N°. 68. GOESSGHE üjrnbag CGÜRAN T; 24 Slugiioius i832- Wv-.Jr -■ -• =59 BESTUREN EN ADMÏNISTRATIEN De GOUVERNEUR der Provincie Zeeland In aanmerking nemende, dat de ondervinding heeft geleerd, hoe zeer vele ingezetenen onbekend zijn met de bestaande wet telijke bepalingen, ten gevolge waarvan geene ongezegelde ver zoekschriften aan Zijne Majesteit, de Deparrementen van Alge meen Bestuur, Steden of Gemeenten of andere openbare Col- legien, Gestichten of instellingen, hoe ook genaamd, kunnen worden ingediend. Gelet op de ten deze in vigeur zijnde wetten en verordeningen inzonderheid op de wet van den 16 Junij 1832 'Staatsblad N,° 29.) Herinnert bij deze den belanghebbenden dat overeenkomstig de bestaande wets bepalingen niet zal kunrten beschikt worden op aan Zijne Majesteit, de Departementen van Algemeen Bestuur, of eenige openbare autoriteit of aan dezelve ondergeschikte ad- ministratienGestichten en Instellingen ingediend wordende ver zoekschriften bij aldien deze niet op van Jormaat-zégel voor zien papier zijn geschrevenzijnde hiervan alléén vrijgesteld de requesten van onvermogendenmits derzelver onvermogen olijke, uit eene aan het request gehechte verklaring van het Plaatselijk Bestuur hunner woonplaatszullende de verzoekers derhalve aan zich hebben te wijtende voor hunne belangens nadeelige gevolgen uit de veronachtzaming dezer bepalingen voortvloeiende. Middelburgden 14 Augustus 1832. VAN VREDENBURCH. NTE UWS TIJD INGE N ENGELAND. Londen den 18 Augustus. De Courrler kondigt de aan komst aan van den heer van de Weyer uit Brussel, en verze kert tevens onderrigt te zijndat men in Belgie hoop voedt en ernstig verlangt, de geschillen spoedig te zien uitgemaakt, zoo mogelijklangs eenen vredelievenden weg, doch zoo niet, dan op de eeneof andere wijze" Belgie beantwoordt dusdoor dezen tegenstandniet aan de verwachting der schrijvers van ge noemd dagblad, welke echter nog de hoop niet opgeven van de zaak naar wensch ten einde te zien brengen, uit hoofde van het belang, 'twelk de mogendhedendie de ïnagt bezitter?om den gang der zaken te dwingensteeds hebben bij het behoud van den vrede. Twee punten worden opgegeven, als de bezwa ren van de zijde van Belgie. De vrije vaart op de Schelde (met de souvereiniteit op het hollandsche gedeelte van den vloed) waar omtrent door Holland bedenking wordt gemaakten het voort durend bezit van de citadel van Antwerpen door Hollandsche krijgsbenden Dit laatste bezwaar körtdenaar luid van den Cour- rier,Mgt uit den weg worden genomen, bijaldien de Neder landers wilden goedvindenomhunne eigene troepen in het kas teel behoudende, de vlaggen der vijf mogendheden van de wal len te hijsschanen hetzelve alzoo in naam der' geallieerden te bezetten. Op deZe wijze zoude Cvolgens de schtijvers van den Courrierhet belang van Nederland met de eer vtm België wor-- den overeengebragt. De zoogenaamde vrije vaart op de rivier de Schelde komt den genoemde schrijvers veel bezwaarlijker Voor om dat Belgie de zelve niet kan ontbeereu, en dat het Nederland niet ten kwade kan worden geduid, dat hetzelve aarzelt den Belgen den toegang te verleenen tot in het hart van zijnen handel. Zij beslissen ech ter niet, maar vragen, of het geoorloofd is, dat twee kleine Staten op den duur den vrede vau Europa mogeft in de waag schaal stellenen of de mogendhedendie zoo Veel belang heb- ben bij dien vredegeene schikkingdoor middel van bedwang mogen tot stand brengen (In Januarij 1831 heeft Nederland zich reeds met eene schikking der mogendheden vereenigddoch zijn deze achterlijk gebleven, met dezelve door Belgie te doen eer biedigen.) In Ierland is het werkelijk onrustigetï de bevolking ver* zet zich steeds tegen de wet op de tienden. De regering neemt hare maatregelenen vermeerdert zoowel de troepen op het an dere eiland als de vloot van admiraal P. Malcolm bij Cork. De cholera is hier in Londen aan het afnemen-, dóch ver breidt zich steeds meer door het land. Verscheidene stedenals Glasgow en Edimburg, schijnt zij volstrekt niet te willen verlaten. FRANKRIJK. Parijs, den 17 Augustus. Te Toulon is eenige dagen gele ien eene russische oorlogsbrik op dereede ten anker gekomen, die depêches overbragt, welke dadelijk naar Parijs gezonden zijn en diena het antwoord daarop ontvangen te hebbenweder weg- gezeild- is. Men zegtdat dit vaartuig noch bij zijne komst ttocH by zijn vertrek de fransche vlag gesalueerd heeften de kom- mandanc ook geen bezoek bij den zee-prefect heeft afgelegd. In dë Vendee wórdt het weder onrustiger. In het bosch van Machecöül heeft een gevecht plaats gehad tüsschen een de tachement van het 56 en de Chouans, dat van wéinig belang is geweestdoch de soldaten hebbenom de öproerigen te verdrij ven, een hunner schuilplaatsen in den brand gestokenen onge lukkig heeft zich die brand aan hét bosch medegedeeld, waar door een zeer groot gedeelte daarvan reeds in de asch was ge- I legd en het gehéèle bosch werd bedreigd. Parijs den j 8 Augustus. Men spreekt tamelijk onbewim peld ter beurze van een ontwerp van het zoogenaamde regentschap van Hendrik Porn, zoo mogelijk, een kapitaal van 100 mil- lioenen 5 pc fondsen te gelde te makenónder verband van: hetzelvezoodra die vorst weder op den franscheri troon zat zijn gevestigdop het grootboek te doen inschrijven. Men wil ook weten dat de heer de Blacasvan Holyrood komende twee dagen in Parijs heeft doorgebragfen vervolgens naar dé Vendée is vertrokkenalwaar hij de hertogin van Berry weder ihöëf aantreffen. Zoo riien zegt is hem éëri agent van policie nagezonden. NEDERLANDEN. 's Graveniiage den 19 Augustus. Wij blijven hier bij voort- duringzonder eigenlijk gezegd nieuws. Van de laatste door dé Londonsche conferentie aan de Nederlandsche regering gedane me- dedeelingen lekt niets uit. Alleeü wi! men weten, dat dezelve van vredelievenden aard zijn, gelijk men het, in het algemeen, daar voor houdt, dat degezinningen der conferentie, en ook der mo gendheden zelve, bepaaldelijk van Engeland en Frankrijk, vol strekt niet beantwoorden aan den oorlogzuchtigen toondie door zekere i* fansche en Belgische bladen nog altijd gevoerd wordt; Men gelooft hier steeds aan eenen niet verre meer verwijderden gunstigen afloop van zakenen meent datiiadat de 24 artikelen bereids zonder voorbehoud doof Belgie aangenomen zijnen van den anderen kant, de Koning der Nederlanden nietseischt of verlangt wat met den geest der 24 artikelen in strijd isi., van den kant van Belgie de finale afdoeningwaarin' dan öök de erkenning van dat land eïi van koning' Leopold hegrepen is, niet aan den vorm zal worden opgeofferd De vertragingwelke men opmerkt zoude, naar her oordeel van sommige lieden; die meenen goed onderrigt te zijnmoeten worden woi'deri toegeschreven aan den wensch' dei* conferentie om zich vooraf te verzekeren van de eens* gezindheid der partijen opzigtelijk de puntendie voor eene na dere vondërhandeIing zouden worden opgehouden. Terwijl men van tijd tot tijd gewag vindt gemaakt van Bel gische overloopers naar onze voorposten, hebben de belgische revolutionaire bladen het juist omgekeerd voorgesteld, en hunne lezers diets zoeken te maken, dat geheele scharen de Nederland sche vanen verlieten! De Messagér de Ganddie voortgaat de dagelijkschë logens der genoemde Belgische bladen te wederspro ken en altijd eene hevige taal tegen de omwenteling voertlaac zich wegens die berigt aldüs uit: Wij willen niet wederleggen hetgeen dë dwaze bladen dage lijks van overloopers Uit het Nëderiandsche leger meldeneerst zouden zij ons die overloopers moeten toonen, en tot hiertoe zijn dezelve onzigtbaar geweest. Wij gelooven dat eenige vreem delingen de vanen van Koning IVtllem hebben kunnen verlaten maar wij dagen deze heeren uitom één Nederlander aan te wij zen die zijn leger zou hebben ontloopen i om bij ons dienst té nemen. Het zou ons gemakkelijk wezen het verwijt om te kee- rénen de heerendie de desertie uitbazuinennaar de Neder landsche bladert te verwijden, die ons iederen dag de aankomst van overloopers vermelden, die zeker niet uit Holland naar Bel gië overgaan. Verbeelden zij zich welligt door dergelijke logens deri moed onzer soldaten aan te wakkeren en hen alzoo den vijand te Ieeren verachten, dien tóen hen voorstelt? Dit fs eene belediging te meer, ons leger aangedaan.Daarenboven moe ren deze voorgewende desertien op dezelfde lijn geplaatst worden met het dezer dagen gegeven berigt, volgens hetwelk de gene raal Dibbetz alleen de géheele bezetting van Maastricht achter de ból werken gevangen hield Waarlijk, soortgelijke berigten zijn iê bespottelijk en te verstandeloosdan dat men ze zou dur ven tegensprekenbeter zouhec welligt zijn hen vrij te laten rondvoerenin het belang van de rede en de goede zaak. Ter dezer gelegenheid klaagt de Messager intusschen dat dé logens der Belgische bladen door de vreemde nieuwspapieren, op eenige uren van de grenzenworden overgenomenert men zich dus buiten 's lands de bedriegelijksce denkbeelden moet vor-

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1