C OURÏ N°.63. GOESSGHE W 4> iWaattbftg Kt' ,v rsufö. >#të s 6 Sltmnshts 1832. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes, en ressorte van dien brengen ter kennisse van een ieder die het aangaat. Dat den Stedelijken Raad bij vernieuwing verlangende zoo veel mogelijk, de oorzaken weg te nemen, of te verminderenwel. ke aanleiding zouden kunnen geven tot het doen ontstaan van den Aziatischen Braakloopook tot ons Vaderland doorgedron gen, heeft} goedgevonden te bepalen: Dat onvermindert het bij Publicatie van den a6 Mei dezes jaars, gedaan verbodtegen den publieken verkoop van alle onrijpe frui ten en vruchten en onder bijzondere aanbevelingten gevolge der gedane opmerking door de Plaatselijke Commissie van Ceneeskun- Geneeskundig Toevoorzigt binnen deze Stad, om zich te ont houden van], immers alle matigheid en voorzigtigheid in acht te nemen, bij het nuttigen van KOMKOMMERSPRUIMEN, zoogenaamde VROEGE APPELEN en PEREN, aan het gé bruik van welke, grootendeels die Koortsen schijnen te moeten worden toegeschreven, welke jaarlijks in de maanden Augustus en September heerschenen welk gebruik ook ten opzichte der choleraaller nadeeligst, geacht wordt; geene Fruiten of Boomvruchten hoegenaamddan welke volkomen gaaf en rijp zijn, in deze Stad zullen mogen worden ingevoerd; en die in voer niet anders zal mogen geschiedendan langs de Declaratie Kantoren^voor de Stedelijke Belastingen, welke aan de Ganze- en V Heer Hendrikskinderen Poorten en aan de Haven dezer Stad gevestigd zijn, en nadat dezelve aldaar vooraf zullen zijn gekeurd en bevonden de vereischte hoedanigheid en Rijpheid te bezittentot het doen van welk onderzoek en keuringbij pro visie de Commiesen der Stedelijke Belastingen worden gekwali ficeerd en den. Hoofd-Commïes gelast, om daarover een dage lijks toezigt te houden van de aangevoerdeen ten gevolge daar van goed of afgekeurde Fruiten en Vruchtenaanteekening te doen houden en daarvan wekelijks aan Burgemeester en Wethouders.eene specifieke staat overteleggen. Zullende alle onrijpe en schadelijke Fruiten en Vruchten welke ter invoer worden aangeboden of be stemd zijnwprden aangehoudenen door de zorg der Stedelijke Policie worden weggeruimd; en tevens^de Winkels en Plaat sen alwaar VruchtenFruitenGroenten en dergelijke worden uit gestald of verkocht, onderworpen zijn, aan eene dagelijksche Visitatie van Policie wege, en alle daarbij bevondene ongave, schadelijke én onrijpe Vruchten en Fruitendadelijk worden weg genomen en onbruikbaar gemaakt, - terwijl iedere overtreding van vorenstaande bepalingen, mitsgaders alle weigering tot, of aangebragte hinder in het toelaten der visitaticn en keuringen zullen worden gestraft met eene boete van Een tot Tien Gul dens (f i j tot oof gevangenis van Eenen Dag En op dat niemand onwetendheid zoude kunnen voorwenden, zal aan deze op de gewone wijze publiciteit worden gegeven. Aldus gedaan ten Raadhuize der Stad Goesden 28 Julij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd Bij afwezigheid van den Burgemeester de Wethouder MIRANDÓLLE, Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Góes en ressorte van dien, brengen bij deze ter kennis van de Belas tingschuldigen dat het door Zijne Excell. den heer Gouverneur dezer Provincieexecutoir verklaarde Suppletoir Kohier van Ste delijke Belasting op de Hondendienst 1832, ter invordering is gezonden aan den heer Josias RisseeuwOntvanger van de Ste delijke Belastingen dezer Gemeenteen derhalven een ieder ver- pligt zal zijn, deszelfs aanslag, volgens het bestaande regel ment te voldoen. En zal aan deze op de gewone wijze publiciteit worden gegeven. Gedaan ten Stadhuizc van Goes den 4 Augustus 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Bij afwezigheid van den Burgemeester, De Wethouder MIRANDÓLLE. Mij Bekend, De Stads Secretaris L. de FOUW, Jz. NIE UWSTIJD ING EN. DUIT SC HL AND. Frankfort, den 29 Julij. Volgens de laatste berigten uitds romeinsche statenzouden de zoogenaamde liberalen genoegzaam geheel den moed hebben verloren. Uit Bologna schrijft men omj der anderen van den 21 sten dezer. De generaal CubièreS is de getrouwe bondgenoot van het Paüsselijk bestuur geworden. De liberale partij in Ancona is door hem ontwapend, en heeft voor het grootste deel, den uit- drukkelijksten;iast ontvangen, om naar hunne woonsteden, onder belofte van vergiffenis; terug te keeren. Een ander gedeelte heeft fiierTin dé gevangenis geworpenomdat hetzelve beschuldigd werd van aan openbare misdaden te hébben deel genomen. Hoogelijk beklaagt men zich over alle deze maatregelenwelke als de voor waarden worden bestuurd, waaronder het roönischej hof in de voortdurende bezetting van Ancona 'heeft toegestemd* In 'tal- gemeen is de achting voor Frankrijk merkelijk geweken. In de legatïen zijn de oostenrijksche troepen in hunne vorige standplaat sen geblevendoch de inwendige toestand is ook daar bedroevend, wijl het bestuur op denzelfden weg voortgaaten men meer en meer de hoop laat varen, om eenige verbeteringen te zien in voeren. De ridder Sabregondi is sedert eenige dagen naar Ro me terug gekeerddoch het schijnt dat zijne zending ditmaal uit sluitend de belangen van het oostenrijksch bezettings-leger betreft. De zoogenaamde Zwitsers in Pausselijken dienst, zijn reeds meer dan 1000 man sterk, en zullen waarschijnlijk binnen kort toe 3000 gebragt worden. Franfort, den 30 Julij. De hertog van ReichstadtZoon van Napoleondie sedert eenen geruimen tijd aan eene zware ziek te geleden heeft, doch wiens toestand nog kort geleden eenige hoop op herstel scheen over te latenis den 22 dezer in den mor gen zacht ontslapen. De ziektedie hem in het graf gesleept heefcis, volgens den Beobachtereene longtering geweestwel ke door de pogingen en de kunst der beroemdste Weener genees- heeren niet heeft kunnen overwonnen worden. Het Keizerlijk gezin is, volgens datzelfde blad, door den dood van dezen, door een ieder beminden en veel belovenden, jongen Vorst, in diepe smart gedompeld. De doefheid zijner moeder, de hertogin, Marie Louisedie hem, sedert hare aankomst te Weenenmet onvermoeide zorg verpleegd had, grenst, volgens berigtenaan wanhoopen er zijn dadelijk de noodige beschikkingen voor haar terugkeer naar Hare Staten gémaakt, vermits men anders ook voor haar leven zou moeten vreezen. Frans Joseph Kareihenogvan Reichstadtwas den 20 Maart 181 te Parijs geboren, en had dus den ouderdom van 21 jaren bereikt. Het lijk van den jeugdigen Vorst is in den morgen van den 24, in 'de kerk van het kasteel Schönbrunnwaar de hertog overle den is, ten toon gesteld, en in den middag van dien zelfden dag met de bij de begravenis van de leden der Keizerlijke familie ge wone plegtigheden in het Keizerlijk graf in de Capucïjnerkerk bijgezet. Deszelfs hart is naar de Kapel van Lorettoin de kerk van de Augustijnen, en zijne in ge wanden naar de Kerk van Sc, Stcfaan overgebragc. Het hof heeft den zwarenrouw voor vier wekenen den ligteren voor veertien dagen aangenomen.. Den 3osten Junij moet de Pausten einde in de dringen de geldbehoeften zijner Staten te voorzien, met eene americaan- sche maatschappijaan welker hoofd de voormalige Koning van Spanje, Joseph Buonapartestaat, eene overeenkomst hebben gesloten, wegens het uitsluitende regt om in de pauselijke Sta ten gezouten visch te mogen verkoopen. Voor dit monopolie, hetwelk voor den tijd van 12 jaren is toegestaanbetaalt de be doelde maatschappij aan de pausselijke, schatkist jaarlijks 50,000 thai, (ruim 130,000 guldens} en buitendien ineens af 300,000 chalers. Volgens bijzondere berigten uit Berlijnis de toestand van Polen nog zeer treurig. Er heerscht voortdurend eene groote neer- slagtigheid, welke nog vermeerderd wordt door de vrees voor eenen hongersnood en door de heerschende zenuw- en rotkoortsen welke honderden wegslepen. Binnen kort zal het licht zien een werk over de handelwijs der Pruissische regering, ten opzigte der Polendienende ter regtvaardiging van het door de liberalen zoo heftig aangerande gedrag van het genoemde bestuur omtrent de gevlugte Polen. Dit werk wordt geschreven door den hoog leeraar von Raumery dieeenigen tijd geleden een boek ten voor- deele der Polen zamengesteld heeften aan wien de Koning van Pruissenmet verleening der officiële stukkendeze taak heeft opgedragenopdat het. publiek overtuigd zou wordendat de- zelvé mee onpartijdigheid vervuld is» »i f

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1