GOESSCHE N°. SO. NIEUWSTIJDINGEN. DUITSGHLAND. Frankfort, den 14 Junij. Volgens de Algemeine Zeitung zou de graaf von Munch Bellinghauseneerlang in zijne betrek king van voorzitter der bondsvergadering naar hier wederkeeren en aan deze vergadering eenigeontwerpen voorleggen, voorname lijk geschikt om de wettige raagt in alle de bondstaten meerdere kracht te geven, en de woelingen der partijen tegen te gaan. Met dit voornemen, hetwelk, daar die ontwerpen zeer gematigd waren gesteldweinig tegenkanting zoude ontmoetenstond voorts de beweging van troepen in verband, welke in het Tijrolsche sederc lang een vrij aanzienlijke magt had bijeen gebragten waar door men des noods de zuidelijke staten waar de spanning het meest te bezorgen was, nadrukkelijk zoude ondersteunen. Berigten uit Corfu ontvangenschilderen de tegenwoordige en inwendige toestand van Griekenland als uiterst treurig. Door volkomen gebrek aan geldmiddelen is het 'voorloopig bestuur buiten staat om de krijgsmagt deszelfs soldij te betalen, en ont ziet deze zich niet om bij de burgers schadeloosstelling daarvoor te zoeken. Zoo zijn dan onder anderen de troepen, in de om streken van Napoli. gelegerdin de eerste dagen der Vorige maand die stad binnengerukt en hebben een gedeelte derzeive geplun derd. Voorts stond Kolokotroni, de onverzoenlijke vijand van het tegenwoordig gouvernement, met een ander korps teTripo- lkza, en zou waarschijnlijk in verband met eenigeontevredene opperhoofden der Sulioteueenen aanval tegen de hoofdstad wagen. Frankfort, den 15 Junij. Van verschillende kanten geeft men in Beijeren zijne afkeuring over de ontwikkeling der ora- wentelings-plannen te kennen en verwacht men van de regering, dat zij, bij het bewaren der burgerlijke vrijheid, evenwel hare roeping niet zal verzaken om de goede ingezetenen tegen de eu veldaden te beschermen., die door personen als Siebenpfeijfer IVirth en eenige andere bekende onverlaten ondernomen worden. De regering dezer stad Frankfort heeft eene proclamatie tegen, alle staatkundige; en ongeoorloofde klubs uitgevaardigd, waaraan sommige Liberalen zich zeer ergeren; maar de geheele burge rij hecht er Hare goedkeuring aan en de officieren der burgerwacht staan voor hunne manschap in. De drukpers klub heeft zich echter aan de proclamatie niet gestoord maar is onder voor zitterschap yan dr, Reinganuin vergaderd geweest en heeft ver: klaarddathare vereeniging niet onder het verbod kon begre-: pen wezen, daar zij niet in het geheim werkte, maar met open deuren vergaderde Bij den burgemeester ontboden zyndéheb ben de leden dit gevoelen vol gehouden. Te Kassei is een raad van ministers gehouden, waarin de hoofd- officieren der corpsen ook in het bijzijn van den Keurprins Re gent zijn geroepen geworden, zoo men zeide, om op verzoek van de Bondsvergadering eene leger-afdeèling mobiel te maken, ten einde, des noodig zijndede rijn-provinciën binnen te ruk ken, tót bewaring der orde. De zamenstelling der burgerwacht is in dien raad ter spraak gebragt, als noodzakelijk om bij af wezigheid der krijgsmagt de dienst te verrigten; de verschillen, die in het ministerie bestaan,1 doen vermoedendat die inrigting nog niét spoedig haar aanwezen hébben zal. Frankfort den 16 Junij. Te Ancona hebben de liberalen den 3 dezer, in grooten getale, en versierd met bloemen en de nationale kleurenzich in plegtigen optogt naar den Franschen generaal Cubières begeven, en aan denzelveneen verzoekschrift in' gematigde bewoordingen gestéldoverhandigd waarin zij de herstelling der grieven vragen. De generaal heeft dit stuk min zaam aangenomen, en daarop geantwoord, dat zijne betrekking niet toeliet, in dezen'iets regtstreeks te doen, doch dat hij het zelve ter kennisse van den Franschen gezant zou brengen. Ver volgens heeft de menigte zich naar den pausselijke bewindvoeder begévCn, aan wien zijhetzelfde verzoekschrift heeft aangeboden ook deze heeft het stuk op eene vriendelijke wijs aangenomen en beloofd, hetzelve naar Rome te zullen opzenden. E N Q'E L A N D. Londen; den 17 Junij. De Timesvan èergisteren behelst het volgende De conferentie heeft eene lainge zitting gewijd aan de Hol- landsche aangelegenhedende vijf mogendheden zijn het einde lijkvolkomen eens geworden over de aan den koning van Holland têdoene concessiein, Men gelooft, dat" zij toegetreden zijn, al thans tot den geest der wijzigingen in de russische ratificatie van het tractaat .aangewezen Niet zonder groote moeite heeft men de toestemming van Frankrijk en Engeland verkregen. Geene andere bijzonderheid is er uitgelekt ifKr 22 1832. Op dit artikel van den Times zegt de Courrier het volgender „Een dagblad zegt, dat men in eene vereeniging van de con ferentie dingsdag den 12 gehouden bepaaldelijk overeengekomen was eenige wijzigingen in het belgisch traktaat ten voordeele van Hólland te makeniti den zin der door Rusland voor Roning Willem gevraagde concessierf. Hetzelfdeblad verzekert, dat de bijeenkomst van gisteren dé laatste voor dit. onderwerp moest zijn. Zonder eenigZins over cb waarschijnlijkheid eener finale be? slissing der conferentie te redetwisten; zal het voor ons voldoen de zijn te zeggen, dat onze confrater {de Times J) gewoonlijk zeer wel onderrigt, dan deze keer echter bedrogen is geworden en de conferentie, wel verre van haren, arbeid voltooid te heb? ben, moet onverwijld op nieuw vergaderenóm dc beraadslaging gen over het belgisch traktaat weder op te vatten." De Times voert thans eene zeer vleijende taal ten opzigte Nederland. Hij behelst een artikel, waarin hij zich veel moeite geeft om de noodzakelijkheid van den vrede voor Nederland a£ te schetsen, en zegt daarin, onder anderen: De Hollanders hebben in de laatstè 18 maanden groote op-? offeringen gedaan voor hunne nationale eer cn onafhankelijkheid en er is waarschijnlijk geen volk In Europa, dat zich zoo zeec. heeft onderscheiden door eensgezindheid en liefde voor orde gepaard aan zucht voor vrijheidaan getrouwheid jegens dei* Souverein, en aan vurige behartiging van Viands belangen." F R A N K R IC. Parijs, den 13 Junij. De staat van beleg dezer hoofdstad duurt nog altijd voortofschoon dezelve van alle zijden tegen stand vindt, en men is niet vreemd van het denkbeeld dat hec gouvernement zich gedrongen zal zien om, dien staat binnen wei nige dagen op te heffenen het onderzoek naar de gebeurtenissen van den 5 en 6 dezer aan de gewoone regtbanken op te dragen» Ihtusschen heeft nog gisteren het koninklijk geregtshof zich on bevoegd verklaard om in eene zaak van den verantwoordelijken uitgever van de Quotidiennê regt te spreken, en dezelreverwe zen naar de regters die in staat van beleg waarin Parijs zich be? vindtdaarvan kennis moeten nemen. Niet minder als het besluit om dè beschuldigden voor krygs- raden te regt te doen staan,' vinden Ook vele tegenkanting eene ordonnantie van den prefect van politie, waarbij de geneeshèererr en heelmeesters gelast worden om van de door hen verpleegde gekwetsten opgave te doenhet bevel aan de bestuurders der gast huizen om zonder verlof geene der gekwesten die,huizen te doen verlaten de ordonnantie van den generaal, commanderende de iste militaire divisie houdende intrekking van alle verlof bil jetten aan vreemdelingen afgegevenen bevel om die te vernieuwenof anders deze hoofstad voor den 15 dezer te verlaten; en eindelijk het bevel aan alle kooplieden of bijzondere personen, niet tot de nationale garde behoórende, om'alle wapenen af te leveren. Vol-?, gens het ministerieel dagblad le Nóuvelliste zou reeds de ordon? nantie wegens de aangifte van de gekwetsten buiten uitvoering zijn gesteld. De heer Berryerafgevaardigde, die zich voor eenige dagert van hier naar de Vendee begeven had, is te Angoulême aange houden, en van daar riaar Nantes ovefgebragt. Volgens een par ticulier berigt uit Angers, van den 13 dezer, zou dié heer te Nantes, voor zijn vertrek van daar naar Angouleme, tweema len een onderhoud met de hertogin van Berry hebben gehad* en haar daarbij hebben aangeraden om Frankrijk te verlaten. Het alhier gisteren verspreid gerucht dat de hertogin in de nabij heid van Nantes gearresteerd was, wordt heden weder zeer in twijfel getrokken. Parijs, den 14 Junij. In den vorigen nacht heeft men we der een groot aantal wapenen en een goeden voorraad buskruid in beslag genomen. Het grootste nut dat het Gouvernement uit den staat van beleg trekt, is het doen van huiszoekingen bij verdachte personenwaaraan het allergewigtigste ontdekkingen te danken heeft. Dit moet de plannen der comités van Carlistea hier tér stede ook krachtdadig verijdeld hebben, en er moetent zich onder de nieuwe arrestanten eenige lieden dier partij bevin den, welke tot eene carlistischè vergadering behoorden, die in de nabijheid der barrière de, 1' Etoile gehouden werd. Alle wapensmeden moeten de wapenen, die zij in hunne ma gazijnen en fabrijken hebben doen brengen naar eene plaats hun door de regering aangewezenwaar zij van henna behoor lijke taxatie, overgenomen zullen worden; ook moeten de bur gers, die niet tot de nationale gardebehooren. en wapenen irj bezit hebbendie dadelijk overleverenzullen de maatregelen? genomen worden om zich te overtuigendat aan deze verordenin? gen stiptelijk voldaan wordt. Alle permissie tot verblijf in Parijs aan vreemdelinge^ en

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1