GOESSGHE COUR AN#, N°. 65. JHnnufcng Mi Ü£WD0% IP 1>K /4;: 13 1832v o=ns BESTUREN EN ADMINISTRATIEN PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dienbrengen ter kennis van een ieder die het aangaat. Dat de heer J. de Kanter Phz Lector in de Wis-Natuur- en Sterrekunde te Middelburgbij resolutie van de Ed. Gr Achtb. Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 20 dezer maand '3, is gekwalificeerd om den Heer Arrondissementsijker in die Districtin deszelfs werkzaamheden var. den herijkover dit jaar, te adsisteren en voor zooveel nood, denzei ven ingeval van ziekte te vervangen. Alsmede dat tot derverificatie en herijking van alle bevorens reeds geijkte Gewigten, Lengte- en Inhoudsmaten, binnen deze Stad zal worden gevaceerd, in het gewoon lokaal van den Ijkvan he den af tot den x 8 Augustus eerstkomendealsmede van den 1 tot den 14 September daaraanvolgende, des Dingsdags, Woens dags, Donderdags en Vrijdagsdes voormiddags van 8 tot 1 a urenen des Woensdags namiddags van 3 tot 5 urenen dat om de werkzaamheden geregeld en met de meest mogelijke naauw- keurigheid te kunnen uitoefenende navolgende orde zal worden in acht genomen, te weten: Des Dingsdags, zal, naar aanleiding der resolutie van de Ed Gr. Achtb. Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, van den 23. Maart dezes jaars, N.° 20, wordende gevacceerd voor al de Gemeenten van het 3e. Districten speciaal voor die van het kanton Goes; ter verificatie en herijking zoo van de Leng te- Inhouds- en Vochtmatenals van IJzeren en Koperen ge wigten. Des Woensdags voormiddags, voor de gewigten vaneen Ned. Pond en daarenboven en des namiddags voor de Vochtmaten Des Donderdagsvoor de stellen van het verdeelde ponden afzonderlijke onderdeelen van hetzelve. J* Des Vrijdagsvoor het Medicinaal gewigt, Lengte- Inhoud en Tonnen-Maten, benevens Wissen. Terwijl dezelfde bepalingen zullen gevolgd wordenten opzigte van de verificatie en ijking van alle nieuwe Maten en Gewigten. Wordende de belanghebbenden herinnerd, dat geene Gewig ten en Maten op het ijk-kantoor ter verificatie en herijking zul len worden aangenomen, welke niet behoorlijk gezuiverd, schoon gemaakt en droog zijn. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden gepubliceerd, geaffigeerd en geinsereerd in dezer Stads courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 25 Jülij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Bij afwezigheid van den Burgemeester De Wethouder, J. KAKEBEEKE, Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dien, brengen bij deze ter kennis van de Inge zetenen dezer gemeente: Dat de Patenten binnen deze Stad aangevraagd gedurende het tweede kwartaal dezes jaarsingevuld gereed liggen en tot derzei zeiver afgifte ter Stads-Griffie zal worden gevaceerdvan heden af tot den 25 dezer maand, uitgenomen des Zondags's vöor- middags van 10 tot 12 uren. Wordende de belanghebbenden vermaand om die afhaling in persoon te verrigten en zichden bepaalden tijd te nutte te ma ken ten einde van alle kosten bevrijd te blijyendaar hun Ed. Achtb, verpligt zijn, volgens artikel 2 van Zr. Ms besluit van den 17 October 1820 om de onafgehaald geblevene patenten of de afschriften van dezelve door eenen Deurwaarder der Directe belastingenonverwijld aan de Patentpligtigen te doen uitreiken tegen betaling van 10 Cents. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 11 Augustus 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR van Nisse Vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Stad Secretaris, L. de FOUW Jzi PUBLIEKE BESTEDING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes, zullen op Zaturdagden 25 Augustus 1832, des middags te twaalf uren, ten Stadhuize aldaar; publiek en aan de minst aannemende trachten aantebesteden De benoodigde Kleedingstiikken voöf de dienstdoende Schut terij dezer stad, bestaande in: 15 Montering Rokken. 20 dito Broeken. 10 Schakots met platen, stormbanden enz, 20 Witte Pompons met roode. kwasten. 20 Stropdassen. En 16 Paren Slobkousen. Alles volgens de modellen daarvan ten Stadhuize voorhanden, alwaar de Conditiën dezer Aanbesteding van heden af tot den dag der besteding ter lezing liggen. Gedaan te Goes den 11 Angustus 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd y J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelve De Stads-Secretaris, L. de FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN D U I T S C HL A N D. Frankfort, den 5 Augustus. De besluiten der Bondsver gadering werken tot nog toe voordeelig. De toon der dagbla den is gedaald. Terwijl slechts twee der overdrevendste tijd schriften volgens de bestaande wetten verboden zijn, ziet men overal gematigdheid en eerbied voor de regeringen. Het is be kend dat nu vreemde bladen door de vijanden van Duitschland te- baat genomen worden maar de duitsche bondstaten zullen door eensgezindheid onderling en wedsrkeerig voor elkanders reg- ten en belangen waken. -— Laatstleden vrijdag avond zijn alhierte Frankfortèeni- ge ongeregeldheden voorgevallen. Nadat namelijk sedert een ge- ruimen tijd de leden der burgerwacht zich veroorloofd hadden om, in weerwil van het bij herhaling deswegens gedane verbod na den afloop der exercities, zoogenaamde vaderlandsche liedereri aan te heffenen onder dit woest gedmisch de stad door te loopen, waren het jager- en artillerie corps tot midden in de stad bijeen gehouden en was het zingendoor sterk den tróm te roeren onderdrukt. Naauweiijks echter waren de manschappen afge dankt, of zij deden, met" de verzamelde volksmenigte, de lucht weergalmen van den kreet: Leve Duitschland l Leve de vrij heid en trokken, onder het zingen der bekende vrijheids-lie deren, de straten door. Een gedeelte der menigte begaf zich naar het paleis der honds-Vergaderingen deed aldaar eene ver achtelijke taalliooren een ander schoolde te zamen voor de ge vangenis, met oogmerk naar het scheen, om de lieden, welke aldaar wegens vroegere onlusten in verzekerde bewaring werden gehouden, te ontzetten, doch het is bij deze woeling gebleven, zonder dat in de daad geweldenarii.is gepleegd. Bij den aandrang der tallooze volksmenigte is de hoofdwacht in 't geweer gekomen maar het volfc. is allertgs, uit eigene beweging, uiteengegaan, zonder dat men daartoe krachtdadige maatregelen te werk heeft behoeven te stellen. Door dit voorval is intusschen het mis trouwen jegens de burgerwacht in geene geringe mate toegeno men, en men schrijft het hieraan toe, dat dit jaar niet, gelijk anders de gewoonte was, de wachten in de stad, gedurende de vuur-éxercitien der linie-troepenaan de burgers zullen worden toevertrouwd, frankr ij k. Parijs den 5 Augustus. In den Moniteur leest men het vol gende Den 9 zal het huwelijk van Zijne Majesteit den Koning der Belgenmet Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Louise Marti Caroline Isabelle van Orleans voltrokken worden. Die dag is een gelukkige verjaardag; daarop heeft tödewijk Filips Zich onder bescherming van eene van wederzijden bezworen Constitu tie, met Frankrijk verbonden. Europa zal een' nieuwen waar borg voor den vrede en voor deszelfs rust zien in dit echtverbond, dat zoo streelend is voor de eer van Frankrijken nieuwen luis ter zal bijzetten aan de roemrijke gematigheid van ónze omwen teling en "aan die van haar doorluchtig hoofd, welke voor een' zijner zonen dezelfde kroon heeft geweigerd, die. koning Leopold thans met een zijner andere kinderen zal deelen." Na het huwelijk der prinses verwacht men dat de koning dan een aantal veroordeeldenwegens'policieke misdrijven genade ver- 1 eenen zal. Hiertoe moet reeds lang het voornemen bestaan hebben, dóch Weiligt is de uitvoering daarvan', om den heviger»

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1