GOESSCHE C O V N°. 64. '«w*^ «W««t A- Ö.IS T€ l& F*i 10 2lf«£SJèftt0 1832- BESTUREN EN ADMINISTRATIEN AAN K O NDIGIN G. De Commissie van Bestuur over de Provinciale School tot aankweeking van Heelmeesters en Vroedvrouwenin de Provincie Zeelandgevestigd te Middelburgbrengt bij deze ter kennisse van de belanghebbenden s - Vooreerstdat de zoodanigen die verlangen als Leerlingen der gemelde School bij den eerstvolgenden Cursus te worden toege laten zich ter inschrijving zullen behooren aantedienenna al vorens te zijn geschikt geoordeeld door de Provinciale Commis sie van Onderzoek en Toevoorzigt, welker voorzitter de Heer Med. Doctor R. de Vassydaartoe zal vaceren, ten zijnen huize, op de noordzijde van den damdagelijks uitgenomen des Zondags, van ia tot t uren, in den namiddag. Ten Tweedendat de Lessen voor den eerstvolgenden Cursus eenen aanvang zullen nemenop Woensdag den 3 Augustusna dat, alvorens, op Maandag den 6 derzelfde maandde rangschik king der Leerlingen zal hebben plaats gehad, ten welken einde ieder hunner by deze wordr uitgenoodigd zich op laatstgenoem den dag, des namiddags ten één uren aan het lokaal der School te vervoegen. En, ten derden, dat, onder goedkeuring der Commissiebij onderling overleg van Heeren Proff. en Lectoren, en van den Heer Docent in de Latijnsche Taal is gearresteerd de onder staande LIJST der LESSENWelke gegeven zullen worden in de Pro vinciale Geneeskundige School te Middelburg in Zeeland, In den Cursus van Augustus 1832 tot Januarij 1833. Door Proffessor B. de JÓNGE, In de Pathologie Dingsdag namiddag van 5—5 uren. 7-8 In de Therapie 5—5 7—8 7-8 7-8 7—8 Vrijdag morgen van In de Materies Medica Maandag namiddag van Woensdag morgen van Maandag morgen van Dingsdag morgen van Dondeidag morgen van In de Natuurl. Historie, om de veertien dagen Woensdag namiddag van 5—6 Clinisch Onderwijs in de Therapie zal dagelijks in het Gasthuis gegeven worden. NB. De Lessen welke voor de zomermaanden des morgens van 7—8 uren bepaald zijnzullen in de wintermaanden van 8—9 urengegeven worden Door den Lector J. de MANjz. In de Ontleedkunde, In de Physiologie In de Verloskunde Maandag namiddag van 45 uren» Donderdag namidd. van 45 Dingsdag namiddag van 3—4 Vrijdag namiddag van 34 Maandag namiddag van 34 Dingsdag namiddag van 4'5 Donderdag namidd- van 34 Vrijdag namiddag van 4—5 NB. De Lessen Op Dings dag en Vrijdag, zijn voorde vrouwe lijke Leerlingen bestemd In de Kraamkamer in het kVerk- huis zal onderwijs in de Verloskunde gegeven worden Door den Lector J. H. CORNIELJE. In de Theoretische Heelk. Maandag namiddag van 23 uren. Woensdag namiddag van 34 Vrijdag namiddag van 23 In de Operative Heelk. Maandag voopnid. van nfa Woensd. voormid. van 1112— Vrijdag voormidd. van 1112 NB. Clinisch onderwijs zal dagelijks in het Gasthuis gegeven, worden Door den Lector J. PRIESTER. In de Kruidkunde in de zomermaanden Dingsdag morgen van 89 uren. Woensdag morgen van 89 -- Donderdag morgen van 89 In de Scheikunde Woensdag voormid. van 9—10 Donderdag voormid van 9 Vrijdag in den winter voorm. van 910 In de Aitzenijmengkunde. Maandag voormidd. van 9:o Dingsdag voormidd. van 910—— Woensdag namidd van 2£ Door den Docent in de Latijnsche Taal F. H. BATEN- BURG, zullen vier Lessen *sweeks gegeven worden als: des Maandags namiddags van 12—1 uren, en voorts des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags 's morgens van 7—8 in de zomermaandenen van 72—85 uren in de winter maanden. NIE UJVS TIJ D IN G E N. i E N~G ELAN D. Londen, den 3 Augustus In de Courriet van gisterenleesty men het volgendezeer belangrijke herigt: De gevolmagtigden der vijf mogendheden zijn laatstleden dingsdag vergaderd geweest, enna eene lange beraadslaging over het door den Koning van Holland voorgeslagene tractaat, er toe overgegaanom hetzelve te veranderen in eenen zinwelke gelijk .zij, overeenkomstig de verklaring van den hollandschen gezant, baron van Zuylenreden hadden om te gelooven zoude worden goedgekeurd door den Koning deszelfs meester. Na omtrent die wijzigingen een besluit te hebben genomen, heb-; ben de leden der conferentie een protocol opgemaakt en onder teekend, hetwelk men, naar wij vernemen, heden (den 2den) over Galais naar Brussel verzendt, ten einde aan den Koning van Belgie voorgelegd te worden, in de^hoop, dat het zijne goed keuring zal verkrijgen en de zaak binnen weinige dagen afgedaan zal zijn. Sir R. Adair is door lord Palmers ton verzochtom Koning Leopold de noodzakelijkheid op het hart te drukken van deszelfs toetreding tot dit laatste protocolbij hetwelk het hol- landsche tractaatmet zekere wijzigingendoor de conferentie is erkend en aangenomen. Het nieuwe tractaat verschilt wezenlijk van dat, hetwelk' den Koning van Holland door de conferentie was voorgelegd, en verklaard was finaal en onherroepelijk te wezen. De Koning van Holland verwerpt geheel den grondslag van dat tractaat, wel ke bestond in de voorafgaanden ontruiming van Antwerpen. Hij weigert toe te stemmen in de benoeming eener commissie van onderzoek, die zoude moeten bepalen welk gedeelte der schuld van het syndicaat aan de Belgen moet betaald wordenmaar hij stemd er in toe, om, uit aanmerking van die weigering, af te zien van zijne aanspraak op een gedeelte van de achterstallen, welke reeds door de Belgen aan Holland verschuldigt zijn als hun deel van den interest der nationale schuld. Hij weigerd ins gelijks de vrije vaart op de binnen-wateren toe te staanmaar scemt in dezelve toe tegen betaling van zekere regten. Aan den anderen kant, en bij wijze van inwilliging, maakt hij de c.api- talisatie der nationale schuld niet langer tot eene voorwaarde sine qua nonen belooft hijhet belgisch grondgebied te zullen ontruimen zoodra als het tractaat geteekend en de schikkingen, om al deszelfs bepalingen ten uitvoer te leggengemaakt zullen zijn. Vermits de buitengewone belgische gezant, de generaal Gobletin naam van zijnen souverein geweigerd heeft, in eenige onderhandeling te tredenwelke niet tot grondslag had de voor afgaande ontruiming van Antwerpen, zijn door de conferentie in- struccien naar Brussel gezonden, om de tegenwoordigheid van den heef v. d, Weijer te vragen,dewelkenaar men veronder steld, zich spoedig alhier zal bevinden, maar welke, gelijk men meent te moeten aanmerken, geene'magt kan hebben, om op eenen anderen grondslag te handelen ten zy hij gevolmagtigd zij door té kamers of door den Koning op deszelfs bijzondere ver antwoordelijkheid." De gesteldheid van Leopold, vervolgt de Courtier, is hoogst moeijelijk en hagchelyk: zoo hij het traktaat aanneemt zonder de kamers te kennenzal hij, de magt hem bij de constitutie vér- I leend te buiten gaanen daar het cegenwooidig belgisch ministerie alleen in functie is gebleven, onder de stellige belofte aan de ka mers van nimmer in eenïg traktaat te bewilligen, tenzij op den grondslag der voorafgaande ontruiming van Antwerpen, zien wij niet hoe Leopoldhet voorstel hetwelk de conferentie thans heefc goedgekeurd hetzij dan met hetzij zonder toestemming der ka mers, kan aannemenof het ministerie moest veranderd worden. De Courrier meent dat Leopold zich geen ander ministerie dat? onder de partij der ultra katholykendie den vrede boven alles ver langden, zoude kunnen vormenen datzoo hij zich geheel aan die partij aansloot,, zijne populariteit binnen drie maanden aan een eind zou wezen en binnen zes maanden eene beweging kon voor vallen, die hem van zijne kroon zou kunnen berooven. Onder deze omstandigheden kon Leopold niet beter doen dan de kamers bijeen roepen en hun de aanneming of verwerping van het nieuwe ontwerp voorleggen. Het was re verwachten, dar dezelve zich ten hoogste verbolgen zouden toonen, uithoofde dat zij van Frankrijk en Engeland waren verlaten geworden, doch Zij moesten de zorg waarderen waarmede die landen eenen Euro- i l «5

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1