den te zijnen daaromalmede aanbevolenom door spaarzaam gebruik van hetzelve* zoo veel mogelijkte zorgen voor de schaarschheid en het gebrek welke zich anderzins bij eenigzints langdurige droogtezoo spoedig doet gevoelenen zoo veel on gerief en nadeel veroorzaakt. Alle overtredingen van de bepalingen, in art. 2. dezer Publi catie vermeldzullen worden gestraft met eene boete vanf1 tot f 10, óf gevangenis van eenen dag Zijnde de Heer Officier van Justitie binnen deze Stad, ver zocht, om, op de naarkoming dezes, door de Geregtsdienaars mede te laten surveilleren, En op dat niemand onwetenheid voorwende, zal aan deze op de gewone wijze publiciteit worden gegeven. Aldus gedaan ten Raadhuize van Goes, den 26 Mei 1832. Burgemeester en Wethouders der Stad Goes J. H. VERSCHOOR van NisseVt. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris, L. de FOUW, Jz. NIEUWSTIJDING ÉN. E N GE LAND. Londen, den 27 Julij. Het antwoord van den Koning der Nederlanden op de jongste nota der conferentie isvolgens den Cournier van gisterenin deze hoofdstad ontvangenen wordt over het geheel genomendoor de vertegenwoordigers der vijf mo gendheden, welke deelgenooten van het Belgische traktaat zijn, als voldoende beschouwd. Wat verder den inhoud van dit ant woord betreft zegt de Cournier dat daarin de verschillende pun ten in het laatste voorstel van de conferentie voorkomende door den Koning der Nederlanden noch verworpen noch aangenomen wordenmaar door denzelven deszelfs ernstigen wensch tot eene vredelievende schikking der geschillen met Belgie wordt uitgedrukt en verklaarddat gedachte Z. M. die schikking even vurig ver langt als zulks van den kant der conferen tie het geval kan zijn ep tot dat einde bereid is tot gewigtige opofferingenin de voor onderstelling darde Belgen daartoe van hunnen kant even gezind zijn. Dit antwoord voegt de Cournier er bijop zich zelven en buiten verband met eenige andere omstandigheid beschouwd zouden wij bijna geneigd zijn te houden voor eene van die fijne diplomatieke stukken, welke de Franschen mystifications noe men, en die eigenlijk bestemd zijn om uitstel te winnen, geven de noch tot ongenoegen noch tot voldoening reden maërer is eene andere 'Omstandigheid met dit antwoord verbondenwelke van gewigt is De Baron Züylen van Nyeveldt hééft name lijk aan de conferentie medegedeelddat ofschoon het antwoord van den Koning der Nederlanden niet moge beschouwd worden als beslissend en voldoende, hij, door bijzondere van zijn hof ontvangene instructien, gemagtigd was om aantekondigendat de Koning werkelijk verlangde om de zaken tot afdoening te brengen en dat Z. M. hem (baron van Zuylengemagtigd had om daartoe met de conferentie te onderhandelentot welk ein de hij voorzien was met de uitgebreidste volmagt. Wij zijn dus, zegt de Cournier ten slottede ontknooping van deze moeyelij ke twistzaak nader gekomen dan tot nog toe het geval was. NEDERLANDEN. 's Gravenhage den 29 Julij. Te Scheveningen zijn van den 27sten toe den 28sten des morgens 3 2 personen door de cholera aangetast; overleden 14; hersteld 4. 'Van den aHsten tot den 29sten aangetast 16; overleden 17hersteld 27. Van den 29sten tot den gosten aangetast 20; overleden 7; hersteld 9. Van den 30sten tot den 31 sten aangetast 2 1,overleden 8; hersteld 22. Van den 31 Julij tot den 1 Augustus aangetast 11; overleden 7 hërsteld 18 blijven in behandeling 97. In deze residentie zijn van den 27sten tot den 28sten des mor gens aangetast 4 overleden 2; hersteld 1. Van den 28sten tot den 29sten aangetast 3 overleden 2; hersteld r. Van den 29sten tot den 3osten aangetast 2; overleden 3; hersteld 1. Van den costên tot den 31 sten aangetast 2; overleden 2; hersteld 9. Van den 31 Julij tot 1 Augustus aangetast 7'; overleden 3hersteld 2 blijven in behandeling 21» Sedert het begin der ziekte tot op den 29sten des voor mid dags ten 6 ure; zijn te Scheveningenaangetast 382 overleden 148; hersteld 118; bleven toen inffbehandeling 116. Te 's GravenhageAangetast 84; overleden 31; hersteld 23 bleven toen in behandeling 30. Rotterdam den 30 Julij. Tot Zaturdag middag ten 12 ure zijn alhier bij de 47 op Vrijdag in behandeling gebleven zie ken 22 bijgekomen, 1 is hersteld, 13 zijn overleden, en tot gisteren middag zijn nog bijgekomen52 lijders, waarvan 16zijn herstelden 20 overleden Er bleven dus nog 71 onder behabdellng. Tot heden middag zijn nog aangegeven 48 personen waarvan 7 hersteld en 15 overleden zijn blijvende er dus 97 in behandeling. Rotterdam, den 1 Augustus. Bij de 97 zieken, maandag alhier in behandeling gebleven, zijn tot gisterenmiddag 62 bij gekomen; daarvan zijn n hersteld, 19 overledenen 129 in be handeling gebleven. Tot heden middag zijn alhier 70 zieken bijgekomen10 her- steld en 16 overleden. Er blijven dus in behandeling 173 lijders. Te Delft zijn op den 29sten 2 cholera-zieken in tót hospF taal opgenomen. Te Vlaardïgen was in den avond van den 28sten één twij felachtig geval voorgekomen. Ook te Delftshaven heeft er een cholera-geval plaats gehad. INGEZONDEN STUK. Het is eigenaardig dat bij het verschijnen der Cholera hier te lan de de gedachten daarop van alle kanten gevestigd zijnen hoe men dezelve ook beschouwe, het komt er maar op aan te weten hoe men het best zich of tegen dezelve kan vrijwaren, of van dezelve herstel len. Te dien einde zijn als behoedmiddel aan te radenMatigheid, geregelde Levenswijze en verbanning van alle Vreeshet is eene zièkte bij welke ieder oogenblik verzuim dóodelijk kan zijn en daar om moet men in Huis en bij hand hebben hetgeen het beste dadelijk kan aangewend worden voor en aleer Geneeskundige hulp bij de hand is. Zoodra iemand die ziekte krijgt moet hij worden ih bed gelegd tusschen wollen dekensóp de holte van de maag légt men eene pleister half van Harst en half van Pikover dien heen en over dên buik een matrasje of pap in linnen van Zemelen of Höoikrot in warmr water nat gemaaktmen geeft den patient een bierglas Warm water, waarin een lepel keukenzout is opgelostte drinkenmen legt langs het lijf en de beenen kruiken met warm waterom de vijf minuten geeft men hem te drinken: getrokken Kamille of Kruisemunt; als het braken vermindert geeft men hem een lepel suiker met 2 of 3 droppels peperment olie of geest van kampfer en herhaaltzulks om het half uur tot dat het Iigchaam begint te zweeten; in dien tus schen tijd worden handen en voeten onder de dekens gewreven met wollen lappengedoopt in een mengsel van 1 once Liquor Amonii Caustici en 6 oneen Spiritus Angelicae Compositi als de patient zweet en er nog geen Doctor gekomen is kan men geven een poeder van 3 grein Magisc. Bismuthi met even veel Suiker in koud gekookt Water, daarmede om de 3 uur voortgaande: als de tong geel is, doet men er twee- of driemaal a of 3 grein Rad. Rhei Tösti bij. Doch als men de poeders Bismuth geeft dan geeft men geen Campher meer, alleen wordt het Kamille- óf Kruizemunt-Water te drin ken gegeven en het wrijven der handen en voeten wordt gestadig voortgezet. Men houdt den patient zorgvuldig onder de dekens, daar het minst koud worden doodelijk kan zijn. De oppassers moeten nimmer in de kamer komen zonder eerst wat te etenzij moeten zich van tijd tot tijd het gezigt en de handen wasschen in Azijn, liefst Vinaigre des Quatre Voleurswaarvan een kommetje in de kamer moet staan, terwijL een weinig Ta bak rooken goed is. Deze middelen, met zorg aangewendzijn op vele plaatsen met succes gebezigd. Een menschenvriendi M1DDENPR I) ZEN VAN DE VOLGENDE ARTIKELEN TE GOES. Van den 15 tot den 31 Julij 1832; Zonder de Belasting Tarwe 9,23. Rogge 5,94. Vroege Gerst f 4.19. Late Gerst 0,00. Boekweit 0,00. Haver 0,00 Witte Boo- nen 0,00. Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten 0,00. Graauwe Erwten f 0,00. Tarwe Meel 11,23. Rogge Meel 7,59 allen per mudde. Boter/ 0,85. Noord Hollandsche Kaas 50 es. Stolksche Kaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 Cs. Witte Brood 26S cs. Tarwe Brood tg5 cs. Rogge Brood i2* cs. Osse Vleesch 55 cs. Koei Vleesch 55 cs. Kalfs Vleesch 55 cs. Schapen» Vleesch 35 Lams Vleesch 35 cs. Versch Varken Vleesch 70 cs. Gerookt Varken Vleesch 80 cs.allen per Ned. pond. Vroege Aardappelen ƒ2,10. Late Aardappelen f 0,00. de mudde. Jene ver 24,00 per vat. IJpen Hout f 7,00. Essen Hout f 7,00, per wisse. Groote Takkebossen f 10,00. Kleine Takkebossen f 6,00 de honderd. Steen Kolen ƒ2,30de ioö ponden. Houts Kolen ƒ1,70, de mudde. Turf 0,55, de dubb. mudde. Kool Olie ƒ4000. Lijn Olie 36,00 het vat» Kool Zaad 9,40 Lijn Zaad 0,00de mudde. Kaarsen 70 cs. het Ned. pond» ADVE RTENTIEN. (24*) UIT de HAND te KOOP of te HUURom daar van terstond op het gebruik te komenEen Hecht Sterk en allesints goede ingertgte BOEKWEIDMOLEN, met annex en daartoe behoorende ruinie PAKHUIZEN en ERVE, staande en gelegen tusschen de Twee Waterpoorten binnen de Stad Goes Wijk D. Numero..!37 mitsgaders een WOONHUIS en ERVE, waarin de Grutters affaire sedert een aantal jaren met goed gevolg is uitgeoefend en nog wordt gecontinueerd, staande en gelegen aan de Kaai derzeive Stad, mede in Wijk D. getalmerkt N.° 49. Adres bij den Eigenaar CHRIST1AAN BLOK, in de Rei- gersbergsche Polderals ook ten Kantore van Notaris LANK- HORST te Goes. (25*) De ondergeteekende, door de verkoop van zijn Olie Molen, afziende van den Handel inRAAP-OLlE, betuigt bij deze zijnen dank aan zijne KalantenZoo binnen ais buiten de Stad, voor het in hem te dezen gestelde vertrouwen. Goesden 26 Julij 1832. W. F. van der BURCHT van LICHTENBERG. Te Goes, bij F. KLEEUWENS, Stadsdrukker en Boekhandelaar.

Goessche Courant | 1832 | | pagina 2