uitgewekenen verleend is ingetrokkenzij moeten zich tot verkrij ging van een nieuw verlof bij de prefectuur van politie aan melden- - Men wil, dat, volgens een rapport van den generaal So- ügnacmeer dan vijftien duizend carlistische opstandelingen in het departement der Loire Inférieure gevonden worden. Te Toulon is eene zamenzwering ontdekt, die op rekening van de CarliSten wordt gesteld en die niets minder ten doel had dan om het arsenaal in brand te stekende galeiboeven los te laten en van de verwarring, welke hieruit ontstaan zou, gebruik te maken om de stedelijke regering te overweldigen en Hendrik V uit te roepen. Men verhaalt, dat met de telegraaph berigt is ontvangen1, dat er ernstige beroerten te Toulon uitgebroken zijn doch hieromtrent is niets stelligs bekend. De dagbladen maken melding van een gevecht nabij Veielle- "Vigne, in het Westen, waarin de chouans eene beslissende ne deriaag zouden hebben geledenen waarbij vele hunner opper hoofden gedood of gevangen gemaakt zouden zijn. De eerste stalmeester der hertogin van Berry zon bij die gelegenheid zelfs gesneuveld zijn. Over het geheel schijnt met der daad de krachts ontwikkeling door het bewind in het westen de tijdelijke onder drukking van den opstand te voorspellendoch het is niet te verwachtendat de geest daarvan uitgebluscht zal worden. Nabij Nantes hebben de insurgenten ook een* gevoeligen slag geleden De generaal Solignacbevelhebber over 'sKonings troepen, heeft eene proclamatie uitgevaardigd, waarin hij deze, benevens dé nationale garde, zijnen dank betuigt, van in weinige dagen eenen toeleg, die twintig maanden lang gesmeed is, te hebben verijdeld. Men weet volstrekt niet waar de hertogin van Berry zich ophoudtv zoodat er reeds velé lieden gevonden worden, die aan haar verblijf in de Vendée beginnen te twijfelen, en de pro clamation, met haren naam onderteekendvoor verdicht houden. Parijs, den 16 Junij. In de Sentinelle de Bayonne leest men het volgende: Men bespeurt eene soort van ongerustheid onder de Carlisten dei" hoofdstad wegens het lot der hertogin van Berryhet ge rucht van de ai restatie der Prinses en des Heeren de Bourmont is ftoch door de ministeriele bladen noch door den Moniteur te gengesproken weshalve men genoopt is te gelooven dat zij in derdaad met den ex-Maarschalk is in hechtenis genomen, doch dat men met het officieel aankondigen dier tijding wacht tot dat men ontegenzeggelijk bewijzen van derzelver identiteit zal hebben verkregendie belangrijke arrestatien moeten volbragt zijn in het departement der Beneden-Loire op het kasteel de la Pénissière." NEDERLANDEN. 's Gravenhage den 17 Junij Men verzekertdat er een 64 protocol bestaathetwelk de dagteekening van den 11 Junij zou dragen, Men zegt, dat de conferentie in dat protocol zou hebben voorgeslageneenige additionnele artikelen bij het bekende tïaktaat van de 24 artikelen te voegenwelke gunstig zouden luiden fen aanzien van de door onze regering voorgestelde wijzigingen, eert opzig'evan de binnenwateren,: het loodswezen en de betonning óp dé Schelde van de dienstbaarheid van eenen weg of een ka rsaai over ons grondgebieden van de kapitalisatie der rentendie tcb lasté'van Belgie zoude hlijken. Men zegt ook nog dat er eene gunstige bepaling in zou voorkomen ten aanzien van het amortisa tie Syndicaatdoch dat de conferentie de wijziging, welke van onzen kafit is verlangdstrekkende om vermeerdering van grondgebied ih dé provincie Limburg te bekomen langs de Zuid-Willems vaart; niet zou hebben goedgekeurd. Nog wordt hierbijgevoegd dat de conferentie in het genoemde protocol zou hebben vastge stëld, dat het kasteel van Antwerpen binnen een, bepaalden tijd dóór de Nederlandsche, en Venlo door de Belgische krijgsmagt zóu Worden ontruimd. Daar intusschen de geruchten omtrent het éét! en ander zeer uiteènloopende en zelfs tegenstrijdig zijn zal mén om over de waarde dezer tijdingen te kunnen oordee- leh nadere en meer zekere berigten moeten afwachten. Rotterdam den 18 Junij. Bataviasche couranten toe en mét dén 14 February maken melding van het welgelukken eener oïiderheming tegen Katiagan, op de westkust van Sumatra, die ten doel had de Padries te straffen voor den inval, dien zij in onze distrikten hadden gedaan, en tevens hunnen smokkelhandel té bêféügelen. De expeditie, welke uit Zijner Majesteits kor vet Pollux kapitein Eegf en eenige kleine oorlogsvaartuigen bestotidwas den 4 December van Padang onder zeil gegaan el'i had de landingstroepen onder het bevel van den majoor Mi- chisls aan wal gezetwaarop de sterk verschansre rots Oedjong- Radja van de land- en zeezijde met onbeschrijfelijken moed aan gevallen is en de verschansingen stormerhand veroverd zijn. De Padries waren vervolgens naar de bosschen gevlugt en onze troe-' pen hadden hunne bentings vernieldhun geschut veroverd en hunne vaartuigendie nog op stapel stondenverbrand. In een der rapporten wegens de militaire operacien op de Westkust van Sumatra vindt men een verhaal van een gevecht met de muite lingen iran het belangrijk distrikt Soelie-Ayer, dat den 31 Au gustus heeft plaats gehad en waarbij kapitein de Quay den vijand f ene geduchte nederlaag heeft toegebragt enna een hardnekki- gen wederstandzijne zeer sterke liniedie de Padries voor On overwinnelijk hielden, veroverd heeft, ten gevolge waarvan de rust in die streken terug is gekeerd. Bij dje actie heeft zich de iste luitenant de Witte i>an Haemstede uitmunténd gedragen; bij het bestormen van eene eerste benting had hij, zijn been ver zwikt, dat hem niet wederhield om bij de tweede versterking met drie Boegenezen het eerst de, borstwering te beklimmen en 's vijands verschansing te dringen. Ook' het gedrag van den isten luitenant Hendriks en van den 2den Iuitenanc Bender Wordt ten hoogste geroemd, en van de stoute pogingen van den scherp schutter Foyetom binnen de verschansing té komenèervollé melding gemaakt. De Courier Belgie meent de aandacht der Fransche en Belgische natiën te moeten bepalen op een tijding, waaraan hij zegt geloof te hechten, te weten, dat er den 4 dezer te Ber lijn een alliantie-traktaat tusschen PruissettRuslandOostenrijk en Holland zou gesloten zijn. De staatkunde dezer vier mogendheden Cdüs vervolgt dat blad) wendt thans al hare pogingen aan om tot hetzelve het geheele Duitsche bondgenootschap te doen toetredenmitsgaders Dene marken voor het hertogdom Holstein en verscheidene Hanzee-ste- den. De tegenwoordigheid te Berlijn van Russische staats-raden en generaals, het verblijf van den prins von Wrede voor Beije- renen de drukte welke men sedert eenige weken bij de Duit sche diplomatie heeft waargenomen, hadden betrekking op de onderhandelingen tot sluiting van dat traktaat. De dagteekening die hetzelve draagt (4 Junij) belet te geloovendat de sluiting zoude verhaast zijn door de laatste gebeurtenissen van Parijs^ welke eerst den 5 hebben plaats gehad. Het is zeer waarschijn* lijk dat de uitwerkselen dezer gebeurtenissen in geenerlei opzigc de besluiten wijzigendoor de Noordsche mogendheden ten aan zien van Frankrijk en deszelfs emwenteling genomen, om dat deze beschikkingen bestonden voor de dagen van den 5 en 5 Jünij. Het is eene nieuwe coalitie tegen grondbeginselendezel ve zal eindelijk dan eerst uitbarstenwanneer al de toebereidsel len geheel zullen zijn daargesteld. Indien Frankrijk ditmaal ver standig handelt, zal hetzelve niet afwachten tot men hetaanval- le; het zal, zoovéél maar mogelijk is, het regt aannemenom zich op de meeste punten vooruit te stellenten einde gebruik te maken van de goede beschikkingen Welke Italië nog overblij ven voor dat de Oostenrijkers dat land geheel met hunne troe pen hebben overstroomd, en ten einde almede gebruik te maken van de goede [men leze oproerigegezindhedenwelke het groot see gedeelte der Badenscheen Beijersche bevolkingenlangs den Rijnaan den dag leggenvoor dat zij door de tegenwoordig heid der Pruissische troepen weerhouden worden." Goes, den 22 Junij. Bij Vonnis der correctionele Regtbank zitting houdende te Goesvan den 21 dezer maand, is PIETER MARTINUS SMOLDERS Hörlogiemaker wonende in de Langevos-straat te Goesveroordeeld tot eene geldboete van Vijf Nederlandsche Guldensen in de kosten der Procedure als hebbende, in den nacht van den 10 op tl Junij 183a, een Emmer gevuld met Menschen-Drekgebragt en geworpen aan den hoek van den zuidkant achter, de Groote Kerk binnen deze stad. AD VERTENT IE N. V PUBLIEKE VERKOÖPINGEN. Op Dingsdag den 26 Junij 1832, des avonds ten 7 uren, ten verzoeke van de gezamentlijke Erfgenamen van wijlen JA COBUS BOSMAN, en van zijne voor-overledene huisvrouw© WILLEMINA SAND EE, inde Herberg de Groote Zoutkeet binned de stad Goesbewoond bij. Cornells de Jonge fanszoon door het Ministerie van den Notaris JAN SOËTEBfER daartoe gecommitteerden ten overstaan van den Heer Vrederegter van het [kanton Goesvan een Hecht, Sterk en Wel betimmerd WOONHUIS en ERVE, staande en gelegen op de Kleine Kaai, binnen deze stad wijk D. n.° 103. En wijders op Donderdag den 28 derzelve maand, des mor gens te tien uren, aan het hier voren omschreven Woonhuis, van: Een zeer zindelijken Inboedelbestaande in BEDDEN en toebehooren, een Eikenhoute KABINET, een Mahoniehoute BUREAU, Lade- en andere TAFELS, STOELEN, SPIE GELS, SCHILDERIJEN, PORCELËIN, GLAS en AAR DEWERK, KOPER TINMETAALHuishoudelijk LIN NEN Mans en Vrouwen KLEEDEREN, en wat er meerder zal worden opgeveild. Deze Goederen zullen voor een feder te zien zijndes Woens dags te voren, van des morgens 10 tot 12 en des namiddags van 3 tot 5 uren. Informatien zijn bij gemelde» Notaris SOETEBIER te be komen. UIT de HAND te KOOP een nieuw Mahoniehouten SECRETAIR-ORGELvan 8 Registers, Holpijp daaronder begrepente bevragen bij C. R, ROËLOFSE te Goes. Te Goes, bij F, KLEEUWENS, Stadsdrukker en Boekhandelaar.

Goessche Courant | 1832 | | pagina 2