het verbitterde gemeen vuur moeten gevenen is slechts door de tusschenkomst der Oostenrijkers aan den bloedigen strijd een einde gekomen, De paüssëlijke gendarmes, welke tot dus verre op de fcitadel van Aneona zijn opgesloten geweest, ten einde in veiligheid te zijn tegen de woede der ingezetenenzijn thans van daar naar het binnenland vertrokken. Tevens schijnt het pausse- lijk bestuur eene meer ernstige houding tegen de revolutionnai- ren van Ancona te willen aannemende bekende volksbeweging van den 3 dezer is door hetzelve voor hoog verraad verklaard. De voor den Paus aangeworvene Zwitsers zijn van Ferrara naar Ravenna gezonden, doch aldaar door het volk met met zooveel verbittering ontvangen, dat zij met moeite aan deszelfs woede ont trokken zijn. x v." - engeland. Londen den 22. Junij. De Cöurrier meldt hedendat Z, M. de Keizer van Rusland aan zijne gevolmagtigden bij de con ferentie prins Lieven en graaf Matuschewitzhet groot-kruis der Sc. Anna- eij Alexand'er-orde heeft toegezonden ,en beschouwd zulks als een soort van goédkeuring des Keizers wegens het ge drag dier gezantenenin zeker opzigtals eene nieuwe rati ficatie van het mee Belgie geslocene verdrag. Daarna Iaat het zoo» evengenoemde blad het onderstaande volgen Ten aanzien van den tegenwoordigen staat der onderhande lingen met Holland, kunnen wij melden i dat er geen de minste grond is in het gerucht, als of Rusland eenigermate ongezind zoude wezen, om aan te diingen op dén door de andere mo gendheden gelegden grondslagte wetendat geene der voor gestelde wijzigingen in overweging zullen worden genomendan nadat de Koning der Nederlanden dat gedeelte van het belgïsche gebied, hetwelk hij nog bezet houdt, zal hebben ontruimd. In het. laatste protocol der conferentie is de Koning der Ne derlanden stellig uitgenoodigdom te verklaren,-öf hij bereid is, om tot den grondslag toe te treden. Het voor hoogstdes- zeifs antwoord toegestane tijdpunt h in dat staatstuk niet be paaltiy, maar wij hebben reden om te gelooven, dat de Koning, in eene bijzondere rnededeeling van elk der mogendheden aan het hoilandsche kabinet, is onderrigt geworden, dat men dekennis- geving van zijne toetreding verwacht tegen den 30 junij, en de vervulling den voorwaarden van het protocol tegen den 15 Julij." -De Cournier spreekt van hoogerhand het gerucht tegen, dat er een traktaat van alliantie tusschen OostenrijkRusland Pr nissen en Holland zou gesloten zijn, en verzekert stellig, dat daarvoor niet de minste grond bestaat. De Sunday'Timesvan £4 dezer, zegt De oorlog na dert Dit vreezen wij, en vreezen dat hét geboren zal worden uit de pogingen die tot behoud des vredes zijn aangewend ge worden. Sints lang hebben wij gemeend redenen te hebben, te duchten dat de onderhandelingen en protocollen ter schikking der Hollands-Belgische zakenniet het uitwerksel zouden hebben s de verbittering en wrok die tusschen die beide volken zich heb* ben ingeworteld, te stillen en te bevredigenvóór zij andermaal regen elkander de wapenen zullen hebben gevoerd. De Koning van Holland heeft het traktaat niet aangenomen; en eindelijk Is aar. Zijne Majesteit verklaard gewordendat indien hij het tot den 30 Junij dus uithoudt, deze oppositie zijnerzijds, als oorlogsver klaring zal worden beschouwd. Nu denken wij wij mogen wel zeggennu weten wij dat hij tot het- traktaat met zal toetreden en het begin der aanstaande maandzal waarschijnlijk het ppenen van eenen nieuwen veldtogt tusschen Holland en Belgie aan brengen. Wat die beide landen betreft, zouden wij naar den indruk, welken hunne zaak op ons gemoed te weeg heeft gebragtge neigd zijn te zeggen„laat het hen voor goed-en-al uitvechten want. voor zij andermaal zich onderling gemeten hebbenzal geen hunner ce vreden zijnmaar wij kunnen ons niet onthouden het oog gevestigd te houden op de tusschenkomst van zekere groote Magten, die, als de krijgsvoerende Goden bij Homerusden vtfensch kunnen koesteren om de weegschale der victorie aan deze of gene zijde te doen overslaan. Hierdoor opend zich een wijd veld van berekening. Frankrijk heeft reeds getoond dat het ge reeds is de uitbreiding van deszelfs eigene revolutie op de vlakten van Nederland te bevechten en Rusland heeft eeiie schier gelij ke ijverdrift getoond, om den Koning van Holland in staat te stellen Belgie te bedwingen, zoo als hij zelf Polen heeft ten on der gebragt. Ook Pruissert is niet ongenegen voor die zelfde zaak te wa j>en te lopen. Van Oostenrijk kan men niet wel denken dat het-" zelve een ledig aanschouwer van den krijg zal blijvenen Spanje aangemoedigd en begunstigd door deze bewegingen zal niet ligt In bedwang te houden zijn", indien Don Miguel despotismus in gevaar raakte van in te stortenen zoo zalhet is maar al te waarschijnlijkgeheel hetEuropesch vaste land wederom in vuur en vlam staan, FRANKR IJ K. Parijs, den 23 Junij, (Parte. Corresp.) Zie hier een arti kel heden morgen in den Moniteur verschenen, moetende die- nan om de geruchten van Op handen zijndé oorlog te logenstraffen Sede rt ettelijke dagen onderhouden verscheidene dagblaöeu der hoofdstad hunne lezers wederom over de geruchten tot qorjiog en van eene gewapende coalitie gereed om tegen Frankrijk te velde te trekken. Voor sommige gemoederen, voor sommige meeningen, kunnen benige bataillons- niet van kanroffiiernentver anderen of op een ander punt worden gerigtzonder dat in eene zoodanige omstandigheid het bewijs zoude gelegen zijn van vijandelijke ontwerpen der vreemde mogendheden. Wij kunnen integendeel verzekeren dat de meest vredelievende gezinningen bij voortduring in de betrekkingen der onderseheidCne kabinetten plaats grijpen, en dat, thans meer dan immer te voren, staat te maken is op het behoud van dén algemeenen vrede." Men zoude wel eene overgroote mate van ligtgeloovigheid moe ten bezitten, om aan dit artikel geloof te hechten. Het is waar schijnlijk niets anders dan de voorlooper der leening van 180 nu'~ lioen die met eiken .dag wordt te gemoet gezien. Men wilden koers der rente zóo hoog mogelijk houden., om voordeelige aan biedingen te verkrijgen en men werpt der ligtgeloovige begeer lijkheid onzer financiespeculateurs tot lokaas eenige woorden van vrede en van met de Europesche magten bestaande vriendschap toe. NEDERLANDEN. Amsterdam den 25 Junij. Van s' Hage den 23 schrijft men De heden gehoudene kabinetsraad, die door den Prins van Oranje is bygewoondheeft vele uren geduurd. Naar men ver zekert is. daarin beraadslaagd over het eindbesluit, door de rege ring te nemen, met betrekking tot de Belgische geschillen, en het aan de Londensche conferentie te geven antwoord. Na af loop van den raad zoude de Prins weder naar het, leger vertrok ken zijn. Omtrent den juisten -inöoud der verschillendelaatst door de conference uitgevaardigde protocollen verkeert men hier nog altijd in het onzekere alleen houdt het gerucht stand dat de door de conferentie thans voorgestelde wijze van afdoening van dien aard isdat daarin door Nederland niet kan berust worden Men wil ook, dat zich omtrent sommige punten van schikking zelve, insgelijks gegronde zwarigheden zoude opdoen. Aller aandacht is gespannen, en de onzekerheid waarip men,ver keert geeft aanleiding tot allerlei uiteenloopende oordeelvellingen een ieder is doordrongen van her gewigt der tegenwoordige oogen- blikken maar men vertrouwt in het algemeen op de beraden heid der regering, die wederkeerig op de natie vertrouwen kan." PS. Zoo even ontvangen wij berigt dat in den op den 23 gehouden kabinetsraad de jongste voorstellen der conferentie be vonden zijn als door ons gouvernement niet te kunnen worden aangenomen. Men sprak ook te 's Hage van eene hijeenroeping der Staten Generaal. Uit Brussel van den 25 Junij schrijft men onder anderen Zie hier eenige bijzonderheden betreffende het protocol N.° 65welke bijzonderheden wij eveneens uit de beste bron hou den. Bij de vereeniging der Conferentie op den 11 Junij hadden vorst Talleyrand'en lord Palmerston de begeerte te kennen ge geven, dat de Koning van Holland, vóór of uiterlijk op den 30 Junij, een definitief antwoord afgevorderd wierd De overige plenipotentarissen weigerden daarin te bewilligenvoor reden ge vende dat men zbo veel mogelijk den Koning van Holland be sparen moestai hetgeen de- Strekking zou schijnen te hebben van hem openbaar en autentiek te noodzaken. Men kwam in plaats hiervan overeen om aan de ambassadeurs of gezanten der vijf mogendheden te'sHage instructien te zenden, dat zij Zich allen te zamen naar Koning Willem zouden begeventen einde hem riet verlangen der conferentie mede te deelen, dat Z. M. bepaaldelijk en ten langste den 30 Junij op het 65 protocol ant woordde, dat dit antwoord eene zuivere en eenvoudige toetreding of eene zuivere en eenvoudige weigering aan de voorschriften der conferentie moest behelzen; dat elk ontwijkend antwoord jof het niet antwoorden op den go Junij als eene weigering door de con ferentie zou beschouwd worden, dat er eindelijk bepaaldelijk dwang maatregelen zouden genomen worden,.zoo de Koning bij zijne onaannemelijke vorderingen volhardde en dat deze besluiten der conferentie, naar aanleiding van spepiaie instruction van de vijf hoven afkomstig, waren besloten geworden. Het gevolg van die besluit der conferentie was, volgens den Cour fiér-, geweest, dat Koning Willem, op het verzoek om au diëntie döor de igezantemder vijf mogendheden, gedaanhen naar den heer Verstolk van Zoelenminister van buitenlandsche zaken verwéten, en deze, na het aanhooren-der rnededeeling, hun ge antwoord hader den Koning verslag van te zullen doen. Dit had in den morgen van den 19 plaats-en-des avonds was Prins Fr e der ik naar Berlijn vertrokken. AD FE R T ENT IE N. De Houders van Logementen en Koffijhuizenwelke mogten verlangen te blijven ontvangenof voortaan te beko men eene AFVAARTSLIJST van het-Sroomjagt DE PRIN SES MARIANNEvarende tusschen de Steden Rotterdam en Middelburggelieven zich, vóór den 15 Julij aanstaande, franco te adresserenbij de Directie van gemeld Beurcveef te Middelburg. 4 Te Goes, bij F. KLEEUWENSStadsdrukker en Boekhandelaar.

Goessche Courant | 1832 | | pagina 2