„danig als dezelve in de laatste akte der conferentie vervat zijn. „Belgie zal de vrije scheepvaart op de Schelde niet hebben het zal bij voorraad eenen tol betalen gelijk aan dien op den ,x Rijn t' het zal het regt niet hebben om eene regtstreeksche ge- meen'schap met Duicschland te openen het zal eene kleine ver- mindering op de interessen der schuld bekomenLuxemburg zal ons niet wedergegeven worden. Het is waar dat die har- de voorwaarden zijn maar wij vermijden den oorlog. Het mi- nisterie wil in dit oogenblik deszelfs toetreding niet bekend ma- ken uit vreeze van Hèt handeldrijvend en de nijverheid beoefe- nend gedeelte der bevolking te verbitterenmaar met den tijd zal alles bedaren en Belgie zal nog bloeijend kunnen zijn door dé voordeelen welke de vruchtbaarheid van deszelfs grond zal opleveren." NB. Wij geven deze tijding welke wij alle reden hebben te gelooven waar te zijn; maar wij zijn verre van in de gerustheid vanjfden briefschrijver te deelen - wij denken dat Belgie het be sluit van deszelfs koning niet zal goedkeuren, en dat het liever her lot der wapenen zal willen beproeven dan er in te berusten om van ellende te vergaan." Uittreksel uit eenen brief vein Brusselvan den x Sep tember „Men meldt mij op het oogenblik dat men aan alle de vorderingen van Holland heeft toegegevenmaar datuit hoofde van het groote gevaar om bij den op handen zijnden winter 80,000 man van hec leger huiswaarts te laten gaan men dezelve tot in de lente onder de wapenen zal houden Zie-" daar dus de opoffering voltooid en uwe vooruitzigten omtrent ons land bewaarheid: Geene welvaart en geene toekomst meer l Mijn eerstkomende zal u nadere bijzonderheden mededeelen." NEDERLANDEN.- - Haarlem, den 10 September. De menigvuldige geruchten, welke zoo wel uit- Londen als uit Parijs naar Brussel zijn over gewaaid, en ook in bijzondere brieven uit Brusselelders zijn vermeld, als of vorst Leopold genegen zoude zijn, om toe te geven aan het verlangen van Nederland, zoodanig als hetzelve bij de conferentie ingang heeft gevonden nopens de zaken, wel ke nog een pünt van geschil uitmaken met Belgie, maar alleen nog tijd zoude wenschenten einde de gemoederen voor te be reilen', en de zaak door geenen on verwachten tegenstand te be derven, hebben den belgischencMoniteur aanleiding gegeven tot het navolgende berigt j,Wij gemagtigd te verklaren, dat al deze geruchten valsch, allezins valsch zijn. Het ministerie zal niet afwijken van het stelsel't welk hetzelve voor de kamer heeft ontwikkelden wij kunnen er bijvoegen, dat na het protocol n.° 68, van 13 Jülij 183a, betrekkelijk den heer Thornde conferentie niets officieels heeft tot stand gebragt, of aan ons gouverment mede gedeeld." Genoemd blad wil een en ander alleen aan kunstena rijen beurslieden hebben toegeschreven. De brusselsche Courrier meentdat de belgische Moniteurnaar aanleiding van de onbeschaamdheid, met welke dit blad van tijd tot tijd de waarheid heeft bemanteld, weinig vertrouwen kan inboezemen, maar vraagt tevens, waarom men thans zendelingen ten platten latide verbreidt, om de gemoederen tot vrede te stemmen daar dergelijk een maatregelindien men een eervollen vrede bedoelde, volstrekt overbodig moet worden gerekend? De heer de Meulenaere is in Brussel teruggekomen. Van de belgische zijde is dikwerf gedreigddat menindien de mogend heden mogten blijven 2ammelen geweld zoude gebruiken doch het schijnt nietdat deze bedreiging vooreerst door daden zal warden gevolgd immers het blad van den genoemden minister verzekertdathoe zwaar het ook moge vallenmen nog een rijd lang geduld moet hebbenen vorst Leopold iszoo gemeld wöfdt, voornemensom Antwerpen, 'twelk, zoo'er geweld möesc Worden gebruiktgroot gevaar zoude loopen, tusschen den 10 én 30 te bezoeken. Aldaar zijn, met goedvinden van dan generaal Evaineenige barricaden opgeruimd. Breda den 11 September, Uit Brussel van den xi Sep tember meldt men: „Onze fondsen hebben gisteren op de beurs van Antwerpen en die onzer stad eenige rijzing ondergaande leening van 24 millioen, die in de vorige week op 74I stond, is gisteren tegen 75I k 75! genoteerd. Het dagblad V Emanci pation zegt desaangaandeDeze rijzing is het gevolg der vre delievende tijdingendie door middel van handel-kanalen van Lon- dèn zijn ontvangen en welke in ïaatstgemelde stad denzelfden invloed op zekere fondsen, bepaaldelijk op de onze en de hol- Inndschè, gehad hebben. De rijzing op de 24 millioenen is te gevoeliger geweest, dewijl men in den loop der vorige week be proefd had eene gedwongen daling te bewerken, met het zeer kennelijk doelom op eene gemakkelijke wijs voor de geld schieters, de slui ing van den verkoop der 24 milioenen guldens die nog vernegotieerd moeten wordente bevorderen. Men is nog altijd in het onzekere tot hoever het met deze operatie ge komen is, })e Beige verhaaltdat de generaal Niellon eene lange bijzondere audiëntie bij den koning gehad heeft, in welke de vorst hem met veel welwillendheid had ontvangen. Hij ging, zoaals reeds vermeld is, het bevel over eene nieuwe ïeger-af- uoeling in de Vlaanderen op zich nemen. f - Het is thans zeker, dat de onderhandelingen betrekkelijk de belgische kwestie zoodanig gerekt en bestuurd zijndat men den winter zal bereiken in den tegenwoordigen pijnlijken pro- visionelen staat van ellende ongerustheid én openbaré lasten. Het ministerie heeft op nieuw in den Moniteur doen verkla ren, dat hec van zijn stelsel niet afgaan zal, waarvan het formu lier dit is: voorafgaande ontruiming pan het grondgebied al vorens in nadere onderhandelingen ovef de voor discussie vat bare artikelen te treden Zoo de heeren van de ffieyer en Goblet onderhandelen, is het belgisch ultimatum geschonden. Onderhandelen zij niet, wat doen ze dan te Londen? Hetgeen zeker isis ditdat de conferentie nimmer tot het stelsel zal komen hetwelk ons gouvernement zoo luide verkon digd heeft, door het doen der verklaring, dat het zich door de kracht der wapenen Zal doen gelden. Alzoo zullen de preten tion van hec belgisch gouvernement schipbreuk lijden op de on-s yerzettelykheid van de conferentie en van Holland. datum 8-12 Sep. 8-ia 8a 12 8-ra 8-xi 7-10 7-11 7 11 7-ii 1-6 Plaatsen 's Grav Rotterd. Delft, Schied. Dordr. Amst. Leijden. Utrecht Gouda* Breda. Groning. Nijmegen 5-7 Katwijk,. 4-9 Zwolle. 6-9 Van den 7 tot den 9 zijn te Gorkum 5 personen aangetast'; 1 overledenWoerden 3 aanget.2 herst. bijgek. herst. overl. in beh, 4 5 'j. 7 24 18 *3 5 5 0 18 5 3 4 6 10 9 7 7 118 7i 71 194 70 37 31 xxo 62 37 25 5° 8 *5 6 18 16 1 12 16 22 0 >3 9 5 0 2 8 59 4 7 14 18 7 5 2 *3 A D V E R TENT IE N» fx4*) V PUBLIEKE VERKOOPING op Woensdag den 19 September 1832 en volgende dagen, in de groote zaal van de Sociëteit van Ongenuchten Vrij te Goesvan eenen zinde- delijken Inboedel, nagelaten door Vrouwe JOHANNA COR NELIA KREKELENBERG, Weduwe van den Wel Edel. Gestrengen Heer Johannes Stokmans, kunnende de goederen des Maandags den 17 en des Dingsdags den 18 telkens des mor gens van 1 o tot 12 en des nademiddags van 3 tot 5 uren door een ieder worden bezigtigd. Informatien zijn te bekomen ten kantore van den Notaris Soe- febier. (15) Op Zaturdag den 22 September 1832, des avonds te zes uren, zullen de Weduwe en Erven van RUDOLF JA COBUS MULLER, in de Herberg genaamd de Groote Zout keet bewoond bij Cornells de JongeJanszoonbinnen de Stad Goesten overstaan van de Notarissen SOETEBIER en SMAL- LEGANGE, publiek en aan de meestbiedende presenteren te VerkoopenEen WOONHUIS en ERVEstaande en gelegen aan den Aprel van den Molendijk binnen de Stad Goesin Wijk D. N.® 97 belendende Oost de oude Achterhaven. West de StraatZuid het huis bewoond door den heer van den Bosch en Noord hec voormalig Stads Weeghuiswelk Huis is voorzien met onderscheidene ruime boven en beneden KAMERS KEU KEN drooge KELDERen van alle gerieflijkheden tot een goede Huizing behoorendezijnde verhuurd in partijen en bij de week tegen 234 in 't jaar. Nadere informatien zijn te bekomen ten kantore van voor noemde Notarissen. fx 6) V De gene die i#S' Cefvofdereft heeft van, of verschul digd is aan den Boedel en Nalatenschap van wijlen jACOBÜS TEMPERMAN, overleden te Goesgelieve daarvan opgave te doen ten Kantore van den Notaris J. SOETÉBIER aldaar, voor of uiterlijk op den 25 September 1832. (17) Die iets te vorderen heeft van, of verschuldigd is, aan den Boedel en Nalatenschap van wijlen MATTHIjS vat* der HEIJToverleden te Goesgelieve daarvan opgave te doen, ten Kantore van den Notaris A. SMALLËGANGE aldaar, uitterlijk voor of op den 20 September eerstkomende. (18) De Uitgever dezer, voornemens zijnde een aanvang te maken met het drukken van den NAAMIVITZER DER. STAD GOESEN EILANDEN ZUID- EN NOORD- BEVELANDverzoekt alle Heeren Burgemeesters, Secreta rissen en allen die eenig belang stellen in de volledige uitvoering derzelve, de veranderingen welke daarin zouden behooren voor tekomen den Uitgever wel te willen opgeven-— zullende ten dien einde een met wit papier doorschoten Exemplaar van ge zegde Naamwijzer in zijnen winkel voorhanden liggen. Te Goes bij F. KLEEUWENSStadsdrukker en Boekhandelaar. 8-X2 j* 18 147

Goessche Courant | 1832 | | pagina 2