kerk en Orgel, de inteekening staat open bij alle Boekbandelaren in dit Rijk, tot i.° December 1832, om nog dit jaar de uitgave te kunnen bewerkstelligen. Te Goes, bij F, KLEEUWENS, Stadsdrukkef en Boekhandelaar.

Goessche Courant | 1832 | | pagina 2