C Q Jl A N°. 77. GOESSGHE ém*x< illaaubag :fe'; lb\- /..r.;: v V\ 1832* BESTUREN EN ADM1NISTRATIEN. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes, enressorte van dien, brengen ter kennis van een iegelijk die zulks zoude mogen aangaan: Dat ingevolge Zijner Majesteits Besluit van den 24 Decem ber 1829, debuitengewone vacatures, welke door overlijden, vertrek of andere omstandigheden in de stedelijke kiescollegien ont staan, telken jare in de maand September moeten, worden ver vuld op de wijze bij het Reglement voor het bestuur dezer Stad gearresteerd bij Koninklijk besluit van den 4 Januarij 1824 n.° 109 vastgesteld, Dat mitsdien in deze loopende maand, door de Stembe voegde Ingezetenenéén lid in het Stedelijk kiescollegie zal be- hooren benoemd te wordenter vervanging van den heer Antho- nius Jacobus Êltzmanmet er woon uit deze Stad vertrokken. Dat voor Stemgeregtigden worden gehoudenzij die ten min sten gedurende het laatst verloopen jaar, Ingezetenen der stad óf ressort geweest zijnen nog werkelijk Ingezetenen zijnde den ouderdom van 23 jaren hebben vervuld, jaarlijks in de ver ponding en verdere beschrevene middelen, buiten her patentregt betalen niet beneden de 15, en aan de wettelijke verpligtin- gen aangaande de Nationale Militie" tot op het oogenblik heb ben voldaan- Dat van het stemregt zijn uitgesloten: vreemdelingen, voorts die in djenst of gepensioneerd zijn van eenige vreemde mogend heid buiten autorisatie des Konïngs-; die zich in staat van gereg- telijke interdictie bevindenaan wélken geregtelijk een raadsman is toegevoegddie in staat van faillissement zijndie cessie van goederen gedaan hebben, die een crimineel vonnis hebben on dergaan door geen nadere uitspraak of beslissing krachteloos ge maakt en die ten tijde van de stemopneming nog in staat van criminele beschuldiging zijn. Dat-mans voor hunne vrouwen en meerderjarige zoons voor hunne moeders-weduwen, het stemregt kunnen uitoefenenmits zoodanige moeders-weduwenwelke dit verlangen zoudenter Stedelijke Secretarie, voor den 28 dezer opgave doen van den genen van hare zoons, door wien zij die uitoefening begeren verrigt te hebbenterwijl de vader van een minderjarig kind hetwelk de bepaalde som in de belasting opbrengtdaarvoor tot de uitoefening van het stemregt zal toegelaten worden. Zullende de alzoo tot het stemregt toegelatenenoverigens de vereischten moeten bezitten, welke in de stemgeregtigden gevorderd gorden. Dat het bekleeden van het Burgemeesters en Wethouders ambt en het Lidmaatschap van den Raadmet beiet om het stedelijk stemregt en kiezerschap te kunnen uitoefenen. Dat de voorgenoemde bepalingen betrekkelijk de stemgereg tigden ook toepasselijk zijn op de bevoegdheid om tot kiezer te worden benoemd, behoudens, dat daar te boven, de kiezers den ouderdom van 25 jaren zullen moeten hebben bereiktbin* nen het Rijk of deszelfs koloniën geboren of brieven van natu ralisatie bekomen hebben, of wel bij wetduiding voor Nederlan ders gehouden worden voorts binnen de stad stemgeregtigd zijn ,en voor een inboorling der stad of met eené burger dochter ge. hüwd zijnde gedurende de laatste drie jaren en voor een inboor ling van het Rijk of genaturaliseerde, gedurende de laatste zes jaren, stads Ingezetenen te zijn geweest, (zonder dat echter af- wezertdheid ten gevolge van bedieningen, door of van wege den Koning opgedragenin dezen hinderlijk zal kunnen zijn) en wij ders jaarlijks in de verponding en verdere beschrevene Rijksmid delen buiten het patentregt, betalende eene somme van ƒ55. zijnde het zoo wel voor de stemgeregtigden als bevoegden tot het kiezerschap, onverschillig of de goederen waarvoor betaald wordt, in de stad zelve of elders in het Rijk gelegen zijn. Dat daarenboven tot kiezers niet kunnen worden benoemd, zij die aan eenen reeds benoemden kiezer in den eersten of twee den graad van bloedverwantschap of zwagerschap bestaan. Dat zoo iemand lid van een Stedelijk Kiezers-Coliegie zijnde gedurende den tijd zijner zitting een der vereischten bij Art. 23 'van het Reglement voor hét Stedelijk Bestuur bepaald, verliest qf in de termen van uitsluiting vervalt; daardoor ophoudt kie zer te zijnen bij de eerstvolgende gelegenheid behoort te wor den vervangen. Dat de Lijsten der stemgeregtigden en bevoegden om tot kie zers voor [deze stad benoemd te worden, van heden af aan da gelijks, uitgenomen des Zondags, des voormiddags van to tot 12 uren ter Stads Griffie voor iéder ter visie zullen liggenten einde een iegelijk welke vèrmeenen mogt, ten onregte daarvan te te zijn afgelatengelegenheid tot doleantie te gevenwelke do leanties dadelijk aan den heer Burgemeester schriftelijk zullen moe ten worden ingezonden. Dat op eerstkomende maandag aan de stemgeregtigden biljetten zullen worden rondgezonden ter benoeming"voor de opengeval len kiezersplaats; met bijvoegihg van eene lijst der aanblijvende kiezers, alsmede van eenèlijst der bëvoegdeti tot het kiezerschap. Dat iedere stemgeregtigdé gehóuden is in het bekomen biljet intevullen de natnen der pcrsöncriwelke hij 'tot kiezers stemt, genomen uit hen die de vereischten bézittenwelk biljet door hem eigenhandig onderteekend eri voorts behöorlijk gesloten wordt, terwijl de genen welke hunne naamiéekening niet kunnen schrij ven de invulling dooi' een ander doen verrigten en onder hetzel' ve door den Wijkmeester hunner buurt, Commissaris van Po* licie, of een ander openbaar ambtenaar of publiek persoon, doen verklaren, dat de invulling, (welke altoos döor een ander dan de ambtenaar die de verificatie dóetmóet geschieden) overeen komstig hunne opgaaf is geschiedwelke biljetten op den vier den dag na de rondzendingin eene gesloten bus of kist, van wege Burgemeester en Wethouders aatl de huizen zullen worden opgehaald. Wordende eindelijk een ieder vermaandom de bij deze be< kend gemaakte bepalingenstiptelijk fe observeren. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze worden geaffigeerd ter gewone plaatse en geïnsereerd in dezer Stads-Cou. rant. Aldus gedaan tenRaadhuizevan Goes, den 22September 183a. Burgemeester én Wethouders voornoemd J, H. VERSCHOOR van Nisse Vt: Mij Békend, 1 De Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz. Ca8') PUBLIEKE BESTEDING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes, zullen op Zaturdag den 29 September 1832, des voormiddags te elf uren. ten Stadhuize aldaar, publiek en aan de minst aan nemende trachten Aantebèstenen Het repareren en gedeeltelijk vernieuwen van het Schalie* dak van het Stadhuis. Voorts eenige reparation aan de Commisen Huisjes, de Oude Watermolen, en het Brugophaalders Huisje. Het Bestek en de Conditiën dezer Werkzaamhedenzullen van Woensdag den 26 te voren ter Stads Griffie ter lezing ligr genterwijl de locale aanwijzing Donderdag daaraanvolgende door den Stads Fabriek zaL gedaan worden te beginnen des voormiddags te elf urén aan hét Brugophaalders huisje. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 22 September 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. M. VERSCHOOR van Nisse Vt. Mij Bekend, De Stads Secreiarïs, L. de FOUW Jz. NI E UIV S TIJ D IN G E N. DUIT SC HL AN D, Van den Main, den 16 September. Ter beurze van Frank fort is het gerucht verbreid, dat éf eenige moeilijkheden zouden zijn ontstaan tusschen het russische kabinet en lord Durham. Ook werd aldaar bij wijze van gerucht gesproken van eene of- en de fensive alliantie tusschen Oostenrijk Prulssen en Ruslandmee bepalingonder anderendatin geval van een eventuelen oor log de Bondsvergadering en Nederland zouden worden uitgenoom digdom zich aan die Verbond aan ie sluiten. Frankfort, den 17 September. Het Oostenrijksche rege- geringsblad van den n 'c welk alhier niet eene buitengewone gelegenheid is aangebragt, heeft eene zinsnede van het parijsche dagblad le Temps opgenomen, waarin voorkomtdat men in Frankfort, dat is, bij de Börids-vergaderingeen maarregel zoude beramen bij welken al de Bondsstaten geheel zouden worden ont wapend, en terwijl de verdere leden van het Duitsch Verbond alleen de benoödigde gelden zoude opbrengen het leveren van de gevorderde gewapende magt aan Oostenrijk en Pruissen zoude worden toevertrouwd; en heefc daarop aangemerkt: „Wij beklagen eene partijwelke veroordeeld is, om hare ontwerpen, zoo zij al eenig ontwerp kan hebben gevormd, op dergelijke hersenschimmen te bouwen, Oostenrijk en Pruissen weteneven als al de vérdere duitsche regeringen dat het heil van allen naauw verknocht-is aan bet in stand houden van het Duitsch. Verbond; zij weten ook; dat het Duitsch Verbond be- - 4

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1