85. GO E S S C HE cou ifrt i$laAttbA0 22 October 1832, IV' ri& -y. 3 rr.a. 5: i.-*- x BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. Vervolg van het Reglement op het Begraven zie ons vorig nommerdj Art. 6o. Van lijken welke op bijzondere Kerkelijke begraaf plaatsen in de Gemeente van het overlijden begraven worden zal dan alleen ten behoeve der Plaatselijke kas eenig begraafnis- regt gevorderd kunnen wordenwanneer zoodanige begraafplaats na de daarstelling der algemeene Burgerlijke begraafplaats voor de Gemeente zal zijn aangelegd. NEGENDE AF DEELING. Over het koopen en huren van graven. Art. 6i. Aan de Ingezetenen zal worden vrijgelatenom voor zoo verre de toestand van het terrein zulks gedoogdop de algemeene begraafplaatsen, het zij voor zich, het zij in ge meenschap met anderen een afzonderlijk graf te koopenvoor de sommen welke bij de plaatselijke tarieven bepaald zullen en geregeld zullen worden naar het getal lijken van volwassenen, voor welke de grafruimte verlangd wordt; zullende bij die be paling worden acht gegeven op de meerdere of mindere opper vlakte grondswelkenaar gelang van den toestand der grond lagen, tot begraving van een bepaald getal lijken benoodigd kan zijn. Art. 62. Gedurende zes maanden na de publicatie van dit Re glement en voor zoo ver te dezen opzigte nog geene schikkin gen tusschen de Plaatselijke Besturen en Eigenaren van graven zijn gemaakt, zal aan de Eigenaren van gemetselde graven in de Kerken of op de kerkhovenwelk niet meer kunnen worden gebruikt, de vrijheid worden toegekend om zich te verklaren, of zij al dan niet een-gedeelte gronds op de nieuw aangelegde begraafplaats tot een eigen graf begeerenen zal aan ieder hunner Zoo veel mogelijkeen zoodanig gedeelte gronds gratis worden afgestaanals naar gelang van het terrein zal blijken noodig te wezentot daarstelling van een aarden of van een gemetseld graf, van dezelfde ruimte, als zij door de nieuwe, orde van zaken ver liezen: de zoodanige die grootere grafruimte begeeren dan ver- eischt wordt voor het getal lijkenvoor welke zij vroeger de noodige grafruimte bezatenzullen zoodanig gedeelte der koop som moeten betalen als volgens het Plaatselijk tarief zal verschul digd zijn voor ieder lijkhetwelk het getal zal blijken te bö ven te gaan voor hetwelk de vroegere grafruimte geschikt was. Art. 63. Voor zooverre bij de Plaatselijke Verordeningen geene bepalingen omtrent het regt der Erfgenamen van graven zullen zijn gemaakt, zal aan de personenwelke bij het uitvaardigen van dit Reglement als Eigenaars der graven bekend zijnen ook aan de zoodanige, die op de nieuwe begraafplaatsen zullen hebben gekocht, of dezelve in vervanging van die welke zij in de Ker ken of op verlatene begraafplaatsen hadden zullen hebben ver kregen, het regt worden toegekend, om, onder betaling van het gewone begrafenis-regt en de loonen bij het tarief bepaald daarin na hunnen dood begraven te wordenen om daarin ge durende hun leven te laten begraven de lijken hunner Bloedden Aanverwanten in de regte opgaande en nedergaande lijn. Art. 64. Na het overlijden van den oorspronglijken Eigenaar, Zullen deszelfs Erfgenamen bevoegd zijn het graf te doen over- j boeken ten name van eenen of meer hunner of van allen te at- i men mits voor ieder hoofd waarop het graf wordt gesteld be talende de regtenwelke voor zoodanige overboeking bij de Plaat selijke tarieven zullen worden vastgesteld. Art. 65. De overboeking van het regt van eigendom van een gekocht graf, zal moeten geschieden binnen den tijd van drie ja ren na het overlijden des Éigenaars: na verloop van dezen tijd zal geen lijk door de. Erfgenamen der Eigenaars in zoodanig graf begraven kunnen worden, dan na vooraf gedane overboeking, voor welke alsdan het dubbeld zal werden gevorderd van de som bij de tarieven voor overboeking bepaald. Art. 66. Wanneer in een gekocht graf gedurende den tijd van twintig jaren geen lijk is begravenen gedurende dien zelfden tijd geene overboeking van den eigendom van zoodanig graf heeft plaats gehad, zal aan de laatst bekende Eigenaren of hunne Erf genamen worden aangezegd, of dezelve, voor zoo verre zij niet bekend zijnbij advertentie in de nieuwspapieren worden opge roepen, om binnen drie maanden van hun regt bij de Adminis tratie over de begraafplaats te doen blijken- Op vertóón van voldoende bewijzenzullen de Eigenaars bij vernieuwing of bij overboeking worden ingeschreven, in welk geval de laatst bekende Eigenaars geenerlei regt of loonen zullen behoeven te betalenmaar indien de eigendom van hec graf op derzei ver Erfgenamen is overgegaan, zal van deze het drievoud van de som voor overboeking bij de tarieven bepaald worden gevorderd, ten ware sedert het overlijden van den laatst beken den Eigenaar nog-geene drie jaren mogten zijn verloopen, id welk geval de overboeking tegen betaling van het gewone regt zal worden bewerkstelligd.. Bij gebreke van de vernieuwde inschrijving of overboeking van eigendom bij dit artikel omschrevenzal het graf aan de Ad ministratie der begraafplaats- vervallen. (^Hei vervólg in een volgend nommerd) P U VL I C,ATI E. BURGEMEESTER eh WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dienbrengen bij deze ter kennisse van derzelven Ingezetenen Dat de Commissie tot de (Economische Spijsnitdeeling binnen deze Stad(bestaande uit de Heeren W. HeckingPresident, i'. A. Hoshartvice PresidentMr. M. P. filaauheen J. de LeeuwJ. de JonghP Vervs*ms\ Nz.J. Piepers/PI van KerkwijkC. Oversluijs en H. C. PilaarSecretarishare weldadige werkzaamheden weder zullende hervattentot dat einde aan de huizen der Ingezetenen Biljetten zullen worden rond- gebragt en weder Opgehaaldop welke de inschrijvingen tot in standhouding van deze aller nuttigste inrigting zullen worden verzocht. De heilzame uitwerkselen van deze instelling welke voorna-; mei ijk door de ruime deelneming en ondersteuning der Ingeze tenen opgerigten gedurende zestien jaren staande gehouden is, zijn te algemeen bekend en door de ondervinding bekrach tigd dan dat het noodig zal zijnom bij deze op nieuw door drangredenen de mededeelzaamheid der Ingezetenen optewekken, en zal voorzeker deze inrigting thans meer dan ooit, als nood zakelijk beschouwd wordenom onder den Goddelijken Zegen den gelukkig behouden staat van gezondheid in deze Stad te be waren, en medetewerkea ter afwending vatï de ook in ons Va derland heerscliende ziekte Waaróm Burgemeester en Wethou ders dan ook vertrouwen dat deze kennisgeving genoegzaam zal zijnom ruime inschrijvingen te doen plaats hebbenen daar door de Commissie andermaal in staat te stellenom een aantal behoeftige huisgezinnen van gezonde en voedzame spijze te voor zien en voor gebrek te beveiligenmitsgaders om daardoor ook de bestaande maatregelen ter voortdurende wering der Bedelarij te helpen handhaven. 1 En opdat deze algemeen bekend wordezal daarvan publica-, tieaffixie en insertie in de Stads-Courantl geschieden. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 20 October 183a. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR, van NisseVt. Ter ordonnantie van dezelve. De Stads-Secretaris, L deFOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. DUÏTSCHLAND. Fra^kpöHtden 15 October. Een reiziger meldt het vol gende van de Öosteurijksche grenzenDe navolgende daadza ken kunnen misschien eene bijdrage leveren ter oplossing van het raadsel der altijd nog onnaspeurlijke cholera. Te Znaimin Moravië, eene stad van ongeveer 8000 ingezetenen, welke op eene aanmerkelijke noógte ligt, en waar ik telkens, zoo dikwijls ik er doorreisde, wind en een' sterken luchtstroom ontwaarde, brak in den nacht van den 9 op den 10 Augustus, de cholera met eene hevigheid uit, zoo als die schiep nergens elders hec geval was Er werden in dien nacht op eens over de 400 men- schen ziek, en er stierven er in de drie volgende dagen, daar de verspreiding steeds voortgingomtrent 400. Bijna drie we ken lang heerschte de ziekte en sleepte over de 700 slagtoffere weg. In het begin der maand September hield zij plotseling na een zwaar onweder óp. Den dag, vóór dat zij uitbrak, was het drukkend heet. Een bleeker in de nabijheid van Znaim be weert, in den morgen van den 10 Augustus op zijn lijnwaad eene roodachtig gele, okerachtige zelfstandigheid bespeurd te hebbenwelke er door geen wasschen uit te krijgen was. Het gejammer te Znaimgedurende dezen verschrikkeiijken tijdkan men zich verbeelden Geneesheeren geestelijken kortom al len die met de zieken in aanraking kwamenwaren gestorven. De post was uitgestorven en men reed verscheidene dagen om de verpeste stad heen. In het graafschap Glatz vernielden (ge lijk men ook in Engeland op verscheidene plaatsen waargenomen heeft,) toen de cholera op het hevigste woedde, de kraaijen derzelver nesten en vlogen schreeuwende weg; ook de zwalu- •""5 V

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1