IV0. 66. GOESSCHE w #®ta% G O A A: N T* fe*1JA&5p.pfr' t4 'LVNv vfw-r? 'Ms xs V'-M'OA MM;: 17- &ftgttöitfé 1 S3 2 BESTUREN EN JDMINISTRATIEN. De GOUVERNEUR der Provincie Zeeland. In aanmerking nemendedat de ondervinding heeft geleerd hoe zeer vele ingezetenen onbekend zijn met de bestaande wet telijke bepalingen, ten gevolge waarvan geene ongezegelde ver zoekschriften aan Zijne Majesteitde Departementen van Alge meen Bestuur, Steden of Gemeenten of andere openbare Col- legienGestichten of Instellingen hoe ook genaamdkunnen ■worden ingediend. Gelet op de ten deze in vigeur zijnde wetten en verordeningen inzonderheid op de wet van den 16 Junij 1832 Staatsblad N«° 29.) Herinnert bij deze den belanghebbenden dat overeenkomstig de bestaande wets bepalingen niet zal kunnen beschikt worden op aan Zijne Majesteit, de Departementen van Algemeen Bestuur, of eenige openbare autoriteit of aan dezelve ondergeschikte ad- ministratienGestichten en Instellingen ingediend wordende ver zoekschriftenbij aldien deze niet op van formaat-zegel voor zien papier zijn geschrevenzijnde hiervan alléén vrijgesteld de requesten van onvermogenden, mits derzelver onvermogen blijke, uit eene aan het request gehechte verklaring van het Plaatselijk Bestuur hunner woonplaatszullende de verzoekers derhalye aan zich hebben te wijtende voor hunne belangens nadeelige gevolgen uit de veronachtzaming dezer bepalingen voortvloeiende. Middelburgden 14 Augustus 1832. VAN VREDENBURCH. BEKENDMAKING. Achtervolgens artikel 3 van Zijner Majesteits. besluit vari den 6den Januarij 1831, N.° 68 (Staatsblad N.° 2), heeft zijne excellentie de heer minister van financien, bij resolutie van den 9 Augustus 1832, bepaald de prijzen het opgeld daaronder be grepen waarvoor de Collecteurs Splitters en Debitanten der Koninklijke Nederlandsche Loterijde loten en gedeelten van dienvoor de tweede week der trekking van de laatste klasse der 156ste Loterijzullen mogen uitgeven; te weten: BIJ VERKOOPBIJ VERHURING Geheele loten 75,0a. Halve 37,50 Vijfde - 15,00. Tiende - 7,50. Twintigste - 3,75. Geheele loten 29,00. Halve - 14.50. Vijfde - 5,80. Tiendè - 2,90. Twintigste - 1,45. Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat, bij voornoemd artikel van Zijner Majesteits besluituitdrukkelijk is vastgestelddat de collecteurssplitters en debitanten gehouden zijn, om zich naar die prijsbepaling te regelen, en dezelve ge durig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Goes den 14 Augustus 1832. De Gouverneur Bij delegatie van Denzelven, De Burgemeester der Stad Goes J. H. VERSCHOOR, van NisseVt. "NIEUWS TIJD ING EN. Frankfort, den 10 Augustus. In de achttiende zitting van den Zwitserschen landdag, gehouden op den 31 Julijis, naar men thans uit Lucern meldt, op het rapport eencr vroeger daar toe benoemde commissiebesloten omterwijl geheel Europa onder de wapenen staat, als maatregelen van voorzorg tot het ongeschonden bewaren en handhaven van Zwitserlands vrijheid en onafhankelijkheid, de gezamentlijke kantons van het bondgenoot schap te gelasten, zoo wel derzelver bondsconcingens als bonds- reserve van allerlei wapen, voltallig en volkomen uitgerust, marsch vaardig te houden, en bovendien derzelver aantal landweer troe penvolgens de bepalingen van den 17 en 27 Januarij 1831 dienaangaande, geheel te organiseren, ren einde bij eerste op roeping voor de dienst van het vaderland onverwijld beschikbaar te zijn. Gemeld besluit van den landdag heelt de volle goed keuring van 7 kantons, en die van 6 andere onder voorbehoud van de bekrachtiging hunner regeringen weggedragenterwijl men niet twijfelde of alle de overige kantons zouden mede tot dit be sluit toetreden. Men verhaalt, dat, nu door de besluiten der Bondsverga* dering de inwendige rust van Duitschland verzekerd isde Mo gendheden besloten hebben zich ook met de zaken van Zwit serland bezig te houdencn den toestand van dat landwiens ligging het voor alle staten van Europa'van belang maakt, dat aldaar rust en orde blijven heerschen, in ernstige overweging te nemen. Daartoe zouden conferentien gehouden wordenhoofd» zakelijk met oogmerk om de oude instellingen, die zoo lang hei geluk van Zwitserland uitgemaakt hebbennaar de behoeften dei tijden te wijzigen., en de menigte moeijelijkheden Uit den weg tè ruimen, die tegenwoordig de rust van dat land bedreigen. Men spreekt van een zeer belangrijk'vertoogvan wege het engelsché kabinet geschreven over de betrekking der europesche mogend heden tot Zwitserland, dar waarschijnlijk tot grondslag bij deze beraadslagingen zal moeten dienen De onderhandelingen over de grieksche grenzen zijn tot een besluit gekomen De Porte. heeft de voorstellen der londen- sche conferentie aangenomen en krijgt daarvoor eene schadeloos» stelling in geld Het eigenlijk tractaat is nog niet bekend maaü men zegtdat Rusland de Porte 50 mïllioen turksc.he piasters zal kwijtschelden van de som die het nog van haar te vorderen heefc, ENGEL A N D. Londen den 8 Augustus. Men zegt dat ér eene zeer war me conferentie tusschen den Spaanschen minister en lord Palmer- ston heefc plaats gehad, onmiddellijk na de aankomst van den markies van Palmellaen dat de minister een cdurrier naar den koning zijnen meester* heeft afgevaardigd. Het doel van Pal- mellaCs komst blijft onbekend voor bet publiek, en ofschoon men over het algemeen gelooft, dat er aan zijne werischenwel» ke die dan ook mogeft zijnzal worden toegegeventwijfelt metï thans Zeer, of zij wel de erkenning van donna Maria betreffen en gelooft, doch misschien met geenen meerderen grond, dac hij eene nieuwe leéning Wenschc te negotiëren tot onderhoud voor het leger van don Pedró die groot gebrek aan geld moet heb ben De onzekerheid verdubbelt den angst der voorstanders van Pedro. Londen, den 12 Augustus. De ministers hebben in het Boo- gerhuis verklaard, dat zij in deze zitting van het Parlement geert buitengewoon gezag zouden vragen om de rust in Ierland te her stellen, van oordeel ziinde, daarin met de middelen, die de be staande wetten aan de hand gevente zullen slagen. De marquis de Palmella heeft Donderdag avond eene confe rentie met lord Palmerston op het bureau van buicenlandsche za-; ken gehad. Men heeft geene nadere berigten omtrent de expeditie in Por tugal. Alleen verhaalt men, dac vier of vijf duizend man der mi litie uit de omstreken van Qporco bij Don Pedro heefc dienst genomen. De heer van de Weyer wordt hier gewachtom den Koning de voltrekking fan het Huwelijk Van prins Leopold aan te kon-: digen. F R A N K R IJ K. Parijs, den 9 Augustus Men verzekert, dat het Gouver nement, ten gevolge van het laatste besluit der conferentiebe volen heeft om de schepen op te leggert, die te Cherbourg ge wapend werden enzoo als men gezegd hadvoor eene expe ditie naar de Schelde bestemd waren. De brik Melagèredie reeds loodsen voor de Schelde, de Maas en de hollandschekust aan boord genomen hadheeft ze te Calais weder aan wal ge zet en alles doet ziendat er niets van deze expeditie zal komen. Zoo men de loopende geruchten mag geloovenzou het rus- sïsche kabinet aan de hertogin van Berry, op een aanzoek om hulp en ondersteuning, geantwoord hebben, dac, daar de Koning' der Franschen bij elke gelegenheid den wil en. het voornemen had »doen blijken om de orde re handhaven en alle bewegingen, die tot regeringloosheid konden leidentekeergaan, de vreemde mogendheden en in het bijzonder Rusland geene reden noch voor wendsel hebben om omdernemingen £e begunstigen tegen de be staande orde vart zaken in Frankrijkeh het derhalve nochregt-' streeksnoch zijdelingsdoor wapenen of door onderhandelingen de pogingen en plannen der moeder van dien hertog van Bóur- deaux kon bevorderen. Het liberaal blad de Comtitutionnel merkt hierop aan dac zoo het Rusland wezenlijk eriisr is met die vredelie vende gevoelenshet wel zou doen om met Engeland en Frank rijk eene overeenkomst te sluiten, tot ontwapening der buiten gewone krijgsmagc, die Europa thans op de been'houdt. De koning en de"koninklijke familie zijn den 5 dezer, des avonds ten zeven ure, te Compiëgne aangekomen. Den volgen den dag zijn de hertogen van Orléans en van Nemoursverge zeld van eenig gevolg, koning Leopold te paard te gemoet ge reden tot bij St. Quentinvan. waar de vorstelijke personen te zamen in een van 'skonings rijtuigen, dat aan koning Leopold te gemoet gezonden was zich naar Gompiègne hebben begeven waar zij ten ruim 5 ure in den namiddag aankwamen. Op hei den wordt het huwelijk van koning Leopold te Compiègne vol»- trokken, eerst burgerlijk door den baron Pasquierpresident C

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1