GOESSCHE cour S#M Na. 84. Nederlanden. ;'^'uh>v 3U#gb*0 19 0stch^X 1832. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. 'Vervolg van hei Reglement op het Begraven zie ons vorig nommer Art. 55. De tarieven zullen moeten behelzen eene juiste aan duiding van de sommen, welke voor iederen rang der begraaf plaat, naar evenredigheid van den leeftijd waarin de overledenen gestorven zijn, zullen worden gevorderd, zoo voor het regt van begrafenis als voor her loon der Opzigtersgelijk mede de som men, welke, ingeval van begravingen buiten den bepaalden tijd of van te laat gedane aangiften tót dezelvezullen moeten wor den betaald, en ook de betalingen welke voor aankoop of voor huur van graven en voor de overboeking derzelve zullen verschul digd zijn. Art. 56. Ingeval van twijfel over de juistheid der toepassing van de tarieven, zullen de Erfgenamen of Boedelredderaars, wel- ke zich daardoor bezwaard vindenbij de Administratie Welke over de begraafplaats gesteld is de terugbetaling kunnen vragen van hetgeen de Ontvanger naar hun oordeel te veel heeft gevor derd, en bijaldien dit verzoek niet wordt ingewilligdzullen zij de beslissing van de Gedeputeerde Staten der Provincie kunnen inroepen, naar welke beslissing de Ontvangers der begrafenis- regten en loonen zich zullen moeten gedragen. 3 Art. 57. Bij de begraving van lijken van bedeelden der Arm besturen zal geen regt verschuldigd zijnmaar zalvoor zoo verre daaromtrent bij de Plaatselijke Reglementen niet anders bepaald is, het loon der Opzigters, volgens tarief, aan de Arm besturen in rekening gebragt worden; zullende de Arm-besturen bij zoodanige begraving een schiftelijk bewijs moeten afgeven ten blijke dat de overledene tot het getal hunner bedeelden be- hoord heeft. Art. 58. De lijken van personen, welke tijdens hun leven gee- ne bedeeling van eenig Armbestuur genoten hebben, maar wel ker Erfgenamen of Boedelredderaars volstrekt buiten staat zijn om de verschuldigde begrafenis-regten en loonen te voldoen, zul* len in alles behandeld werden als die der bedeeldenen alzoo, op vertoon van een Certificaat van onvermogen van het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur, begraven worden op dat gedeelte der begraafplaats, hetwelk voor dé onvermogenden bestemd zal zijnzullende de loonen der Opzigters, even als voor de be graving van bedeeldenaan de Arm-Besturen in rekening wor den gebragt. Art. 59. Het ten behoeve der algemeene begraafplaats verschul digde regt, zal in de Gemeente van het overlijden kunnen gevor derd worden: a. Voor lijken van in de Gemeente overledene Ingezetenenwel ke buiten de Gemeente vervoerd worden om elders te wor den begraven. bi Voor lijken van in de Gemeente overledene Ingezetenenwel ke op eigen grond en bijzondere grafsteden binnen de Ge meente worden ter aarde Besteldindien, in de beide boven bedoelde gevallenanderzins deze lijken op de algemeene be graafplaats zouden moeten zijn begraven geworden, en de Administratie der begraafplaats alzoo geacht kan wórden op dar regt aanspraak te hebbenen zal in zoodanig geval het bewijs van [aangifte voor den Burgerlijken Stand of het con sent-biljet tot begraving, bij art- 20 van dit Reglement be doeld, dan eerst "worden afgegeven, wanneer aan den Amb tenaar van den Burgerlijken Stand zullen zijn vertoond de kwi- tantiën van het Begrafenis-regtafgegeven door den Ontvan ger der begraafplaats in de Gemeente van het overlijdenwel ke door zoodanige begraving in hare inkomsten zoude bena deeld worden doch zal geen Opzigters-loon door den Qnt- vanger in rekening kunnen worden gebragt (Het vervolg in een Volgend nommer NIEUWSTIJDINGEN. F R A N K R ÏJ K. Parijs den 11 October. Eindelijk? is het lang verwachte ministerie zamengesteld. De Moniteur van heden bevat onder scheidene ordonnantiën, inhoudende de benoemingen der nieuwe ministers en andere bepalingendaarmede in verband staande. De maarschalk Soult is tot voorzitter van defi raad van ministers be noemd de hertog de Broglie tot minister van buitenlandsche za ken de heer Humann tot minister van finantiende heer Thiers tót minister van binnenlandsche zaken, de heer Guizót tot mi nister voor het openbaar onderwijs, en aan den heer Barthe die den post van minister van justitie en grootzegelbewaarder be houdtis tevens het bestuur van defi eerediefist opgedragen. De heer de Rigny blijft als minister van marine aan. Voorts zijn de kamers tegen den 79 Novemberte zamen geroepen. De gewezen ministers jjbuis en Girod zijn tot de waardigheid van pair verheven de graaf de Montalivet is tot ihtendant-generaal en administrateur van de Civile lijst benoemd; aan den baron Fain v eerste Secretaris van het kabinet en staatsraad in buiten- gewonen dienst is toegestaan het bijwonen deren het deel nemen aan de werkzaamheden van den staatsraad. Men Verwacht bin nen weinige dagen de benoeming vaö een aanzienlijk getal pairs. Het nieuw ministerie is dus groote.iclecls uit de zoogenaamde Doctrinaires zamengesteld Hoe deze met de beginselen van den maarschalk Sfetti zullen kannen instemmen, is eene zaak, wel ke voor velen nog duister iseVëh als het nog voor velen moei- jelijk is te bevattenhoede nieuw benoemde president van het ministerie met zijne ambtgenootenvan wie hij in vele opzigteti in denkwijs verschilt öp den duur eenstemmig zal kunnen han delen. Ter beurze heeft de benoeming Van het ministerie in het be gin de fondsen doen rijzendoch daarna zijn dezelve weder ge-1 daald. Amsterdam, deh 17 October. (Partic. Corresp. uit Lon den van den 13 October.) De Geconsolideerden staan vast op 84I 84!, en zijn niet in het minst aangedaan geweest door de volgende gewigtige nieuwstijding: De gisteren bijeeögekome kabinetsraad is tot het besluit ge komen om tegen Holland geweld te bèzigen. Tóen deze beo langrijke beslissing aan den Koning werd medegedeeld moet Hoogst-; deze! revólgens de verzekering van den Timesgezegd hëbben: „Ik zie duidelijk dat het niét anders kanhet zal dan moeten geschieden in welke woorden duidelijk het gevoel van droefheid Wegens het gemis van eenige andere keuze ligt opgesloten. Dit besluit schijnt bespoedigd te zijn door de verklaring van den Hol- landschen ambassadeur, dat hij niet gemagrigd was, ommetop- zigt tot de Scheldevaart tot eenige afdoende schikking toetetre- denwaardoor alzoo de vereffening eener kwestie werd afgewe zen welke doof alle- handel drijvende Mogendheden voor de gan- sche Wereld van belang wordt aangemerkt. Ongetwijfeld heeft dit uitwijkende antwoord betrekkelijk de Schelde zoowel de confe- rencie als ons kabinet tot het nemen van dwangmiddelen doen over gaan en genoopt de vijandelijke demonstratien te overwegendie in het werk moeten worden gesteldter bescherming van den koop handel, die gezegd wordt door beperkingen in de vaart op de Schelde benadeeld te worden, De Courrter van heden zegt a „Wij kunnen als stellig btrigten, dat er bevel is uitgevaardigd om eene britsche vloot naar de Schelde te doen uitzeilen. „lil den Times van dezen ochtend leest men dat eene sterke Fran sche vloot zich met dezelve zal vereehigen. Verder zegt de Cour nier 1 Maar de voortdurende weigerachtigheid des Koningsvan Holland schijnt zoo onverklaarbaar toedat er tot op het tijd stip, dat de stellige daad door de uitkomst is gebleken, nog al tijd getwijfeld wordtof aan de verklaarde weerstandbieding van Holland wel gevolg zal worden gegeven Hetzelfde blad is voorts van gedachten, dat de inmenging van doctrinaires in het Fransche ministerie aan de continentale mogendheden de verzekering ople vert, dat wanneer de gebeurtenissen den intogt van Fransche troe pen binnen Belgie mogcen noodzakelijk maken zij daar geen uur langer zullen verblijven, dan vereisebt zal zijn om de Hollanders te dwingen het Belgische grondgebied te öntruimen. De eigenlijk aan te wenden middelen zijn nog niet bekend. Sir Pulteney Mdlcoltn heeft een geruim en tijd op de benoodig- de instructien gewachtwelke hij op dit oogenblik ongetwijfeld heeft ontvangen. Waarschijnlijk zal hij zich naar de station zijner scheepsmagi terug begeven, en vèrVolgens bf een vaartuig naar de Fransche vióótafzenden, om dezelve naar Portsmouth te ge leiden, of haarden mond van de Schelde als gezamenlijke plaats van bijeenkomst aanvijzen» Het zonderlingste van al dit gebeurde is, dat de drie Noorcf- Sche mogendheden hunne toestemming tot het ten uitvoer leggen dier maatregelen schijnen gegeven te hebben, en in afwachting Van den uitslag geneigd zijn om neutraal te blijven. Prins Talleyrand wordt morgen te Londen verwacht. Particulare Correspondentie uit Parijs van den 14 October.) De heef Baron v Faget-ii: Zatürdag den ^3 October ten 8 ure *s morgens haar 's Gravenhage.vértrokken. Deze diplomaat schee® eerst over eenige dagen te moeten afreizen, doch zijn vertrek zou de verhaast zijn ten gevolge van sommige inlichtingen doorhem opzigtelijk het stelsel van den heer 'dé Broglis\ c, s. verkregen. -

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1