nige dagen zal volgen. De Messager de Chambres meent ein delijk van goeder hand te zijn onderrigt, dat de pruissische ge zant, zoo de fransche troepen Belgie binnenrukken, dadelijk zij ne paspoorten zal vragen. - Sedert eenige weken bestaat er in de hoofdstad eene ver- eeniging van zoogenoemde Karlistendie door het gantsche rijk kosteloos een aantal schotschriftenen spotprenten van de grofste soort tegen het tegenwoordig bestuur, en wel voornamelijk tegeu het koninklijk huis doen verspreiden. De politie heeft het naauw- keurigst onderzoek gedaandoch tot heden toe, noch den druk ker, noch de uitgevers knnnen ontdekken. r De minister van buitenlandsche zaken heeft geweigerd om den brief van gelukivensching wegens het huwelijk van 's konings 4<?chter met koning Leopolddoor den koning van Engeland als kctnihg van Hanover geteekend, aan te nemen, zoo men zegt om de weglating in dien brief van den naam van den echtgenoot, hetwelk men houdt als eene niet erkenning door Hanover van Leo pold a]s koning der Belgen. In de Hervormde kerk alhier is laatstleden Zondag, in bij zijn eenèr talrijke schare, een dankstond gehouden wegens het ophouden der Cholera binnen deze hoofdstad; aanstaande Zon dag zal dit mede in de Luthersche kerk plaats hebben. NEDERLANDEN. Amsterdam den 23 October. Extract uit deParijsche dag- bladen en partic. corresp. van den 21 October. Den Nouvelliste bevat in deszelfs Tweede Editie het volgende artikel Gisteren was het receptie dag aan de Ministerien van oor log koophandel en openbaar onderwijs. De gezelschapszalen der HH. Ministers hebben talrijke bezoekers ontvangen onder welke eene menigte Gedeputeerde, Pairs en leden der Regterlijke magt, vele Burgerlijke en Militaire Ambtenarenenz. Er werd met ver trouwen gesproken over de toekomstwelke het land hopen mag van de nabij zijnde beslechting der Hollandsch-Belgische zaak en van de toetreding eener groote Parlementaire meerderheid tot het stelsel der Regering." (Hierop maakt het Brusselsche dag blad de Emancipation de volgende aanmerking)Deze ver- zekeriug van het half officiële dagblad strekt ter bevestiging van hetgeen wij gisteren zeiden volgens brieven van onzen Parijsschen Correspondentdie den Maarschalk jSoult deze woorden in den mond legt: Vcor den 15 November moet de Koning der Bei- gen aan de Kamérs de sleutels der Antwerpsche Citadel kunnen V.ertoonen." Men verzekert (dus schrijft onze correspondent) dat Rus land op .het punt staat een eskader van 20 zeilen naar Texel te zenden. Indien deze tijding waar isdan is zulks eene stellige oorlogsverklaring aan Frankrijk en Engeland. Want die schepen komen dan om den Koning van Holland te ondersteunen en zich te verzetten tegen het Anglo Gallische eskader. Le Temps: Wij hadden het wel gedacht; de expeditie zal niet plaats hebben, uit hoofde van den mist. Van het uitzeilen is geen kwestie meer, noch wat de Fransche noch wat de £n- gelsche vloot betreft. Deze is tegen den 5 November te Spit- head bijeen geroepen, maar moet uit de vier hoofdpunten en om zoo te spreken, van de vier hoeken der wereld zamenkomen Slechts tijd en geduld wordt er vereiseht. Van twintig schepen waaruit zij zal bestaan, is, zegt een engelsch nieuwsblad, slechts een gering gedeelte in staat om in zee te gaande overige ko men of moeten nóg thuis komen van lange reizenen hebben dus noodig gekalefaat te wordeneenige bodems bevinden zich npg in d.e wateren van Lissabon. Het is nu nog te vroeg voor dwangmiddelenmaar zal niet de 5den November te laat zijn Men zal derhalve tot de protokollen moeten terugkeeren, 'ParticCorresp. uit Londen van den 2 x October.) De Cpurpier van gisteren avond deelt een uit 's Hage ontvangen gewig- tig stuk mede, bevattende de 9 vragen door de Conferencie op dep 25 November aan den Hollandschen Gevolmagtigden ge daan, en de daarop gegeven antwoorden. De Standaard be helst Qok een fraai artikel uit het Journal de la Hayede doorslaande onregtvaardigheid bloot leggende, aan welke het on heilig verbond zich jegens Holland schuldig maakten in gloei- jende verwen de jammerlijke gevolgen voorstellendedie daaruit voor Europa zullen moeten voortvloeijen. Wat de openbare meening hier betreft, dezelve blijft verdeeld, doch verre weg de meerderheid is tegen eenen oorlog met Holland. Uit Brussel van den 23 October meldt men. De Antwerpsche Phare zegt stellig te kunnen verzekerendat het gouvernement laatstleden zaturdag, met een aannemer, eene overeenkomst getroffen heeft voor de levering van 15,000 Ned ponden fijn zout, welke binnen acht dagen tijds moesten gele verd worden, tén gebruike van het fransch leger te Antwepen en omstreken. Wij hebben uit eene goede bron, zegt de Courrierdat de pruissische ambassadeur te Parijs laatstleden donderdag aan het fransch kabinet genotificeerd heeft, dat Pruissen den intogt der fransche troepen in Belgie als eene oorlogsverklaring zou be schouwen. Hetzelfde blad behelst in zijne londensche correspondentie van den 19den onder anderen het volgende Voor twee dagen heeft vorst Talleyrand aan lord Palmerston eene nota vin het pargsch kabinetdie eene zekere vastheid van besluit aankondigdeover handigd. Daarin werd gezegd,, dat zoo Engeland niec weldra besluiten wilde, omFrankfijk in eqne spoedige ontwikkeling van het belgisch vraagstuk behulpzaam te zijn Frankrijk alléén voort gaan en er voor goed een einde aan zou maken. Lord Palmer- ston heeft zeer| kalm geantwoorddat hij geen regt gsloofde te hebben om de staatkunde, welke Frankrijk volgen moest, aan hetzelve voor te schrijvenmaar dat, zoo Frankrijk aan de vriend schap van Engeland prijs hechte, hij geloofde^ het te moeten aanbevelen, niet overhaastig te werk te gaan, in al hetgeen de belgische kwestie betrof." 's Gravenhage, den 19 October. Naar men verneerntzal het ontwerpom ,de telegrafische linie over Bergen-op-Zoom langs de Schelde tot aan het Vlaamsche-Hoofdof het kasteel van Antwerpen, te verlengen, eerlang worden te werk gesteld, en zullen de onderscheidene posten dezer linie weder met amb tenaren van het kadaster worden bezet, -».«o 's Gravenhage den 24 October. Zijne Koninklijke Hoog heid de Prins van Oranje is den 22 dezer van Bergen op Zoom naar de Citadel van Antwerpen vertrokken om aldaar troe pen in oogenschouw te nemenvan waar de Veldmaarschalk zich onmiódelijk met het hetzelfde oogmerk naar de vloot bege ven zou. Zijne Koninklijke Hoogheid is gisteren in het hoofd kwartier terug gekomen. Eindelijk is in Belgie (even als in Frankrijk) een soort van gemengd ministerie tot stand gekomen. Bij besluit van den 2,0 dezer, heeft vorst Leopold het ontslag aangenomen van de heeren Raikemde Theux cn Coghen. De bekende heeren Leb eau en Rogier zijn de eerste tot minister van justitie, de andere tot minister van binnenlandsche zaken benoemd. De generaal Go- biet blijft minister ad interim van buitenlandsche zaken. Dege nen die den loop der zaken in Belgie sedert het laatste ander half jaar hebben nagegaanmeenen aan het aldus hervormd mi nisterie weinig duurzaamheid te kunnen voorspellendaar het noch den kacholijken noch den liberalen zal behagan. De Emancipa tion schrijft dit bestuur aan de pogingen van den heer Lebeau toeen meentdat die heer een'misslag heeft begaan met zich geene mannen toe te voegen, die het vertrouwen der katholijken bezitten. De gewapende tusschenkomst van Frankrijk vindt bij de re volutionairen in België altijd hevigen tegenstand. Een hunner tolkende Courrierbesluit aldus eene zijner redeneringen te gen de bladendie de bedoelde tusschenkomst voorstaan Neen, wat met er van zegge, de natie zal zich niet ver- heugenindien het Noorderleger de grenzen overtrekt., alvo rens onze soldaten zich met de Hollanders gemeten, hebben. De natie zal zich niet laten misieiden, zij gevoelt, dat, hoe de strijd ook eindigeeene dusdanige tusschenkomst ons noch roem noch voordeel zal verschaffen. Zijn wij overwinnaars vait onze onaf hankelijkheid Frankrijk ten deel; worden wij overwonnen, is zij Holland ten prijs." Plaatsendatum Rotterd.20-24 Oct. Delft. 20-22 Schied. 20-24 Dordr. 18-22 Amst. 19-23 Leijden. 18-22 Amersf. 21-22 Utrecht ;i 9-23 Gouda. 19-23 Groningi5-i8 Zwol. 15-21 bijgek. herst. overl.in beh, gebl. 3 14 3 22 3 5 3 16 3 1 2 2 6 1 2 9 19 22 10 38 13 8 7 24 5 9 5 25 29 4,4 11 34 3 2 1 8 6 *3 6 7 6 1 3 5 AD VERTENTIEN, C30*) PUBLIEKE VERKOOPJNGten overstaan van den Notaris A. KAKEBEEKE Jzresiderende te Krabben dijke op Vrijdag den 2 November 1832, des namiddags ten 4 uren preciesin de Herberg te Krabbendijkebewoond bij J. Krijgerten verzoeke van WILLEM van LIERE, Land man aldaar, van eene extra kapitale HOFSTEDE, bestaande in ruim WOONHUIS, twee SCHURENWAGENHUIS en BAKKEETstaande aan 't begin van het Dorp jan Krabben dijke gemerkt N.° 67met ongeveer 36 Bunders fö' koeden 17 Ellen, HOF, BOOMGAARDEN, WEI- en ZAAILAN DEN, allen gelegen in den Polder van Krabbendijkealles breeder bij daarvan uitstaande biljetten pmschreveiï. Gemelde Hofstede is intusschen Uit de Hand te Koop. Informatien zijn te bekomen ten woonhuize van de Verkoo- per, en ten Kantore van gemelden Notaris Kakebeekete Krab ben dyke. C3O ^en JONGELING genegen zijnde, om op eene Lagere School werkzaam te zijn, en die de gelegenheid wenscht, om in de vakken van het Lager Onderwijsonder wezen te worden vervoege zich bij den Onderwijzer]. KRUIJS- SE, te Goes Te Goes, bij F. KLEEUWENS, Stadsdrukker en Boekhandelaar. i

Goessche Courant | 1832 | | pagina 2