nieuwstijdingen: a d V E kt E nt I en. tg30 en goedgekeurd bij Koninklijk Besluie van den 5 Augus- tus daaraan volgende N°. 11 van Maandag den 9 dezer en ge durende veertien dagenin den voormiddag, ter Stads-Griffie ter visie zal liggenten einde een ieder belastingschuldige in de ge legenheid te stellen-om zijne reclames, gedurende deze veertien dagen aan den Stedelijken Raad in dienen. En ten einde een ieder daarvan kennis dragezal deze worden geaffigeerd en geplaatst in dezer Stads-Courant. Gedaan te Goes den 7 Julij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR van NisseVc. Mij Bekend, Dé Stads-Secretaris. L. de FOUW Jz. ADVERTENTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dien; doen te weten: Dat op heden door Hun Ed. Achtb. benoemd, beëedigd en in functie getreden is, als Commies bij de administratie der Stedelijke Belastingende persoon van PIETER REMIJN, Pie- ters Zoon. Weshalven een ieder die het aangaatwordt vermaand en ge last denzelven in die betrekking te erkennen. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 7 Julij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR yan NisseVt. Ter ordonnantie van dezelye, De Stads Secretaris'^ L. de FOUW, Jz. D U I T S C II LAND. Frankfort den a Julij. De vorst Wrede heeft eene ordon nantie uitgevaardigd betrekkelijk de handhaving van de rust en openbare orde. In dit stuk verklaart hij, dat Z. M. de Ko ning hem gelast heeft, de onlusten, die in den Rijn-Kreits hebben plaats gehad gestrcngelijk te onderdrukken doch zich daarbij tevens zorgvuldig të houden binnen de grenzen der wetten en der staatsregeling. Dienvolgens worden onderscheide ne voorschriften gegeven nopens de handhaving van orde en rust en onder andere bepaalddat onverwijld alle driekleurige kokar den vlaggen of andere onwettige leuzen zullen worden wegge nomen; dat binnen 24 uren de vrijheidsboomen, welke nog worden aangetroffenzullen moeten zijn opgeruimddat de overheden, welke zich op eigen gezag in 't bewind hebben ge steld onverwijld hare onwettige functien zullen neerleggen; dat de afgezette beambten weder in de uitoefening van hun ge zag zullen treden; dat de gemeenten aansprakelijk zijn voor alle schade, welke door plundering of andere wanorde mogt ver oorzaakt worden; - dat de bestaande wetten, ten aanzien van aanslagen tegen de zekerheid van den Staatonwettige genoot schappen opruijing der geestelijken tegen het gouvernement misdrijven dóór middel der drukpers gepleegdvreemdelingen enz. enz.strengelyk zullen worden toegepast. De uitgewekene Polen, welke zich te Tweebruggen ophiel den zijn genoodzaakt die stad te verlaten. - Den 22 Junij heeft de Paus een bulle uitgevaardigd, waar bij alle rebellen van den Kerkelijken Staaten bepaaldelijk die ingezetenen van Anconawelke hebben deel genomen aan de jong ste oproerige voorvallenin den banvloek gedaan worden. ENGELAN D. Londen, den Junij. Naar men verzekert staat de zending van lord Durham naar Petersburg voornamelijk in verband met de aangelegenbeden van Polen. Het Court Journal meldt ech ter, dat dezelve van den meest mogelijk vredelievenden aardis. Aangezien (dus vervolgt genoemd nieuwsblad} Groot Brittan- nie slechts ééne partij is van het tractaat van Weenen, is dit Rijk niet voornemens, eenige dadelijke maatregelen tegen Rus land te nemen ten behoeve van Polen, ten zij de andere par tijen yan het tractaat zich met ons vereenigdenof de toon van het russische kabinet eenige maatregelen noodzakelijk mogt ma ken om onze eigene eer te handhaven. Oostenrijk en Pruissen zijn aangezocht, om in deze zaak mede te werken dóch tot op dit oogenblik heeft men van dien kant slechts ontwijkende antwoorden ontvangen." Ook de Coürrler meentdat Oos- steniïjk en Pruissen geenzins bereid zijnom met Engeland en Frankrijk- ten behoeve der Polentegen Rusland in 't midden te treden te minder, om dat de gezant van eene dezer mogend heden aan zijn hof heeft geschreven dat het ministerie Grey zal aftreden zoo'dra als het tegenwoordig parlement zal ontbonden wezen. Genoemd blad meent echter^at lord Grey slechts stand vastigheid behoeft te toonen, en dat dan Oostenrijk, Pruissen en Rusland, indien zij hem in de maand December aanstaande nog aan 't bestuur vindenwel de noodzakelijk zullen inzienvan toe" te geven. F R A N K R IJ IC. Parijs den 5 Julij. De Messager de Chambres deelt het na volgende artikel mede: Men heeft ons doen Jezen het post scriptum van eenen handelsbrief uit Antwerpen, houdende, dat de Koning van Engeland weigert om tegen de Koning van Hol land eenig hoegenaamd middel van bedwang te bezigenen dat die Monarch mitsdien noch tot eenen dadelijke aanval op het Kasteel van Antwerpen, noch tot het blokkeren der Schelde door Bricsche krijgsmagc zijne toestemming wil gevenwplke weigering aan het ministerie Grey eene groote belemmering veroorzaakt, en gelijk men er bijvoegt, dit ministerie wel inde noodzakelijkheid zoude kunnen brengen om zich terug te trekken. Het schijnt dat ten gevolge dezer gevaarlijke positie waarin zich lord Grey ten aanzien van zijnen Souverein bevindt, dat Frankrijk door het Engelsch kabinet uitgenoodigd is, om zelve de expeditie tegen Antwerpen en de Schelde ten uitvoer te brengen. Wij weten in de daad dat er te Brest een eskader in gereedheid gebragt wordt. Het gerucht wil, dat er weder ongustige berigten uit de Yendée zouden zijn ontvangen. NEDERLANDEN. 's Gravenhage den 4 Mei. Ziekte te Scheveningen Volgens de opgave in ons vorig nommerwarenden 3den Julij "s avonds onder behandeling gebleven 29 zieken. Bijgekomen tot den 5den Julij des morgens. 3 32 Daarvan zijn hersteld 18 Overleden o 18 Blijven onder behandeling 14 Aangetast sedert den aanvang der ziekte tot den gden Julij des morgens49 Hersteld 31 Overleden v 4 35 Blijven onder behandeling 14 Bijgekomen tot den 6 Julij des morgéns. o Daarvan zijn hersteld 4 Overleden o 4 Blijven onder behandeling 10 De ziekte schijnt alzoo eenen gunstigen keer te nemen, en is zelfs ook van geenen bedenkelijken aard meer. De personen welke daaraan nog nederliggenleveren alle hoop van spoedig herstel op. Men mag zich dan ook, niet zonder grond, vleijen, dat de ziekte zich niet verder zal uitbreiden. -Breda den 5 Julij. Uit een particulier schrijven uit Ant werpen nemen wij het volgeride over: Ziet men onze haven en bassins, dan zou men zeggen, die stad geniet eene welvaart, welke haar rijk én bloeijend moet maken. Niets minder dan dit is echter waar; honderd handel-kanalen stroomen onze arme stad binnen, maar geen enkel beekje vloeit daar buiten. Birmingham en Manchester overstapelen onze magazijnen mét de voorbreng- selen harer fabrijken wij zijn, in den volsten zin van het woord, louter eene stapelplaats voor den engelschen en franschen han del. Van al de menigte schepen die hier binnenkomen, is er schier niet een hoegenaamd, die anders dan ballast van hier me- deneemt! Het werkvolk, de arme klasse dezer stadtrekt van dezen aanvoer geen of zeer weinige voordeelen, dewijl op elk schip de matrozen zeiven tor het lossenen laden voor zóo veel het isgebruikt worden Slechts eenige expediteurs gaat het voor den winddoch de verstandige doordenkende handelaar ontwaart dagelijks duidelijker den afgrondwaarin een deel intriguanten ons voorheen zoo gelukkig Belgie hebben gestort, enz." Na het bekomen der noodige Autorisatiezal men in de maand Julij of Augustus dezes jaarsop den Dorpe Wisseker- ke in Noord BevelandPubliek Veilen, twee kapitale welgele gene en zwaar beplante HOFSTEDEN, en ongeveer 120 Bunders, HOF, BOOMGAARD, WEIDE en ZAAILAN DEN, benevens eene BUITENPLAATS alles in dezelve Ge meente van Wissenkerke gelegen, hehoorende tot den Boedel van MARINUS de VOS, en zijne weduwe MARIA TASE-r LAAR. Zuileude eenige perceelen ook afzonderlijk worden geveild. Intusschen zijn informatien te bekomenten kantore van den Notaris L. de FOUW, Jz., te Goes Te Goes, bij F. KLEEUWENS, Stadsdrukker en Boekhandelaar, ,4

Goessche Courant | 1832 | | pagina 2