If-. 91. GOESSCHE G OUR AN T ,-f-- \t i&AAttbajJ 12 fioocmRcr 1832. s= BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. c BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS tea Stad Goes en ressorte van dien, ontvangen hebbende hec Provinciaal Blad xaó, circulaire van Zijne Excellentie den Staatsraad Gou verneur dezer Provincievan denf ae. dezer maand, A. N.° 10347/1ie. afdeelingbrengen dien overeenkomstig ter ken- ftis van derzelver Ingezetenen: .«Dat het Zijne Majesteit den Koning, bij besluit van den 18 October jongstledenN.° 7a. behaagd heeft te bepalen: dat aan #epersonen welke bij de vroegere Schutterijen eene verhoogde Contributie hebben betaaldin plaats van het doen van persoon lijke dienst de jaren welke zij deze Contributie voldaan hebben zullen worden toegerekendter verkrijging van het ontslag uit de Schutterlijke dienst, naeenen diensttijd van volkomene tien ja ren, overeenkomstig het Koninklijk Besluit van den 18 Novem ber 1831 N.° 30, en dat zij, welke bij hunne aanzoeken tot het bekomen van zoodanig ontslag, de gemelde betaling willen doen geiden» de quitantien, stavende de jaren over welke deze ver hoogde Contributie is betaald, zullen moeten overleggen. En Op dat deze algemeen bekend worde, zal daaraan op de gewone wijze publiciteit gegeven worden. Gedafto ten Scadhuize van Goes den 10 November 183a. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H, VERSCHOOR, vanNisse, Vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris,: L de FOUW, Jz, NIEUWS TIJDINGEN. DUITSCHL AND. Franxpoat, den 4 November. Het dagblad van Hanover méldt, dat het kabinet der Tuillerien de antwoorden van ver scheidene duitsche hoven op de kennisgeving van het huwelijk van prinses Louise met vorst Leopoldheeft teruggezonden, omdat in die antwoorden de naam van den echtgenoot harer koninklijke •hoogheid was achterwege gelaten. Hec genoemde dagblad merkt ten dien opzigte aan, dat de vorsten van hec duitsch verbond prins Léopold niet als koning der Belgen konden erkennen, zoo lang hij niet erkend was doorZ. M, den Koning van Holland als groot hertog van Luxemburg. In de bijzondere brieven uit Weenen, van 27 October, wordt melding gemaakt van de oorlogzuchtige gedaance, welke dé'staatkundige aangelegenheden thans hadden, doch daarbij her Vólgèhdë,aangemerkt ,55 Nog moet men echter rékenen op de om- zigtigë' staatkunde der gróotè kabinetten, welke meer dan ooit zich bëijvéren, om Europa voor groote rampen te bewaren. In tusschen Wordt derzelver afwending somtijds, tegen alle bereke ning, do Óf geringe onvoorziene gebeurtenissen, onmogelijk ge;- fnaéfet, Men ziet vooral de eerstvolgende berigten uit Berlijn ritèt 'spanning te gemoec, vermits dezelve van eenen zeer beslis-, sëttde aard kunnen Wezen. De Oostenrijksche legatieraad v. Wer ner. die gedurende het verblijf van Z. M. den Koning van Pruis sèn te Töplitzzich aldaar bevondis hier teruggekomener lekt intusschen niets uit, omtrent de onderwerpen ot den uitslag zij ner zending. Het uitloopen der engelsche en fransche eskaders zoddfenog geene wezenlijke veranderinginden stand der politiek be werken; want het kabinet van 's Gravenhage heeft dusdanige maat regelen van verdediging op de hollandsche kusten genomen, dac van; eene blokkade, welke vooral in dén winter noch algemeen noch volkómen zyn kan» weinig te vreezen is. Daarentegen zou de; de britsche handel Veel kannen lijden. Dien ten gevolge is men algemeen van gedachte, dat, indien na verloop vaneenigen tijdde beide kabinetten het Vruchtelooze der ónderneming zul- len/inzien» zy weder den weg van onderhandeling zullen inslaan?, cd, ondanks hunne zoö luid verkondigde toerustingmét Hol land in beraad zullen treden; ten'ware, dat zij volstrekt de za ken tot het uiterste willen drijven en oorlog wilden hebbenhét geen niet waarschijnlijk is." Uit Düsséldorf wdtdt van den 7 dezer gemeld Alhier is het bevël aangekomendat de linietroepen van hén zevende armee korps op den voet van oorlog inoefen ge- brast worden en tich tót deti afmarsch gereed moeten hóuden? s F R A N K R IJ K. Parijs, den 4 November. Méti verzekert vrij algemeendat reeds gisteren by het ministerie let antwoord van den Koning der Nederlanden op de sommatien van de Fransche en Engel- sclie gouvernementen bekend gewórden zy; en datdewijl bet* zelve weigerend luidtheden aan de gezanten van de overige mogendheden eene nota is overhandigd, houdende, dat het trak taat van 15 November nu des noods mee geweld zal worden, ten uitvoer gelegd; welke mededeeling eene algemeene zamen- konlst van falie die gezanten heeft ten gevolge gehadmaar wat door hen fn deze ortiscandigheid rhoge besloten zijnns nog on bekend. l'r l De oppositie-bladen verklaren r zich steeds tegen de expe ditie naar Belgie; zy rneënendat deze nooit den nitslag zal hebben, dien zich de Regering daarvan schijnt te beloven, én beweren tevens, dat zij aanleiding tot een algemeerten oorlog geven zal. Een dier bladendat tot de liberale zijde behoort» zegt, dat, zoo de Koning der Nederlanden niet regestreeks'dóór Pruissen of door Rüsland aangemoedigd* wordt om zich tegen Frankrijken Engeland te verzetten, hij ten minsce op den bij stand van die twee Mogendheden kan rekenen, en daarenboven met de Hollanders slechts door ééne gedachte, één gevoelen bezield wordt, en Koning en Volk vertrouwen hebben op de uitkomst Van hunne zaakwelk vertrouwen hunne ware sterkte uitmaakt. Zoo dat hét te verwachten zijn zaldat koning Wit- lem de onderhandelingen ten einde zal brengen zonder de oor logskosten te betalen. De Koning der Nederlandenzegt dat blad verder, is van alle de Mogendheden, welke indezen twist gewikkeld zijn, on getwijfeld de eenige die in staat is te wachten. Zoo het pruis- sische hof het blokkeren der kusten en hec belegeren van Ant werpen toeliet; zou het evenwel het oog op die krijgsverrig- tingen willen houden en meester blijven den duur daarvan te be palen hec fransche ministerie heeft noodig eenigê zinsneden te Vinden voor de redevoeringwaarmede de Kamer moeten geo pend wordenen ook een of ander behaald voordeel om de schérpe taal van het adres in antwoordwaarmede het bedreigd Wordtte ontwapenenterwijl lord Grey en zijne vrienden in de eerste dagen van decerriber hunne handen vol zullen hebbent met de nieuwe verkiezingen voor het Parlement in hunnen zin te besturen.' Een ander papierdat dezelfdé politieke gevoelens toegedaan is, gelooft» zelfs na de weigering van Holland om de citadel van Antwerpen te ontruimen, dat de uitrustingen der vloot te Spithead met geene érnstige bedoelingen geschieden. Men moet thans overtuigd zijn, zoo drukt het zich uit, dat geene bedrei ging het besluit van den Koning der Nederlanden kan doen wan- gelen. Zjjne eer vordert van niet dan voor geweld van wape nen te wijken, én zijne rol is altijd geweest om te Antwerpen weerstand te bieden tot hulp dier vesting op te rukken en met hec fransch-belgisch léger eene reeks van gevechten1 te beginnen, dip ernstig genoeg én tevens genoegzaam onbeslissend moeten zijn om Pruissen dat hier het spel van het Heilig Verbond speelt, ondanks zijnen souverein, te noodzaken van.tegen Frank* rijk tusscben beide te komen Zoo het den Koning der Neder landen niet aan die tegenwoordigheid van geest in het gevaar, aan die magc van volharding en aan die schranderheid ontbreekt, die men van een Vórst uit het huis van Nassau verwachten mag zal dé kleine oorlogwelke het fransche ministerie wil onderne men, om eene meerderheid in de Kamer te hebben, tot den grooten oorlog leidendien de Liberalen altijd als onvermijde lijk hebben beschouwd en die alleen de fransche omwenteling kan bevestigen. De ministeriele bladen daarentegen beijveren zich om door re deneringen en verzekeringen het publiek gerust te stellen. Zij verklaren, dat alle mogelijke maatregelen van voorzorg genomen zijn; dat de Conferentie allés geregeld, alles voorzien heeft; dat het traktaat Van 22 octobér eene wezenlijke alliantie tusschen Frankrijk en Engeland heeft tot stand gebragt; dat de belgische twist eindelijk zal beslecht wordenen dat daarna niets zich meer verzetten zal tegen het bestendigen van dien vrede, welke sedert twee jaren duurt, ondanks de oorlogzuchtige voorspellingen der Oppositie, en die door de ónderneming van Belgie nog meerder bevestigd zal worden. Parijs» den 5 November De National drukt zich omtrent de gevolgen der belgische expeditiewat de finantien in Frankrijk én de houding der Noordsche mogendheden betreftin dezer voe ge uit: Wanrieer het ministeriede bemagtiging der Antwerp - sche citadel door orize troepen, ons aankondigende, tevens het berigt óris geeft, dat hij het leger met 200,000 man en het bud get met aoo millioenen zal verminderen, dan zullen wij zeggen dat hij blijkbaar den vrede heeft verworven; maar wanneerge lijktijdig met de bemagtiging van het Antwerpsch kasteel en de terugkomst onzer troepener noch van ontwapening noch va" ontlasting gesproken wiërd, wanneer» gelijk wij er niet aan

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1