GOESSCHE COURAN1 IIO 81. rm.s '5 '1)$K 1832; BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. =A=j 'Vervolg van bet Reglement op het Begraven, zz> ow yong nommerf) VIJ PDE AFDEELIN'G. Van het ruimen van gravenexhumatiën en gebruik van verlatene begraafplaatsen Art. 31. Geene kist zal mogen geroerd wordendan na ver loop van ten minsten tien jaren na de begravingen na bekomen verlof van het Plaatselijk Bestuureen graf geheel gevuld zijnde, zal niet mogen worden geopend binnen tien jarennadat het laatste lijk er ifefgezét is, tenzij om bijzondere redenen en op schriftelijke autorisatié van het Plaatselijk Bestuur. Art. 32. Geene ontgraving (exhumatie) van lijken, zal door wien het ook zijmogen gedaan wordenten ware daartoe voor af zij verkregen eene schriftelijke autorisatie van het plaatselijk Bestuurhetwelk zoodanige autorisatie niet zal verleenen dan na bekomen gunstig advies van de Provinciale Commissie van Ge neeskundig onderzoek en Toevoorzigt of van de Plaatselijke Com missie van Geneeskundig Toevoorzigtwanneer die in de Gemeen te aanwezig is. Deze bepaling is niet van toepassing op ontgrayingen (exhu- matienwelke oprekwisi ie vapde Regterlijke magt moeten plaats hebben. Art. 33. De overblijfselen van lijken en van doodkisten zullen niet van de begraafplaatsen mogen worden verwijderd. Bij hec slopen van kisten zullen de doodsbeenderen worden bijeen ge zameld, en bijaldien dezelve niet ten koste der Familien in kis ten worden vereenigd, om weder begraven te worden, geplaatst worden in de beenderhuisjes of beenderkuilenwelke daarvoor op iedere begraafplaats zullen worden aangelegdterwijl de over blijfselen der kisten in den grond zullen worden bedolven; Art 34. Wanneer eene begraafplaats verlaten wordt, zal de- Zelve gedurende den tijd van tien jaren in denzelfden toestand en afgesloten moeten blijvenzonder dat daarvan eenig gebruik wor de gemaaktna verloop van tien jaren aal dezelve dop? den Eigenaar kunnen worden verpacht, onder uitdrukkelijke voorwaar den dat dezelve wel bezaaid of met hakhout beplant mag wor den, maar dat in dezelve geene uitgravingen zullen mogen wor den gedaan, noch ook fondamenten voor gebouwen zullen mo gen worden aangelegd, zoo lang daartoe geene autorisatie van Gedeputeerde Staten der Provincie zal zijn verkregen. Art. 35. De in het vorig artikel gemaakte bepaling zal mede toepasselijk zijn op de grondentot particuliere grafsteden ge diend hebbende, te rekenen van den dag waarop de laatste be graving in dezelve zal zijn geschied ZESDE AFDËBLI N O. Van het oppertoezigt en beheer over de Begraafplaatsen. Arc. 3 6. Alle begraafplaatsen zonder onderscheid, zijn aan het gezag, de Policie en het toezigt der Plaatselijke Besturen onder-, worpenwelke zullen moeten waken voor de stipte nakoming van de bepalingen van dit reglement, en van alle zoodanigewel ke in het belang der Ingezetenen door de bevoegde Autoriteiteh zullen zijn voorgeschreven. Art. 37. De Burgemeesters en Commissarissen van Policie,, of de Leden van het Plaatselijk Bestuur met de waarneming van derzelver functien belast, zullen ten allen rijdeden toegang heb- ben tot iedere begraafplaats in hunne Gemeente gelegen. De Burgemeesters zijn bevoegd, zoo mogelijk, met overleg van Wethouders of Assessoren, ingeval van geschil nopens de j toelating van lijken op de begraafplaatsentot het bewerkstelli gen der begraving last telgeven, en daartoe al zoodanige maat- relen te nemen als de omstandigheden zulks vorderen Art. 38 De beschikking over de begraafplaatsen en het innen der bij de Reglementen bepaalde begravenis regren, voor zoo verre betreft de thans bestaande Kerkhoven, verder als begraaf plaatsen gebruikt wordende, blijft overgelaten aan de Kerk be sturen en andere belanghebbendeoveral waar de Kerkelijke Ge meenten en de- belanghebbendendoor het daarstellen en onder- houden der begraafplaatsen, gerekend kunnen worden daarop als het ware een verkregen regt te^ hebben. ZEVENDE AFDÈELING. Van de opzigters der begraafplaatsen. Art. 39. Voor elke begraafplaats of voor meer dan eene be graafplaats in dezelfde Gemeente gelegenzal een Opzigter tot het dagelijksch toezigt over dezelve worden aangesteldaan wel ken eene woning zal worden verstrekt, of de verpligting zal wor- opgelegdom zich op eigene kosten te voorzien van eene wo ning, in dej nabijheid der begraafplaats gelegen. {Het vervolg in een volgend nommerP) NI E UIV S TIJ DIN GE IV. D UIT SC HL AND. Frankfort den 30 September. Sedert het uitvaardigen der bekende bonds besluiten ziet men in verscheidene duitsche Staten bij voortduring dagelijks êenaantal vlugschriften; zonder eenigë censuur, in het licht verschijnen, dóór welke, de imenigte in den revolutionairen géést bearbeid wordt. Men zoude alzoo bij na kunnen zeggen, dat ten gevolge van de bedoelde bonds-be- slüicen in Duitschland eene volkomen vrijheid of liever losban- dig he idvan. drukpers plaats vindt. Een dier vlugschriften, hetwelk zoo even alhier is uitgekomenVerklaart zich op de vol gende wijze tegen het dezer dagen öp 't tapijt gebragte ontwerp om in Amerika, door middel eener uitgebreide volksverhuizing, een nieuw Duitschland te stichtenJa, een nieuw Duitschland zal geboren wordendoch niet aan den Ohioniet aan den Mis souri maar aan den Rijnaan de 51 ve en aan den Donau. Ver jongd zal het vaderland te voorschijn treden uit den lang uitge- stanen nood en zijne langdurige zwakheid; herboren moet het worden tot vrijheid en tot eer- De hoop der édelsten moet niet gelijk eene hersenschim vervliegen. Daarom behooren alle zo nen des vaderlands zich naatiwer aan elkander te sluiten, elkan der wederkeerig aan te moedigen, en noch te wankelen, noch te wijken." Frankfort, den 1 October. {Uittreksel uit particulier a tijdingen uit Naiipïia van dm 27 AügusïUsP) De zaken worden hier hoe langer hoe verwarder en wanhopi ger, en nadat wederom Vier weken verloopen zijndat noch re gentschap noch de courrier uit Beijeren j overeenkomstig de di plomatische bekendmaking, aangekomen is, begeeft ook hun, die het hoogst vertrouwen bezatenden moed. In den Pelopo- nesus is alles in vijandige beweging; Kolokotroni strijdt sedert twee dagen met Gr i vos in Tripölizza, dié in gevaar is vandoor zijnen ouden en verbitterden vijand geheel vernieid te worden. De nationale vergadering isnadat zij de verkiezing van koning Gtto eenstemming erkend heeft, nu ook het voorwerp van den aanval der drie residenten, die zich den senaat aantrekken, welke volgens een besluit der vergaderingdeszelfs werkzaamheden sta ken moet. Naauwelijks ten half uur van de -plaats zijner zit tingen verwijderd, hebbes zich de soldaten van het korps van Chrysioth ingekwartierdsedert drie weken van de regering hun-' ne soldij vorderende en reeds eenmaal 5 dagen lang ae stad het water afgesneden hebbende. Men beeft een termijn van 15 da gen gesteld, in weikeu men op de pachtgelden van Korinthe hoop te, Dedagen zijn verloopende pachtgelden uitgebleven en de soldaten voortdurend zonder soldij. Zij hebben daarom eergisteren de vergaderzaal omringd en uit dezelve 9 van de ge goedste afgevaardigdenals onderpand vöör hunne eisehen naaf hunne kwartieren té Arna medegevoerd. Dit Zal rtu daarmede eindigen, dat men hec geld, a 7000 rijksdaalders, opbrengt en hes tevreden stelt; maar even ais zij, zijner 12,000Rume- lioten onbetaald, welke daarvoor niet slechts nemen, watzijnoo- dig hebben, maar nog meer verwoesten, Zoodat elke dag, dat zulks nog duurt, niéuwe schade veroorzaakt, tot dat eindelijk niets meer te verwoesten zijn zal. Daarbij is de regentijd ophan den, en de meerendeels in de bergen, geVlügte boeren zullert hunne velden niet komen bebouwenwanneer zij op geene hulp» en veiligheid kunnen rekenen. Een groot gedeelte van deii oogsc is door hunne vlügt reeds Wegde gansche wijnoogst is in ge» vaar, en welk jaar gaat Griekenland te gemoet, Wanneer ook dé voorbereidingen tot de volgende ocgst belemmerd Worden. On mogelijk kan men dezen toestand te Munchen kennen. Men zou de ons anders niet zoo lang zonder hulpja zonder tijdingen! laten. Van den Rijn, den i October. Aangaande het vertrek des Konings uit Berlijn naar Teplitz verhaalde men te Berlijndac: die reis niet slechts op aanraden Vari "s vorsten gêneesheeren on dernomen Was, maar dat dezelve ook moest dienen, öm eene' ontmoeting van Koning Karei X te vermijden. Laatstgenoerfl-" de vorstwas namelijk, gelijk sommigen zeiden, in den,nachc' van den 27 op den 28 door Berlijn gekomen doch anderén wil den weten dat hij den 28 oVer Spandau en Kopnick langs ge noemde stad moest passeefenom vervolgens zijnen weg over' Sagan te nemen; weder anderen hielden het echter voor twéflr- schijnlijkste, dat de vorst zich over Perleberg regtstreeks naar Frankfort a/O én Vervolgens door Silezie naar Gratz Zöude be geven. - Voor het overige meldt mén uit Berlijn, dat alom* me bevel was gegeven, om den gewezen monarch met de' mees te beleefdheid te behandelen maar op zijne hoedanigheid alï Ko-

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1