GOESSCHE COURANT, 4 N°. 71. MtWfi 'C v-- 3 1832. rar f *fcl£0e$ BESTUREN EN ADMINISTR.AT[EN. AANBESTEDING voor PATENT OLIE. De GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland maakt bé kend dat de leverantie van de thansbenoodigde Patent Olie voor de dienst dei;, Lantaarns op de Zeeuwsche binnen Stroomen be staande In drie en dertig Nederlandsche Vaten in het openbaar zal worden aanbesteed op Woensdag den ia September 1832 des middags ten twaalf ure in de gewone zaal der aanbestedingen van het Provinciaal Gouvernement van Zeeland te Middelburg; kunnendevan de voorwaarden waarop die aanbestedi ng zal plaats hebbendoor de gegadigden nader kennis worden geno men in de Bureaux van het voorzeide Provinciaal Gouvernement en ten huize van den heer Directeur der Bakens en Lantaarns op de Zeeuwsche Binnen-st'roomen te Middelburg bij wien ook het monster van de Olie kan worden bezigtigd. Middelburgden 30 Augustus 1832. VAN VREDENBURCH. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dien. Gezien het besluit van Zijne Excellentie den Heere Gouver neur dezer Provincie van den 13 Augustus 1829 A. N,° 7386 4 Afd. Provinciaal Blad N.° 91) Brengen bi) deze ter kennis van de belanghebbenden Dat alle de genen welke eenige aangifte te doen hebbenwe gens overgang of verandering van hunne gebouwde en ongebouw de Eigendommen, dezelve voor of uiterlijk op den 8 Septem ber aanstaande, ter Stedelijke Secretarie zullen behooren in te le veren; en dat by gebreke der vereischte aangifte van de plaats gehad hebbende veranderingen in het daartoe bestemde Register geene aanteekening kunnende worden gedaan, de vorige eigena ren, overeenkomstig het bepaalde bij Art. 36 van de wet van den 3 frimaire 7e. jaar bij voortduring ten kohiere zullen aan geslagen wordenen zij of hunne erven tot de betaling der grond belastingen zullen kunnen worden genoodzaakt. En ten einde niemand hiervan onwerendheid zoude kunnen Voor wenden zal deze worden gepubliceerdgeaffigeerd en geinsereerd in dezer Stads Courant. Goes, den 1 September 1832, Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H, VERSCHOOR van Nisse Vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris, L. deFOUW Jz, PUBLIEKE VERPACHTINGEN. Op Zaturdag den 15 September 1832, des voormiddags te Elf urenzullen Burgemeester en Wethouders der Stad Goes ten Stadhuize aldaar publiek en aan de meestbiedenden presente ren te verpachten. iS Het Vischboek of het regt tot den afslag van de Visch op de Vischmarkt dezer Stad, voor drie Jaren ingaande pri mo January 1833 en zullende expireren ultimo December 1835. 2.V Het regt van het trekken der Schepen in de Haven dezer stadvan het sas naar de Stad en wederkeerig van de stad naar het sasvoor vijf achtereenvolgende jareningaande primo Januarij 1833 en eindigende ultimo December 1837, 3N jDen Havendijk, het Weidtje met de halvemaan, achter de Meestoof de Liefde, het Weidtje aan de Noord zijde van de Brakke Vesteen einde dijk aan de West zijde van een stuk Zaailand, gelegen tusschen de twee Havendijken, be nevens de oude trekkers woning en annexe gebouwen te za- men groot 7 Bunders 97 R oeden 90 Ellen, voor vijf ach ter een volgende jaren, ingaande 1 December 1832en zul lende eindigen met ultimo November 1837. 4.0 Een stuk Zaailand gelegen aan de Westzijde van den Hoofd weg, tusschen de twee Havendijkengroot 1 Bunder 63 Roeden 24 Ellenvoor gelijke vijf jaren ingaande en eindi gende als het laatst voorgaande perceel. De Grasetting van de Westschans, het Plein voor dezelve Schans, een.einde Dijk aan het gewezen Westerhoofdtot aan den Dijk van den Goesschen Polder. Het zoogenaamde Eilandje liggende achter voornoemde Schans tegeri de brak ke vest. Een Weidtje of Eilandtje liggende aan voorschreven Dijk tegen het land van den heer H J. van V Ho f en de'sloot- kant van de brakke vest met dén dam daarin gelégen Alles voor den tijd van vijf achtereenvolgende jaren, in gaande primo JanuafiJ 1833 en eindigende ultimo Decem ber 1837, De Wal of Dijk bij de 's Heef Heridrikskinderen poort, Van de Noord fijde der poort, langs dé Wind-Korenmolen toe aan den Aprel van de Wal uitkomende aan de 's Heer Hen drikskinderen Straat, insgelijks vóór den tijd van vijf achter een volgende Jareningaande en eindigende als Numero c hier vorëti. 5 De conditiën vart verpachting zullen acht dagen voor de ver pachting des voormiddags ter Stads-Girffie alhier ter lezing liggen. Goes, den 25 Augustus 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Bij indispositie van den Burgemeester De Wethouder, MIRANDOLLE, Mij bekend, De Stads-Secretaris, L. de FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN D U IT S C II L A N D. Frafjkfortden 25 Augustus. Volgens brieven uit Wee- nen, van den 18 dezer, scheen ftieii aldaar wederom minder ze ker te zijn omtrent eenen genetisch ten vreedzamen afloop van. zaken in de Nederlanden maar men stelde zich daarmede gerust, dat, indien nu dé Belgen van hunnen kant zich onhandelbaar betóonenen de Vijandelijkheden tegen Holland beginnen wil den, de groöte mogendheden zich niet in den twist mengen, maar aah de beide volken Overlaten zoitden om den strijd onder zich. uit te maken, en dus het tooneel des oorlogs zich niet verder Uitbreiden zou. Ook sprak men te Weenen op nieuw van eene eerstdaags bij de armee te bewerkstelligen verminderingen ble ven de fondsen ter beurze rijzende: de 5pCts. metallieken wa<* ren 88 4 en de bank-actien 1x46. Frankfort den 26 Augustus. De herstelde orde te Ancona,' de Verbetering der gemeentelijke besturen en'de welwillendheid der regering geven er het uitzigt op eene trapsgewijze verwereldlijkt bestuur des landsalthans op het behoud van de rust na het af trekken der vreemdelingen. Intussehen zal mennaar mate ver schillende beginselen meer in spanning geraak| zijngrooter krijgs- magt op de been moeten brengen dan vroeger noodzakelijk was, en fnissehien ook bürgerwapeningen. Het leger, dat reeds uit x 1,000 man linie-troepen2000 döuanen en 2000 karabiniers of policie-soldaten bestaat, zal nog met 2000 dragonders en drie - of wel vijf duizend vreemden of zoogenaamde Zwitsers vermeer derd worden die de krijgsmagt tot op 22,006 man zullen bren gen. Geldgebrek is naast de stilte bet tegenwoordige kenmerk van dén staat des lands. Sommige lieden zagenom dat aan te vullen.^ gaarne de goederen der geestelijkheid belast, doch tooneti zélve dit niet van het geestelijk opperhoofd te vèrwachren. Zij -prijzen dan, in de tweede plaats, eene belasting aan op grond eigendommen Welké reeds eene jaarhjksche opbrengst van 5 pCt.' aaft de geestelijkheid betalen, en meenen, dat men die rentplig- rigen ten behoeve van den staat hooger zou kunnen belasten, ge- loovende hierin eenè bron van inkomst gevonden te hebbendie tót dus vér geheel veronachtzaamd Is 5 doch die men wel zal blij ven vervvaarloozenom liever tot geldleeningen de toevlugt te nemen. Men leidt dit af uit de komst van den heer Von Roth schild uit Napels" te Rome, Hóe dit zij, de Paus is niet te beschuldigen, dat hij de lasten, die de liberalen en wereldlijken over het land brengen aarzélt op de geestelijken te verhalen. De generaal Cubières heeft aan alle.de vreemdelingen te Art-' cona een bevel gegeven, öm zich binnen weinige uren te ver klaren, of zij gezind Zijn naar hunne woonplaats terug te keereri pf naar Frankrijk gevoerd te worden. Hieraan ergeren de libe ralen zich met reden. Uit Toscane schrijft men dat er weder verscheide personen in hechtenis genomen zijn. Er schijnt onder de Beiiersche' staatslieden welke voor het toekomstige besuiur van Griekenland bestemd waren, weinig genegenheid te heerschen, om zich deswaarts te begeven. De staatsraad von Maurerdie tot lid van het regentschap was be noemd, heeft vóór dien post bedankt. Ook de legatiefaad van Abel schijnt zwarigheid te makenom de hem ópgedragene waardigheid van secretaris van Staat te aanvaarden. Waarschijn lijk hebben de ongutfstige berigtenwelke onlangs nopens den toestand van Griekenland zijn bekend geworden, invloed gehad op- dié beslissing dier staatslieden. I

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1