revolutie laten makenwelligc is tót even zoo gelegen met de regterlijke organisatie. Het is mitsdien zoo wel aan de mannen van staatals aan de omstandigheden dat wij zekere keuzen en vooral zekere uitsluitingen zouden kunnen komen te verwijten. Voor het overige moet men niet in de eerste oogenblikken eene gebeurtenis beoordeelen, welke zoo veler belangen kwetst, welke zoo vele teergevoeligheden raakt, welke zoovele bestaanmidde len schokt. IdemEr is geene waarschijnlijkheid van eene redelijke transac tie met Koning Willem. Door te bewilligen om op nieuw aan het onderhandelen te gaan zullen wij openlijk het bewijs gele verd hebben van twee dingennamelijk dat Belgie de maat van inwilligingen, welke men in het belang des Europescben vredes van hetzelve kan vorderen, heeft uitgeput; dat alle hoop op eene minnelijke schikking met Holland, hetzij regtstreekshetzij on der bemiddeling van de conferentie, hersenschimmig is. Wan een anderen kant is het waar, dat wij eene hervatting der vijandelijk heden, welke algemeen als het eenige krachtdadig middel van vereffening wordt aangemerkt, zullen hebben verschoven. Trou wens niets is nog onherstelbaar. Indien het, na de poging welke Belgie gedaan heeft om eene regtstreeksche doch kortstondige onderhandeling met Holland aan te vangen, gebleken is dat de weg der staatkunde tot geene af doening der geschillen leiden kanzullen welligt Engeland en Frankrijk gesommeerd worden om tot de uitvoering hnnner ver-, bindtenissen over te gaan. Weigeren zij hetlaten zij zich tot het vervullen hunner be loften in defaut stellenalsdan kunnen wij de de vijandelijkhe den hervatten en wel tót eerst van alles het beleg slaan voor de Citadel van Antwerpen. Breda den 9 October. Uit Brussel van den 7 October meldt men: Verscheidene bladen hebben aangekondigddat de intendant generaal van hec fransch leger van het Noorden te Brussel ge- kómen was, ten einde den marsch van dat leger in Belgie vast te stellen, zoo hetzelve de grenzen overging. Men verzekert onsdat deze intendaut generaal ook belast wasbepaaldelijk met ons gouvernement de betaling te regelen der in de maand Augustus 1831 aan het fransch leger gedane fournituren. Het schijnt beslist dat wij alleen de uitgaven dézer eerste tusschen- komst zullen bekostigen. Naar men verzekert, hebben verscheiden officieren zich vereenigd tot het stellen van éen adres aan den koning, hec ver zoek houdende, dat de Fransche officieren in Belgische dienst mogten weggezonden worden. Volgens het zeggen van het Mé- mortal zou het ontwerp echter geen voortgang gehad tóbben daar geen der officieren hec stuk had durven onderteekenen. Het maar half revolutionnaire en in zijne uitdrukkingen zeer gematigd dagbladle Journal diAnversuit als volgtzijne mee ning, die in deze door het meerendeel der natie zal gedeeld worden. De nieuwe regterlijke organisatie zal geheel Belgie bewij zen hetgeen reeds door alle opgeklaarde en onbevooroordeelde gemoederen beaamd werddat namelijk ons ongelukkig land door eene partij gerevolutioneerd is, v/elke zich, ten haren voordee lt?, van het bestuur der onderscheiden staatsmagten en van die der gemoederen heeft meester -gemaakttot groot nadeel van de beschavingvan cte openbare vrijheden en van alle grondstoffen van voorspoed des koningrijks. Het moed gezegd worden, wij hebben een bastaard overig heid en wij moesten zulks verwachten van de zijde eens minis terie, welks bekrompene en catholice revolutionnaire inzigten niets grootschniets gunstig voor de hooge beschaving eens volks bevatten kandat ministeriedoor 't welk reeds 's lands eer be- zwalkt is, heeft, door het besmetten der overigheid, tot zelfs tót regt bedorven. En welk eene misdaad is 'tnïet het regt te bederven, 'twelk al wat er goed op de aarde is omvat en de band aller belangen en aller maatschappijen uitmaakt." Uit Brussel van den 8 October schrijft men: In het dag blad V Union leest men het volgende Het schandelijk achter uit wijken van Frankrijk en Engeland, het eerste uit zwakheidhet tweede door deszelfs machiavelistisch gouvernementheeft reeds de uitwerking gehaddie men er van verwachten moest. De russischepruissische en oostenrijksche «plenipoténtiarissen willen van geene militaire maatregelen weten. Lord Palmerston kan zijn themadat de Koning van Holland hem zoo stout terug gezonden heeft, wel verscheuren. Lode- wijk Philips zal zijn ministerie eerst reorganiseren, na de goed keuring van het korps diplomatiek verworven te hebben, terwijl Belgie met dp armen over elkander geslagen blijft. Wat dóet onder al deze slingeringen de heer Goblet Wij durven het hem niet vragenhoe zal hij uit de moeijelijkheid waarin hij het kabinet geplaats heeft, geraken? Zou hij de schan de van Belgie volkomen willen makenzoo als het ministerie van 7 Junij de schande van Frankrijk voltooit? Zullen wij dan nim mer eene eigene staatkunde hebbenen moeten wijstom onder worpen, al den hoon verduren, dien het fransch gouvernement zal goeddunken ons te laten ondergaan? Zijn wij verantwoorde lijk voor zijne lompheden, onvoorzigtigheidvrees en sch£nde$ Ondertusschengeene begoocheling is meer mogelijk, En«' geland verbergt noch zijn egoismus, noch zijne trouweloosheid. Het Frankrijk van het juiste midden is van nu af van zijn on vermogen overtuigd; de onbepaalde gouvernementen kunnen er niet meer aan twijfelenen zij zouden hunne taak zeer slecht vervullenzoo zij ophielden zich voor eetie nieuwe en geduch te coalitie toe te rusten. Holland zal derhalve niet zwichten; hetzelve alléén heeft tegenwoordig regt te zeggenIk heb Europa de wet voorge schreven Uit Antwerpen van den 6 October meldt men Het Handelsblad dezer stad vermeldt, dat alhier ontvangen koop= mansbrieven het berigt houdendat het Fransche leger onmidde- lijk de grenzen moet overgaanof ze reeds overschreden heeft* Het spreekt van zelfs, voegt het bedoeld blad er bij, dat deze tijding bevestiging verdient. Berigt en wegens de heersckende ziekte Plaatsendatum Rotterd. 6-10 Oct. Delft. 5-10 Schied. 6-10 Dordr. 6-8 Amst. 5-9 Leijden. 4-8 Utrecht 5-9 Gouda. 5-9 'sHertogb.-8 Zwol. 4-7 Groning. j-4 t!> bijgek. herst. overl. in beh, gebl 23 44 30' 7 5 5 1 1 4 54 3° 48 39 n 6 4 - 9 0 5 5 0 5 19 5 33 ADVERTENTIE N. N.° 3919, 231, 232, 240 en 2,42 eene Premie, Goesden 10 October 1832. C. OVERSLUIJS. C. C. van den BOSCH, (8} Op Maandag den 15 October 1832, des morgens ten 10 uren, zal men door de Notarissen SOETEBIER en SMALLEGANGE, binnen de Stad Goesin de Korte-Vos- straat, 'in tót Huis en Pakhuis, Wijk C N.° 74 en 75, doen Verkoopen, een partij HUISMEUBELEN, BED en toebe- hoorenalderhande soort van nieuw gezaagd GREIJN-, VURÈ-, IJKEN- en DENNEN-HOUTIJKE- en GREIJNE STA KEN en RIBBENmitsgaders andere soorten van TIMMER HOUT. Nadere informatien zijn bij voormelde Notarissen te bekomen. CsO Op Woensdag den 17 October 183a om elf uren des voormiddags m het Gemeente Huis van Wemeldingeop be kome Rechterlijke autorisatie, Publieke Veiling en Verkooping van de Vaste Goederen van wijlen ABRAHAM LINDEN- BERG, waar onder een Hecht en Sterk WOONHUIS met ruime SCHUUR en ERVE zeer geschikt voor een TIMMER MANS AFFAIRE, staande in de midden van het Dorp We meldinge voormeld. Adres bij de Heer van den BUSSCHENotaris te Krui- ningenExecuteur Testamentair en Notaris LANKHORST te Goes. (10) Bij A. VINK, Boekhandelaar te Amsterdamziet heden het licht en is alom verzondende tweede zeer vermeer derde druk van het uitmuntend geschriftover de belangrijk heid eens Zestigjarigen Ouder doms'in den j are 1832, of schets der hoogst merkwaardige verschijnselen welke dien leeftijd bij uitstek kenmerken^, door W. van den Hull. De eerste druk van dit merkwaardig geschrift was binnen wei nig weken geheel uitverkocht, en van alle zijden werd de Uit gever aangemoedigdom er een tweedén van te bezorgen. Ten einde aan dit vereerend verlangen te voldoenverzocht hij daar toe de medewerking van den Schrijver, die dan ook, door aller belangrijkste bijvoegselenzijn werk aanmerkelijk heeft vermeer derd zoo dat het den eersten druk in nog meerdere waarde ver re overtreft en <?ngetwijfeld ook aan de verwachting des geëerden Publieks nog meerder belangstelling Zal inboezemen. De prijs is or din. papier. 2,40. Op vèlin\papier in kartonnenband - 4,00. Is mede te bekomen te Goes bij F. Kleeuwenste Middel burg bij de Wed. van de Sander, van BenthemGebr. AbrahamsJ. Ooms enz. en te Vlissingeri bij Metsdagh Te Goes, bij F. KLEEUWENS, Stadsdrukker en Boekhandelaar. 48 26 62 10 28 2 6 24 62 22 2 6 60 22 60 4 6 6 2 16 (7) Aan de Houders der Loten, uit de Loterij der voor werpenvervaardigd uit het Hout en Ijzerafkomstig van de Kanonneerboot van den Ridder J. C. J. van Speijk, wordt bij deze verwittigddat op de onderstaande nummers Prijzen zijn ge-: vallen en dezelve bij de ondergeteekende te bekomen zijn, te gen inwisseling der Loten»

Goessche Courant | 1832 | | pagina 2