GOESSCHE COURAN T. JV°. 56. Sf- <«*1 ff'.' "i 13 Xulv 1832, BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. ADVERTENTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes verwittigen bij deze t Dat de gewone JAARMARKT, binnen dezelve Stad, zal beginnen den 18 Augustus, eerstkomende en eindigen den i Sep tember daaraanvolgende. Dat op dezelve geene KwakzalversHoroscooptrekkers en der gelijke toegelaten en'alle Draaiborden, Dobbelspelen, Rijfelaars en Bedelaars geweerd zullen worden. Dat de aanvragen om plaatsen vragtvrïj zullén fnoèten geschie de aan de Marktmeesters C. Zifters en IC van de Volkereaan welken een iederalvorens te kunnen worden toegelaten deszelfs Patent zal moeten vertoonen. Gedaan te Goes den go Junij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR van Nis se, Vt. Ter ordonnantie van dezelve, De "Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz. NIE UIVS TIJD ING EN. DU IT SC HL AND. Frankfort, den 6 Julij* Den 30 Junij en den 1 dezer heb ben te Manheim onlusten plaats gehad ter zake van het in ar rest houden van zekeren Strohmeij'erwelke uit hoofde van zijn oproerig geschrijf geregtelijk vervolgd werd. Den eersten dag hebben de troepenwelke ter handhaving van de orde in 't ge weer geroepen waren het graauw uiteengedreven zonder van hun ne wapenen gebruik te makendoch den volgenden dagtoen de zamengerotte menigte van hare zijde geweld gepleegd en zich te weer stelde, is de infanterie met de bajonet en de ruiterij met den sabel op dezelve aangevallenen is alzoo de orde met geweld her- ÖLfc-lvl J 13 1 een groot aantal in verzekerde bewaring genomen. öp nieuw een oploop voor het raadhuis en dé gevangenis geweest doch het schijntdat de sterke patrouilleswelke in tijds waren uitgezonden, in staat zijn geweest, om grootere buitensporighe den te beletten. De pausselijke bulle, waarbij de italiaansche opstandelin gen in den banvloek gedaan wordenheeft groote ontevredenheid gebaard in den onrustige provinciën van den Kerkelijken-Staat „De liberalen (dus schrijft men uit Anconaj storen zich niet aan de bulleen spotten met dezelvede pausselijken ergeren zioh over dezelveen alzoo heeft zij geenzins het gevolghetwelk het roomsche hof zich daarvan schijnt te hebben voorgesteld; de bulle toont aan, hoe zeer Z. H. door zijne ministers bedro gen is. Ook in Bologna heeft de maatregel veel verbolgenheid veroorzaakt, men schrijft van daar onder andere het volgende: Het roomsche hof zal uit de aanwending van deze geestelijke wapenen gewisselijk geen nut 'trekken bij eenen wereldlijken storm desniettemin is de ban-vloek een vreesselijk wapen in de zuidelijke provinciënalwaar het gemeen zich tot plunderen en moord geregtigd zal rekenenom de kerk te wreken. Zooda nig is de toestand der pausselijke onderdanen." In een geacht duitsch blad leest men het volgendegedag- teekend uit Petersburg. 20 Junij: De parijsche onlusten van den 5den en 6den worden hier als de voorboden van eenen grooten schok beschouwddien Frankrijk weldra kan hebben door te staanen die de uitroeping van het gemeenebest ten gevolge zoude kunnen hebben. Op dien grond zijn zoo wel aan alle onze buitenlandsche gezantschap pen, als aan de verschillende krijgsbevelhebbers voorschifcen en bevelen afgezonden. Onze gezanten zouden in last hebbenom bij de hoven, waarbij zij zich bevinden, van de gevaren te spre ken, waardoor Europa andermaal van den kant van Frankrijk be dreigd wordt, en die het thans reeds noodig maken, op maat regelen van beveiliging te deqkenopdat men niet door de ge beurtenissen overvallen worde, en men op alles voorbereid zij. Zelfs zoude aan ons gezantschap te Parijs opgedragen zijn, om zich met het fransch ministerie te verstaan, en aan hetzelve meer vertrouwen jegens de andere mogendheden in te boezemen, op dat het zich minder met de buitenlandschedan met de inwen dige aangelegenheden, bemoeije, en zoo doende Frankrijk nog voor de gruwelen eener nieuwe omwenteling behoede, die niet min- der bloedig dan die van'1793, en nog van bedenkelijker gevol gen zoude kunnen zijn. Men ,wenscht hier werkelijk, dat het aan Koning Bodewijk Philips geïukke, zijnen troon te bevesti gen en de telkens op nieuw het hoofd opstekende partijen in teu gel te houden; want men schijnt in te zien dat de val van dien vorst geheel Europa aan de vreesselijkste beroeringeri ten prooi zoude geven. Men vreest intusschen, en wel niet ten onregte, at de gemoederen in Frankrijk te zeer opgewonden zijn, en /ifne c genoeg bezit, om den storm te bezweren, en de hulk van Staat voor geheel en ondergang te redden. Z<5<5« verzekert menwordt de toestand van. Frankrijk door graaf Pozzo beoordeeld, en naar zijn gevoelen is de grootste voor- zigtigheid noodig, .om niet door 'de gèbérirtenisseri overmand te worden. Ons leger betrekt ook andere standplaatsénen wordt erwyze ingerigc, dat het spoedig en zonder veel moeite zich naar alle ngtingen heen bewegen kan. „Ieder bewondert hier de stoutheid van de ondernemingen der hertogin van Berryofschoon men zich niet ontveinstdat het tijdstip der uitvoering verkeerd berekend was. De hertogin moet daags vopr haar vertrek Vari Massa, aan den Keizer ge schreven hebben, om dezen met haar voornemen bekend te ma- en. Zij moet in dezen brief met zoo veel vertrouwen van het wei- gelukken harer ontwerpen spreken dat men wel tot het vermoe- en komen moest, dat zij door de groote meerderheid der be woners van het zuiden van Frankrijk geroepen was. Deze zou den haar waarschijnlijk ook toegevallen zijn, indien de indruk harer verschijning niet dadelijk, door.de van regeringswege daar tegen genomen maatregelenkrachteloos was gemaakt. Van hier heeft zy geenerlei ondersteuning ontvangen. i!"1? eersce berigten der parijssche onlusten te Petersburg werkelijk dien indruk gemaakt hebben, van welken in het bot venscaande bengc gewag wordt gemaakt, schijnt het aan den an- eren kant. dat de tijdingen nopens het dempen van den opstand, te Weenen (alwaar men in den beginne door de parijssche ge- eurtenissen insgelijks zeer getroffen was) een groote gerustheid heeft gegeven; immers een geacht duitsch blad behelst het vol gende uit Weenen van het laatst der maand Junij. j, en gevolge der jongste voorvallen in Parijs begint men thans vercrpiiwen te krneren in de voortduring des vredeseen vertrou- werf aan t wankelen gebragt is. xjienyv%v.~ uv nomene maatregelen van voorzigtigheid meer of min onnoodig te schijnenen in de daad spreekt men reeds van het uit elkander leggen van de aan de italiaansche en tyrolsche grenzen verzamelde krijgsbendenen men verhaalt verder, dat de manschappenwel ke tot derzelver versterking Waren afgezonden en welke reeds op marsch waren, bevel hebben bekofneh, om te blijven, alwaar zij zich bevinden. Is het waar gelijk men verhaaltdat Oos tenrijk aan verscheidene duitsche regeringen zijne bereidwilligheid te kennen heeft gegevenomöttaer aannemelijke voorwaarden voor zijne duitsche provinciën, een verdrag, waarbij de handel en nijverheid wederkeerig bevorderd Werd, met dezelve te slui ten, dan zou daardoor» uithoofde van de daaruit voorspruitende voordeelen, gewis een voorname grond van de tegenwoordige ontevredenheidwelke zeker veel deel heeft aan de gisting der gemoederenvan zelf wegvallen. Men spreekt ten slotte ook nog van het weder opvatten van hec ten deele reeds uitgevoer de, doch sedert de revolutie van Julij opgeschorst geblevene plan, om de 5 pc. staats-effecten door leeningen tegen eenen miri- deren interest te amortiseeren. Men Zegt, dat daarover onder-' handelingen zijn aangeknoopt met vóórname bankiershuizen, maar dat de uitslag derzelve verschoven is tör den tijd, waarop her behoud des algemeenen vredes zekere waarborgen zal hebben erlangd." ENGEL A N D. Londen den 6 Julij. De Courrier behelst heden het volgend artikel Gisteren is de Conferentie vergaderd geweest en heeft lórd Palmerston aan de vergadering het belangrijk aritwoord van deri Koning der Nederlanden overgelegdwaarop eene larige beraad slaging gevolgd is, zonder dat er iets stelligs is beslist omtrënc den wegdien de conferentie zal inslaan. Heden moet de con ferentie wederom bijeenkomen en dewijl in dien russchentijd de belgische buitengewone gezant waarschijnlijk lord Palmerston zal gesproken en hem met de bedoelingen van zijrieri Souverein be kend gemaakt zal hebben, zal de Conferentie in staat wezen, zonder verder uitstel tot een besluit oVër te gaari. Wij ver wachten evenwél niet, dat er iets beslissends zal plaats hebben. De Belgen schijnen de eenige partij te; zijn, die een uitstel wil len vermijden. „Het antwoord van de koning der Nederlanden is lang en wel gesteld. Zijne Majesteit herhaalt alle zijne vroeger aangevoerde redenen om aan te tóonen, dat hij geene aanleiding tot de schei- y-- fef'

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1