tes reeds 2434 geweren in de magazijnen gebragt een groot aantal andere wapenen werd nog gewacht. Gisteren is op verschillende plaatsen te Parijs twist ont staan tusschen de dragonders en de consentsdie op het stad huis geloot hadden en hunne getrokken nommers op hunne "hoe den hadden gestoken. Parijs, den 30 Junij. De Montteur van heden behelst eene koninklijke ordonnantiewaarbij de staat van beleg der hoofd stad opgeheven wordt; dezelve is voorafgegaan van een rap port aan den Koningwaarin de, heer de Montalivet zegt, dat het gouvernement bestendig van voornemen geweest wasden staat van beleg op te heffen, zoodra het hof van cassatie over de voor haar gebragte regtsgedingen uitspraak gedaan had. NEDERLANDEN. Y(3ravenhageden 3 Julij. Eergisteren verspreidde zich al- hier hét berigt, dat zich sedert eenige dagen te Scheveningen ziek te-gevallen, met bedenkelijke verschijnselen en kenteekenen ge paard, hadden geopenbaard, en dat er lijders, na kort tijdsverloop overleden warenwelk een en ander het vermoeden deed ontstaan van Aziatischen BraakloopHet dadelijk deswege aangevangen en op gisteren en heden voortgezetofficiële geneeskundig on derzoek heeft dit vermoeden bevestigd. De geneeskundige ver zorging is behoorlijk geregeld en voor de verpleging der minver mogenden is door het dadelijk openstellen van een geschikt zie kenhuis aldaarop de meest gepaste wijze gezorgd. 's Gravenhage, den 4 Julij. Het uitbreken van den Azia tUchen Braakloop te Scheveningenis door de navolgende om standigheden gekenmerkt geworden: Op Maandag den aksten Julij jl. is eene visscherspink aan wal gekomenwaarvan de stuurman en een der matrozen zich ongesteld bevonden. De eerste derzelven, wiens ongesteldheid van ernstigen aard scheen te zijn, is thans aan de beterhand; de laatstgenoemde is spoedig beter geworden. Onder dezelfde verschijnselen als die bij de zoo evengenoem- dèn opgemerkt werden,, zijn de drie volgende dagen nog eenige pêrsonen ziek geworden. J^Öp Vrijdag den 29sten Junij, is weder een persoon ziek ge worden onder omstandigheden, die vermoedens deden ontstaan, wélke door deszelfs overlijden op Zondag den isten July inden ochtend meerdere versterking ontvingen. Op den 3osten Junij's namiddags ten half 3 ureis weder een persoon onder verontruscende verschijnselen ziek geworden. Hetzelfde had plaats op den isten Junij. Tusschen den 25ste» Junij, van welke dagteekening de ziek te, uit vergelijking van de vroegere en latere waarnemingen kan gerekend worden haren aanvang genomen te hebben, tot op gis teren avond bedroeg het getal der ziek gewordenende reeds her stelden en reconvalescenten daar onder begrepenzes en veertig in behandeling waren er negen en twintighet getal der overle denen was vier. De laatst ontvangene staatstukken van de londensche con ferentie, tot en met het 66 protocol, de dagteekening voeren de van den 15 Junij, zijn officieel en openbaar bekend gemaakt benevens de antwoordenwelkeonder dagceekening van 30 Junij te Londen aan de conferentie dezerzijds zijn medegedeeld. Bij deze antwoorden wordt de aantijgingals of de vertraging van het tot stand brengen eèner schikking alleen ten laste van Nederland zou komen, op goeden grond tegengesproken en ont zenuwd,. en komt men terug op de bepalingen van het 12 pro tocol Annex A, van 27 Januarij 1831, aan welke Z. M de Koning zich zoo gereedelijk heeft onderworpen, Voörts wordt stellig verklaard: „dat eene ontruiming van het Wederzijdsch grongebied [de citadel van Antwerpen] voor 20 Julij onaannemelijk is, zoolang men zich niet over de voorwaarden van scheiding heeft verstaan." Om echter van deze zijde al wat mogelijk is te beproevenis voorgedragen een tegen project van tractaat tnsschen den Koning en de vijf hoven, wegens de scheiding tusschen Nederland en Bel gieedoch met de verklaringdat deze opoffering de laatste is; dat, zoo men zich deswegens niet mogt kunnen verstaan het aanbod als nietig zoude worden verklaard, en Z. M. zich zou de houden aan het Annex- A van het 12 protocolzonder te let ten op de staatkundige onafhankelijkheid van Belgieof het be wind van prins Leopold; dat Z. M. niet verantwoordelijk is toor de complicatie», die daaruit kunnen voorkomen, en nim mer de eer, noch de hoogste Vet van het wetboek der volken 2al, zal verzaken. Bij het zoo even vermelde tegen-ontwerp wordt erkend de on afhankelijkheid en de onzijdigheid yan Belgie laat men het grond gebied zoodanig als hetzelve bij de 24 artikelen is omschreven wordt de vaart op de Schelde vooreerst met die op den Rijn ge- tijk gesteldmaar wordt niet gewaagd de vaart op binnenwate ren noch van dienstbaarheid van wegen of kanalenen wordt ivoór-ca omtrent het gewigtige punt der kapitalisatie van de schold bepaald, dat daarover teUtrechtzal worden onderhandelden dat, in iien de commissarissen zich binnen twee maanden deswegens niet mogten hebben verstaanalle verschillenwelke zouden kunnen worden te, weeg gebragc door de liquidatie van syndicaat en bank Te Goes, bij F. zullen worden gehouden vóór vereffend, als wanneer het aan,Bel gie toegewezene aandeel der rente op het grootboek van Belgie zal worden overgebragt ®et verdere bepalingdat met dergelijk tractaat de ontruiming Van hét JvVederijjtlsch 'igróildgébiêd biftnett 4 weken na de ratificatie van liet traCfkat'tussbhfen Nederlanden Belgie zal kunnen plaats hebbenterwijl voor de ratificatie der overeenkomst met de mogendheden een tijd van Zes weken is gesteld. Rotterdam, den 2 Julij, De toenemende verspeiding van den Aziatischen Braakloop in verschillende oorden van Belgie heeft de Nederlandsche regering genoopt öffl de üöüdfgs voor» schriften te geven, op dat de provinciën Zuidbraband, Oost en West-VlaanderenAntwerpen en Henegouwen voortaan in haar geheel zullen worden beschouwd als verdacht, zoo dat daaruit komende reizigers hier niet zullen worden toegelatendan na vertoon van voldoende bewijzen, dat zij dezelve provinciën se dert meer dan zeven dagen verlaten hebbenzijnde. deze bëpa- ling gemaakt onverminderd de meer .gestrenge rtiaaeregdétl, ia acht genomen wordende teti opZigte va» plaatsen ift meérgeööêfn de provinciën gelegen, welke dadelijk door den Aziatisckè-h Braakloop bezocht en als zoodanig reeds als besrrtêt gesigualêëfd zijn of bij vervolg zullen wofden. In eenen brief uit Brussel van den 2-7 Junij II. schrijft men: Gij zult waarschijnlijk door de nieuwspapieren vernomen hebben, dat de Cholera ook te Brussel heerscht; ert ópdat gij niet door valsche rapporten misleid zoudt worden, zoo meld ik u, dat tot op dit oogenblik zich hier geen wezen dijk geval dier ziekte opgedaan heeftniettegenstaande de nieuwspapieren zulks hebben aangekondigd ten gevolge van het plotseling overlijden van eene vrouw in mijne nabuurschap en van eenen daar tegen over wonenden man. Bij Onderzoek is geert blijk van de besmet ting gevonden, maar men heeft nögtarts, uit voorzorg, uit de woning van den man die een dronkaard en in wiens huis het uiterst morsig Was, al het beddegóed en huisraad weggenomen* en de vrouw en kinderen naar het werkhuis in quarantaine ge- bragt. Er heeft, twee dagen geleden, nog een ander geval, waarvan de nieuwspapieren mede grooten ophef gemaakt hebben, plaats gehaddrie kinderen zijn op hezelfde oogenblikbij de Schaarbeeksch^ pdórt, zwaar ongesteld gewórden en medé in quarantaine gebragteen daarvan is gestorvenmaér dié kindé ren hadden onrijpe kruisbeziën gegeten. Ziedaar al wat hier van dien geesel waargenomen is." - Van Brussel den 30 junij wordt gemeld, dat sir Robert Adair dien morgen een courrier uit Londen had ontvangendöch van den inhoud der aangebragte depeches was nog niet bekend. De Belgische representanten hebbeneven als de Wet ter oprigcing van een reserve-leger, ook die tót verstrekking Vati g millioenom in de onkosten van hetzelve te voorziennagenoeg eenparig goedgekeurd. - Het huwelijk van vorst Leopold is voor een onbepaalden tijd uitgesteld, en zal niet voltrokken worden voor dat de Belgi sche zaken zullen geregeld zijn. Uit Brussel van den 2 Julij meldt men: Volgens dé ver zekering der dagbladen zouden er thans werkelijk diplomatische betrekkingen tusschen het Weener hof en het onze aangeknoopt zijnde keizer van Oostenrijk had den graaf Dietrichstein tot zij nen minister te Brussel benoemd. Die met het hof van Pruissérf wil men verzekeren dat eveneens op eenen goeden voet zouden- staan. V Independant blijft volhouden dat er met der daad tot eene blokkade van Maastricht zou besloten zijn, en verzekerde in zijn voorlaatst nommer, dat reeds daartoe een bataillön en een eska dron de Maas bij Reckon gepasseerd waren en zich op den reg- ter-oever der rivier gevestigd hadden. Van elders blijkt, dat de generaal Desprez van den generaal Magnan, vergezelden dóór een paar eskadrons begeleid eene verkenning van dé Omstreken dier vesting gedaan heeftde generaal wordt reeds heden te Brussel teruggewacht. PRIJZEN VAN HET GEDISTËLEERD. Te schiedam, den 2 Julij 1832. Jenever het Nederlandsche Vat, zonder Pust 22,50* Amst Proef het 25,15* Zonder de Belasting AD F ERT ENT IE N. VERKOOPINQ voor de Leenbank der Stad Goes, op Donderdag den 19 Julij 1832 van alle de openstaande Pan den, over de maanden Januarij, FebruarijMaart en April 1831. r v Een TIMMERMANS KNECHT benoodigd bij T. VISSER, Hz., in de Klokstraat. Stadsdrukker en Boekhandelaar. *4,

Goessche Courant | 1832 | | pagina 2