3V°. 86. GOESSCHE C §I£l &Vt>brt0 ikf v 'i^V. v;v 5"| rf - v' vr- x",'r i 26 töctvber 1832. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. Vervolg van het Reglement op het Begraven zie ons vorig nommer.') Art. 67. Het zal aan de Eigenaars van graven op de algemeene be graafplaatsen worden vrijgelaten, om de grafkuilen van binnen met gemetselde muren te omgeven en met grafsteenen te overdekken. De kosten van aanleg en onderhoud dier gemetselde graven gelijk mede die van het ligten en weder opleggen der zarken en van het ruimen der gravenzullen door de Eigenaars moeten wor den gedragen. Art. 68. Wanneer een graf, ter beoordeeling van de Admi nistratie over de begraafplaatseene dringende voorziening vor dert, zal deze den Eigenaar doen aanzeggen, om die voorziening binnen eenen bepaalden tijd te bewerkstelligenbijaldien aan de aanzegging geen gevolg wordt gegeverizal de voorziening ten koste van den Eigenaar bewerkstelligd wordenop last en door tusschenkomst van de Administratie welke over de begraafplaats is gesteld; en zal geene begraving van eenig lijk in zoodanig graf kunnen plaats hebbenvoor dat het dubbeld der gemaakte kosten zal zijn voldaan terwijl ha een tijdverloop van twintig jaren, de bepaling vin art 66 van toepassing zal zijn Art. 69. Eigenaars van ongemetselde graven dezelve met graf steenen verkiezende te dekkenzullen verpligt zijn die voor eigen rekening op dezelve te doen plaatsen en bekoorlijk te doen on derhouden; zullende, bij het niet voldoen aan de aanzeggingen, Welke daartoe door de Administratie op de begraafplaatsen gedaan zullen worden, in alle deelen gehandeld worden zoo als in het voorgemelde artikel bepaald is. Art. 70. Aan de Ingezeten zal ook de bevoegdheid kunnen wor den toegekend, om, of een aarden graf voor één lijk te huren, of eene plaats voor één of meer lijken te hurenin de algemee ne gemetselde gravenwelke de beheerders der grafplaatsen zou den mogen goedvinden voor eigen rekening aartteleggen of te hou den. - Her bedrag der huursommen voor ieder lijk zal bij het tarief worden geregeld. Art. 71. Gehuurde aarden'graven zullen niet mogen worden geruimd binnen den tijd van twintig jaren, nadat het daarin ge plaatste lijk begraven isna welk tijdstip dezelve weder aan de begraafplaats terug zullen keeren. 1 Art» 72. Huurders van aarden graven of hunne nagelaten vrien den, zullen dezelve te hunnen kosten met grafsteenen kunnen doen bedekkenzonder dat daarvoor eenige recognitie zal mogen worden gevorderd. Zij zijn verpligt te voorzien in het onderhoud djer steenenten genoege van de Beheerders der vbegraafplaat- senwelke dezelve in tegenovergesteld geval zullen kunnen doen wegnemen. y Art. 73. De Plaatselijke Besturen zijn bevoegdorri, ten aanzien van het daarstellen van gemetselde graven en het leggen "van grafsteenen, zoodanige maatregelen te nemen, als dienstig zijn om te bewerkendat een en ander volgens een doelmatig pian geschiede. TIENDE AFDEELING. Over de Plaatselijke Verordeningen ten aanzien der Begraving. Art. 74. Alle verdere bepalingen, welke, uit hoofde van Plaat selijk belang of tot verzekering van de executie van dit Regle ment, door de Plaatselijke Besturen mogten worden noodig ge oordeeld, zullen, in overeenstemming met den inhoud van vo renstaande bepalingén en van de algemeene Wetten en Besluiten kunnen worden voorgeschreven bij Plaatselijke verordeningenmet inachtneming der bepalingen van art. 70 van het Reglement op bet Bestuurder Steden, en van art. 31 van het Reglement voor het Bestuur te platten Lande in deze Provincie. Art. 7.5. De Verordeningen bij het voorgaande artikel bedoeld zullen ©ofeibéschikkingen kunnen bevatten tot regeling van de wijze, msfarpps'de lijken van de sterfhuizen naar de begraafplaat sen zullen worden overgebragt en ter aarde besteld, en tot be paling-van de sommen welke betaald moeten worden door de personendie zich van de door het Plaatselijk Bestuur verkrijg baar gestelde middelen van begraving zullen willen bedienen; zullende het aan een ieder moeten worden vrijgelatenombe halve bet emplooi van den Opzigterbelast met de Policie der begraafplaats, tot den vervoer van lijken en het vergezellen en de begraving van dezelve zoodanige middelen en personen te be zigen, als hij zal noodig oordeelen; onverminderd de bevoegd heid der Plaatselijke Besturen, om vereenigingeri van lijkdienaars en dragers daar te stellen mits-zulks geschiede in overeenstem ming met de beginselenwelke zijn aangenomen bij art. 1 van het Koninklijk Besluit van den i8den Mei 1827 Staatsblad N.° 25}, te dien efïècte, dat het gebrnik dezer Stedelijke be dienden geheel facultatief worde gelaten, en elk die de vereisch- ten daartoe bezit tot dusdanige korporatie worde toegelaten. Art. 76. Bij de Plaatselijke Verordeningen kan ook aan de Ingezetenen de verpligting worden opgelegdomzoo lang zich een lijk in hunne woning bevindtdaarvan te doen blijken door -en algemeen en -onkostbaar uiterlijk teeketibij de Verordenin gen voorgeschreven zullende nogtans aah een ieder de vrijheid moeten worden gelatenom zich van zoodanig teéken op de veor hem meest gesehiktë wijze, te voorzienen nimmer eenige retributie daarvoor kunnen worden gevorderd. Art; 77. Insgelijks wordt aan de Plaatselijke Bésturen vrij gelaten, om-zulks rtoodig oordeelende ter voorkoming van on geregeldheden bij de begravingen, de te bezigen doodkisten aan eene van wege het Plaatselijk Bestuur te doene examinatie te onderwerpen, mits zulks geschiede buiten eenig bezwaar der Ingez'etenen.- (Het vervolg in een volgend nommer NI E UWS TIJ DIN GEN. DÜITSCHLAND. Frankfort, den 18 October. De Grieksche deputatie,' bestemd om den aanstaanden Koning van GriekenlandPrins Otto van Beijeren, met zijne benoeming geluk te wenschen, heeft den 15 te Munchen een plegtig gehoor bij den Koning van Beije ren en den jeugdigen Vorst gehad. Uit Italië verneemt men weinig bijzonders. In Napels was een onbeteekenende aanslag van een' monnik tegen het bestuur ontdekt, doch terstond verijdeld. Het bevestigt zich, dat de Franschen te Ancona blijven overwinteren. De laatste berigten uit Konstanrinopelvan den 25 der vorige maandstellen den toestand der Porte nog niet zoo ho peloos voor, als vroegere tijdingen. De Egyptenaren hebben den Taurischen bergketen nog niet'overschreden, en de cholera rigt groote verwoestingen onder hen aan. Daarenboven spant de Porte alle krachten in tot versterking harer krijgsmagtwelke thans onder het bevel gesteld worden van het bekwame leger hoofd den grootvizier Redschid paeha Hij is den 25 te Kon- stinopel aangekomenalwaar hij een gehoor bij den Sultan heeft gehacb De pest duurde te gelijk met de cholerain Konstantitiopeï voorten sleepte verscheiden honderd inenschen weg. Zij was echter nog in het toenemenmen herinnerde zich eene dergelij ke besmetting niet gehad te hebben sedert 1812, voornamelijk heerschte zij onder de Israëlitenwier geestelijk hoofd zelfs daar aan gestorven was. Hamburg, den 19 October. Met de stoomboot verneemt men, dat Keizer Nicolaas den 13 Weder in Petersburg was te ruggekomen. De maarschalk MortierFransche gezant in ge noemde residentieHad zijn afscheidsgehoor gehad, ten einde zich een tijdlang van dezen zijnen post te verwijderen. FRANKRIJK. Parijs, den 19 October. [In de bijzondere briefwisseling uit Parijsvan een Engelsch bladleest men het volgendeOp het oogenblikdat de Fransche troepen laatstelijk op het punt ston den van in Belgie te rukken, zeide de pruissische minister: In dien een fransch leger Belgie binnen trekt, zal een pruissischle ger daar insgelijks binnen trekken." De heer Sehastiani ant» woorde hieropMaar dan hebben wij den oorlog Oor log of nietzoo als gij het verstaat." Tot dus verre rheeft het fransche leger de grenzen nog niet overschreden Men wil ook# dat Oos tenrijk eene verklaring heeft ingeleverdwelkeofschoon niet in zulke stellige bewoordingen vervat, niettemin Vfees inboe zemend is, voor diegenen die den oorlog duchten. Men hoopt nog veel van het voorstelhetwelk de heer de Tdlleyrand. naar Lönden heeft overgebragt. Men verzekert, dat dit voorstel van dézen inhoud is: „Terwijl het fransch leger „gezamenlijk met de engelsche vloot, bezit zal nemen van de „citadel van Antwerpen, om dezelve aan Leopold over te geven# zal het Pruissisch leger Venlo innemenom her aan den Ko- „ning van Holland terug te geven Parijs, den 21 October. Voortdurend blijft men in dezelf de onzekerheid omtrent de belgische zaken De Constitution- nel en eenige andere dagbladen kondigen wel is waar heden aan, dat de fransche krijgsmagt den 27 dezer de grenzen zal overtrek ken doch dit berigt schijnt even als zoo vele andere op losse geruchten te steunen Intusschén heeft de maarschalk Gèrard dezen morgen eene conferentie met den koning en den minister van oorlog gehad, en Verzekert men, dat hij morgen naar het leger zal vertrekken, en de hertog van Orleans hun binnen wei- r. -M - -•'o p

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1