N°. 57. GOESSCHE COURANT. 16 Jul» 1-835!. 'BESTUREN EN ADMINISTRATION. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes én ressorte van dienbrengen ter kennis van een ieder die daarbij belang kan hebben dat het Zijne Majesteit bij Besluit van den *8 Junij dezes jaars N.° 9 behaagd heeft, Autorisatie te ver- leenenom nog des 'noods tot den 1 October aahstaaffde voort- tegaan met de heffing der Stedelijke Belastingen welke nog niet door Hoogstdezelve zijn goedgekeurd en dat mitsdien^de ten behoeve dezer stad geheven wordende verhoogde belasting op de Steenkolen de eenige op welke alhier Zijner Majesteits be krachtiging nog niet is ontvangen, tot die tijd, op den tegen» woordigen voet zal blijven voortduren. En zal hieraan op de gewone wijze Publiciteit worden gegeven. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 14 Jdlij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR van Nissey Vc. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris, L. de FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN D UIT SC HL AN D. Frankfort, den 7 Julij. Volgens berigten uit Rome van den 28sten der vorige maand, was men ook daar voor eene be weging, vooral onder de bezettingbezorgd geweest. De troe pen waren dien ten gevolge in het Casteel Sc. Angelo veree- nigd, en hadden aldaar op nieuw den eed van getrouwheid aan het bestuur moeren afleggen. Voorst schijnt het gebrek aan pen ningen de meeste handelingen van het Pauselijk gouvernement moeijelijkheid in den weg te leggenmen was daardoor op het denkbeeld gekomenom in deze behoeften door buitengewone middelen te voorzien en had eene onderhandeling-geopend met eenige kooplieden uit Genuadie nagenoeg een millioen piasters zouden voorschieten. Op den 24stender vorige maand was men ook'te Florence, voor eenen opstand beducht. De politie was reeds vroeger on- derrigt, dat de opstandelingen uit den Kerkdijken Staat eenige verstandhouding in het Groot-Hertogdorn Toskanen hadden aan geknoopt. Een aantal proklamatienwaarbij de bevolking tot medewerking van de vereeniging van geheel Italien aangespoord werden, waren rondgedeeld. Het gouvernement heeft intusschen zoodanige maatregelen van voorzorg genomen, dat de rust niet is gestoord geworden. Frankfort den 8 Julij. Uit Polen luiden de berigten steeds bedroevendDe door geheel het land heerschende ellende dus drukt men zich in brieven hit Kalisch uit, moet, bij lan geren duur, verschrikkelijke gevolgen hebben: overal wantrou wen schrik en nooden geen middel om zich schraal aan den kost te helpen. De vertwijfeling ligt op alle gezigtenen de woede kookt in de harten. De gouverneur-generaal Paskewitz tracht.wel is waar het lijden, welk de laatste ongelukkige ca- tasrophe over het landgebragt heeft, zoo veel mogelijk te leeni- gen. maar'zijne onderhoorigen verijdelen, zoo veèl zij kunnen, zijne zoo het schijnt welwillende bedoelingen Nooit was de 4 baat tusschen Russen en Polen grooter dan in dit oogenblikaan verscheidene oorden moet het reeds tot dadelijkheden gekomen zijnwaarop de meeste regementen meer zamengetrokken wer den. De Russische ^officieren verwachten eene soort van Sicili- aansche vesper, dewijl in eene opgevangen briefwisseling van eenen voornamen poolschen generaaldie zich in Engeland zou bevin den, over de onverschilligheid, waarmede men den o'ngefukki- gen toestand der Polen in Engeland en Frankrijk aanziet, ge klaagd en den raad gegeven wordt om door eigen krachten het land van den vijand te bevrijden. Meshecht in Warschauw groot gewigt aan deze correspondentiehoezeer zij buiten 's lands ge voerd wordt. Alles schijnt voorts aan te kondigendat het hof van Petersburg nog altoos, wat vroeger of wat later, het uitbarsten van den oorlog met Frankrijk verwacht." Frankfort, den 9 Julij, In berigten uit Rijn-Beijered wordt verzekerd, dat de ingezetenen van verscheidene gemeenten zich aldaar onderling verbonden hebbenom hunne bij het leger die nende zonen en aanverwanten ernstig te vermanenom niet slechts in hun land maar ook de vorige deelen des Rijksen in 'tal- gemeen in alle streken van Duitschland, zich ten strengste te onthouden van alle onregrmatig geweld tegen de burgersmet bedreiging, dat, indien zij in eenig deel van Duitschland, tegen hunne burgers aangevoerd wordende, een enkel geweerschot mog- ten lossenzij door de hunnen verstoocèn eh in hunne geboorten plaatsen niet geduld zullen worden. Frankfort, den 10 Julij, De bondsvergadering is ijverig be- bezig met het beramen van middelen tegen de ontwerpers van omwentelingen in Duitschland; het resultaat dezer werkzaamhe den zal denkelijk eerstdaags openbaar gemaakt worden. De ge zamenlijke regeringen zijn het eensom de grondslagen van hec Dnitsche bondgenootschap stiptelijk na te komen, en te handha ven hetwelk meii hooptdat de kwaadwilligheid ontwapenen zal. Men schijnt er zich op toe te zullen leggenom omtrent bepaalde punten gelijkmatig in alle staten te werk te gaan. Een van die punteti is het stuk der drukpersdat nog niet geheel ge regeld is, maar toch weldra rijp zal zijn. Ook in het stuk van den handel zullen maatregelen genomen Worden, om verschillen de botsingen op té heffen. Oostenrijk vooral heeft de aandacht daarop bepaald en verlangt éen gemeenschappelijk overleg. Op deze wijze hoopt men in tijds oorzaken of voorwendsels tot on rust en woeling weg te nemen, en zich tevens tegen alle kwaad op zijne hoede te stellen. ENGELAND, Londen, den Julij. Het plan van eerte ministeriele veran dering is, naar het schijnt, voor het tegenwoordige ter zijde gesteld. Men spreekt echter nog altijd van een dergelijken maat regel,; de partij van den hertog Van Wellington zoude bij der gelijke gebeurtenis den heer R. Peel aan 't hoofd des bestuurs willen brengenlord Palmerston zoude alsdan met de buitenland-» sche zaken belast blijven. Sprekende over het gerucht, dat de Brest eene fransche vloot wordt uitgerust, meent de Courrierdat deze maarregel van Frankrijk, terwijl andere Staten eene oorlogzuchtige hou ding aannemen, en bepaaldelijk Rusland en Holland aanzienlijke vloten in zee hebben, geene verwondering kan baren doch ge noemd blad verheelt tevens ten dien opzigce geenszins zijnen na ijver, en verklaart, dat niets onverstandiger zoude wezen, dan toe te staan, dat eene fransche vloot datgene deed, wat Groot- Brittannie, vóór dészelfs belang of eergeroepen was met des- zelfs eigene vloot te doen. Londen den 8 Julij, Ook in de gisteren gehouden confe rentie in welke het antwoord des Konings van Holland het hoofd- zoo niet het eenig onderwerp Van beraadslagingen uitmaakte, is men nog tot geen beslissend besluit gekomen. Voor deze zamen- komst der conferentie had de Belgische gezant* de generaal Go-* bieteen lang onderhoud met lord Palmerston en het is niet onwaarschijnlijk dat de beslissende toonwelke aan gezegden ge zant voorgeschreven was om te voeren, èenigen indruk op zijn lordschap gemaakt hebbeedoch alvorens antwoord van koning 'Leopold ontvangen zij op de depêches, welke de generaal Go- biet heeft afgezonden, blijft het onzeker in hoe verre de Belgert zullen blijven staan op de eenvoudige volvoering van hec traktaat der conferentie, in welk geval alleen het voor de conferentie moei-* jelijk zou worden om met Holland tot eene schikking te komen zonder zich omtrent Belgieaan woordbreking schuldig te maken. De groote zwarigheidin het antwoord des Konings van Holland, is dat hij een regtstrseks verdrag met de vijf mogendheden zoo wel als met Belgie verlangt, en stellige veranderingen vraagt in die punten1, waaromtrent Rusland slechts onderhandeling tüsschen Holland en Belgie aanbeval en tot welke de Belgen bewilligd hadden in de vooronderstelling dat die onderhandeling in eenen geest Van wederkeerige toegeving zbu plaatshebben, en verder wil de Koning Van Bolland bet kasteel van Antwerpen niet ont ruimen als een vóotlooper van onderhandeling, maar ten ge vol- van een gesloten traktaat.- - s De Qoürrier van heden, zich aldus uitlatende, voegt er bij,, dat hij van den beginne af aan tegen de tusschenkojiist der con^ ferentie in deze zaak geweest is, dewijl hij wel voorzag dat ze moeijelijk tot een geWenscht einde te brengen was dat hij geen: oordeel vefleft wil over het gedrag van den koning van Holland hetwelk ten minsten vast en zich gelijk blijvend gefeest is. Ove rigens vindt hij het allerongelukkigst van den kant der conferen-' tie, dat zij de woorden finaal en onherroepelijk gebezigd hebbe. Te Dublin.is het geval waargenomen van een honddie, in de nabijheid-van-het Cholera hospitaalin ToWriseiidstfeet, door die ziekte aangetast is. Of by in het bed van eenen overledenen Cholera-zieke, gelegen hebbe, ö'f h'ó'e anders zich de besmet ting aan hem medegedeeld hebbe, is niet stellig bekend. Het geen men zeker weet, is dat hij, op weinige schreden afstands; van gezegd hospitaalin de straat eensklaps; begon te tuimelen als of hy een schot bekomen had en tevens door geweldige krampen aangetast werd de schuimende tong latende uithangen j

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1