N°. 55. GOESSGHE COUR AN T. r ww-* r VOï».i *1 w* 9 Jlilt? 1832. B E R I G T. Met aanstaande Dingsdag, den io dezer, wordt de Wet van 16 Junij op de Registratie, Overschrijving en Zegel ingevoerd. Dienvolgens vervaltte rekenen van dien dagde verpligting om de Advertentien op Zegel te schrijven. Het nieuw Zegelregt zal den Inzenders op rekening gesteld worden. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. P U B L I C A T I E. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dien. Gezien de circulaire aanschrijving van Zijne Excellentie den Heere Gouverneur dezer Provincie van den 29sten Junij 1832, A N.° 6889ie. Afdeeling {Provinciaalblad N.° 77O Brengen ter kennisse van elk en een iegelijk. Dat het Zijne'Majesteit den Koning behaagd heeft, op den 24 Mei dezes jaars te nemen, het navolgende besluit: BESLUIT van den lasten Mei 1832, nopens de in het vervolg, toe je wijzen medaillesaan per sonendie zich tot bevordering van de koepok-in- enting, verdienstelijk zullen hebben gemaakt WIJ WILLEM bij de gratie gods koning der neder landen, Prins van Oranje-Nassau Groot-Hertog van Luxemburg, enz. enz. enz. Overwegende, dat het, bij de ondervinding van eenige jaren, gebleken isdat het doel eener wenschelijke en gepaste bevor dering der koepok-inenting niet zoo als men zich dit had voor gesteld bereikt is gewordendoor eene min bepaalde eerebeloo- niet alleen van hen, welke die kunstbewerkingzonder daarvoor belooning te hebben genoten, aan meer dan, honderd voorwer pen in één jaar, hadden bewerkstelligd Willende voorzien in het middel, tot bereiking van dat doel, op eene meer geschikte wijze Op de voordragt van Onzen Minister van Binnenlandsche za ken, van den 2isten Februarij 1832, n.° 215, ade afdeeling; Den Raad van State gehoord Gezien het rapport van Onzen Minister voornoemdvan den g April jl. N.° 122, 2e. Afdeeling Den Raad van State nader gehoord. Gelet op het nader rapport van Onzen meergemelden Minister van den 2isten dezer, n.° 181, 2de afdeeling; Herzien Ons besluit van den i8den April 1818 (Staatsblad n.° 20.) Hebben besloten en besluiten Art. 1, Jaarlijks en beginnende over het tegenwoordig jaar, zullen er eenige gouden medailles, elk ter innerlijke waarde van vijf tig guldens Cf50kunnen worden uitgereikt, aan geneeskunst oefenaren, en ook aan andere bijzondere personenin dit Rijk woonachtig, die zich bij uitnemendheid verdienstelijk zouden mo gen gemaakt hebben, tot bevordering der koepokinenting, het zij naar aanleiding van belangeloosheid, veelvuldigheid, naauw- keurige of doelmatige behandelinghet uitgeven van nuttige wer ken tot toelichting van de kennis en den loop der ziekte, mits gaders hare afwijkingen, zoowel als tot eene vruchtbare aanbe veling der kunstbewerking en bestrijding van vooroordeelen tegen dezelve. 2. Van die gouden medailles zullen er, telken jare, niet meer in eiken provincie kunnen toegewezen wordendan overeenkom stig de navolgende evenredigheid. In de provincie Noord-Braba^dMeelies, Gelderlandtwee m{Noordelijkegedeelte, drie ^Zuidelijke gedeeltedrie Zeeland, twee Utrecht, twee Vriesland, twee Overijsseltwee Groningentwee Drentheeene 3. De Geneeskunst-oefenaren en andere personenwelke zou den mogen vermeenenuit een of meer der bovenvermelde hoof den, aanspraak te kunnen maken op gezegd eereblijk, zullen hunne belangen ten deze, met ontwikkeling der grondenwaarop zij derzelver aanspraak vèrlangen te doen geldig zijnvóór den laatsten Februarij van elk jaarvolgende op datwaarover die aanspraak zich uitstrekt, moeten voordragen aan de provinciale geneeskundige Commissieonder welker ressort zij woonachtig zijn, 4. Gezegde Commissien zullen de bij hen ingekomen stukkert ten deze naauwkeurig onderzoekenen daaruit eeh gemotiveerd rapport opmaken en inzenden aan de Gedeputeerde Staten der provincieinhoudende haar adviesaan welke personen er gedenk* penningen, naar verdiensten, zouden kunnen worden uitgereikt. 5. Dezelve Commissien zullen behalve hen die, volgens hec hiervoren bepaaldehunne belangen hebben doen geldenook in aanmerking kunnen nehjen de zoodanigen, welke, schoon zij zich niet als mededingers mogten aangemeld hebben, evenwel naar derzelver oordeeltot het bekomen van bovengemeld blijk: van onderscheiding, onbetwistbare verdiensten bezitten. 6. De provinciale geneeskundige Commissiengevestigd te Amsterdam en te Haarlemzullen, omtrent de in Noord-Hol land toewijsbare drie medailles, gemeenschappelijk te rade gaanr dezelfde maatregel zal evenzeerdoor die te 's Gravenhage en Dortrecht gevestigd, voor ZuidHollandgevólgd worden. De Gedeputeerde Staten zullen de iri voege voorschteve bij hen in gek om ene rapporten, voorzien met hunne consideratien voor dén laatsten Junij van elk jaar, aan Onzen Minister van Binnenlandsche zaken inzendenten eindedoor dezendaaruit zoo spoedig mogelijk het vereischte voorstel aan Ons gedaan worden. Ten gevolge der bovengemelde bepalingen wördeft art. 9 en 10 van Ons besluit van den i8den April 1818 (Staatsblad n.° 20ingetrokkenen buiten werking gesteld. Onze minister van Binnenlandsche zaken is belast met de uit- voering van het tegenwoordig besluitwaarvan afschriften zullen worden gezonden aan Onzen Minister van Finantien, den Raad van State en aan de Algemeene Rekenkamer, tot informatie en narigtzullende hetzelve wijders in het Staatsblad worden ge plaatst- Gegeven te 'sGravenhageden ai Mei des jaars *832, het negentiende van Onze Regering. (Geteekenf) WILLEM. Van wege den Konitlg (geteekend.J. G. de Mey van Streefkerk; Uitgegeven den zes en twiniïgsten Mei 183a. De Secretaris van Staat (geteekend) J. G. de Mey van Streefkerk, En opdat een ieder daarvan kennis dragezal hieraan op de gewone wijze publiciteit worden gegeven. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 7 July 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemt!* J. H, VERSCHOOR van Ntsse, Vc. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secrecaris L. de FOUW, Jz, BEKENDMAKING. BURGEMEESTÉR en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dienbrengen bij deze ter kennis van de Ingezetenent dezer gemeente Dat de Patenten over den loopenden jare 1832 ingevuld ge reed liggen en tot derzelver afgifte ter Stads-Griffiie zal worden gevaceerd, van heden af tot den 28 deZef maand, Uitgenomen des Zondags, 'svoormiddags van 10 tot ia uren. Wordende de belanghebbenden vermaand om die afhaliflg in persoon te verrigten en zich den bepaalden tijd tè nücre te ma ken, ten einde van alle kosten bevrijd te blijven, daar Hun. Ed. Achtbare verpligt zijn, volgens Art- 2 van Zr. Ms. Besluit van den 17 Ocrober 1820 om de onafgehaald geblevene patenten of de afschriften van dezelvedoor eenen Deurwaarder dér Direc-; te Belastingenonverwijld aan de Patentpligtigeii te doen uitrei-' kon tegen betaling van 10 cents. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 7 Jüljj 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR van NisseVt. Ter ordonnantie van dezelve Dé Stads-Sêcretafis, L. de FOÜW Jz. PUBLICATIE BURGEMEESTER en WETHOUDERS dér Stad GoËs en ressorte van dienbrengen ter kennis van dé daarbij belangheb benden. Dac de eerste suppletoire beschrijving vóór dé Stede lijke Belasting op de Honden voor hét looperidejaar 1832, af. geloopen en dien Conform het Kohier opgemaakt erf gearresteerd zijndehetzelve ter voldoening aart het bepaalde bij Art. 2 van het Reglement door den Raad dezer stad vastgesteld den 9 April 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1