V PUBLIEKE VERKOOP1NG, op Donderdag den 3 Mei 1832 des avonds te zes uren, in de Herberg te 'sHeer Arendske'rkebewoond bij Jacobus Minnaard; ten verzoeke van JACOB A STEENAART, weduwe van ADR IA AN BLOM- MÈ overleden te Baarsdorp, als Moeder en wettige Vöog- desse over hare bij hem in huwelijk verwekte minderjarige kin deren ten overstaan van den Heer Vrederegter van het Kan ton Heinkenszanden dbor het Ministerie van den Notaris A„ SMALLEGANGE, residerende te Goesdaartue gecom mitteerd; van: Een KOEMELKERS HOEFTJE, bestaande in WOONHUIS en SCHUUR, met omtrent «3 Roeden, 8 El len ERVE, gemerkt letter C n° 6, staande en gelegen op tien Dorpe van Baarsdorpbenevens 72 Roeden, 47 Ellen WEIDE, gelegen aldaar in Ongereedhoek. verandering in het ministerieen vele lieden denken aan den her tog Decazesom provisioneel den heer Périer te vervangen. De inschrijvingen ten gunste der behoeftigen beloopen heden fr. 547.000. H. K. Iï. de hertogin van Berry heeft den prefect van Parijs, door den heer de Chateaubriant 2,000 fr, tot dat einde laten aanbieden, doch de prefect heeft dezelve afgewezen, op grond, dat onder deze schijnbare welda digheid eene staatkundige beweegreden verholen lagtegen wel ke geheel de parijssche bevolking zoude pro:esteren De heer de Chateaubriant heefc daarop aan elk der 12 maires van Pa rijs door een der gewezen aides-de camp van den hertog van Berry, ioco fr. laten aanbieden; slechts één derzeive heeft dit geschenk willen aannemeu, NEDERLANDEN. Rotterdam den 23 April. De advocaat Thorndie voor het belgisch bestuur gouverneur der pravincie Luxemburg was is den 16dezer, des ochtends ten zeven ure, van zijn buiten te :Séhoenfeltz naar eene nabij gelegen schaapskooi wandelende, door eenige partijgangers van het corps van Tornacodie de .wapens ter verdediging van het wettig groothertoglijk bestuur dragen, overvallen, in hechtenis genomen en aan de gendarme rie overgeleverdwelke hem naar de vesting Luxemburg heeft vervoerd waar de generaal majoor von Goedeckevoorzitter der commissie .van algemeen bestuur van het Groothertogdom hem tot nader order in de gevangenis heeft laten opsluiten., •als beschuldigd van medegewerkt te hebben tot omverwerping van het gouvernement, dat door de grondwet van het koning rijk der Nederlanden en van het groothertogdom van Luxemburg is daargesteld. De tijding van die gebeurtenis heeft te Brussel veel beweging veroorzaakt. In de Kamer hebben eenige repre sentanten van de ministers gevergd, dat hiervoor voldoening -geeischt zou worden, dat dan ook door hen beloofd is, en •vervolgens heeft de Regering doen aankondigen, dat hare waar digheid en die .der natie vorderden vergoeding voor dezen aan slag te vragen, en dat bereids daartoe vertoogen waren gezonden aan de gezanten van Engeland en Frankrijk, alsmede orders aan de belgische minis.ers te Londen en te Parijs om met die Hoven over deze zaak te handelen. Sir Robert Adairde en- gelsche gezant te Brussel, moet deswege dadelijk naar 'sHage hebben geschreven. Haarlem den 23 April. De anti revolutionaire nieuws-schry- vers in Belgie beweren dat de heer Thornbelgisch gouverneur In de provincie Luxemburg, wélke dezer dagen gevankelijk in de vesting van dien naam is binnengebragtzich willens en we tensin verzekerde bewaring heeft laten stellenom het voorbeeld te volgen van den heer Fendius, welke laatstelijk door Z, M, den Koning begenadigdis gewordendoch de revolutionaire nieuws schrijvers houden vol, dat hij door ettelijke lieden van de bende van Tornaco onverwachts, in de nabijheid van zijn buitenverblijf (gelegen op het grondgebied, 'twelk volgens de 24artikelen van Belgie zoude worden afgescheidenis aangetast én overmand dat hij van daar naar de nabijheid van de vesting is gevoerd; aan dé nederlandsche inaréchaussée is overgegeven, en voorts, mee het rijtuig van de koninklijken commissaris v> Gödickeen ver- zeld door dien ambtenaar, naar het huis van arrest is gebragt. Van de zijde van de anti-reyolutionairen in Luxemburg wordt dit gevangen nemen voorgesteld als eene soort van represaille qm dat van den belgiscben kant, tijdens de gevechten tusschen de getrouwe inwoners en de rebelleneenige reizigers bij Ettel- bruck zijn gegrepen en niet alleen gevankelijk weggevoerd, maar zélfs buiten de provincie en in de gevangenis van Namen zijn gebragt. Voor het overige heeft de commissaris v Gödicke na het aanhouden van de heer Thornbij een afzonderlijk besluit gelast, dat hij' tot nader bevel in verzekerde bewaring zal blij ven en wel naar aanleiding van de ministeriele, depeche van 7 November 1830, en op grond, dat de genoemde heer Thorn zoogenaamd senateur de gouverneur voor het met de daad in Bel gie bestaande bewindten gévolge van het in f 8 30 plaats gehad heb bend oproer, beschuldigd is, van te hebben medegewerkt tot het omverre werpen van het door de grondwet der Nederlan den en van Luxemburg ingestelde bestuur Op welks last de eerste aanhouding heeft plaats gehad, blijkt niet; volgsns het dagblad van Luxemburg zijn het de getrouwe ambtenaren én de nabestaanden van de gevangen genomene rei zigers geweest, welke, in, hunne verontwaardiging over de om standigheid dat zoo veel snoodheid steeds ongestraft blijftde hand hebben gelegd op de man, dien zij als eene der voornaamste oorzaken van de rampen der Luxemburgers beschouwen. De belgische ministers spreken van het schenden van het regt der volken (ofschoon het bewind van Z M. den Koning der Nederlanden nog nimmer een afzonderlijk bestuur van Belgie'heeft erkendnoch heefc kunnen erkennen) en van het beramen van maatregelenom voldoening te erlangen. De brusselsche Cour- r 'tér toont zich regt verbolgen over de stoutheid van den neder Jandschen commissaris en over de zwakheid van het belgisch mi nisterie. Vorst Leopold heefc een der gedeputeerde Statenden heerRous sign onals gouverneur ad-interim benoemdhij heeft dén kolonel Prisse naar Arlon gezonden, en uit Ltiik is een bat- Te Gobs, bij F, taillon van het 10de regemenc opgebroken naar het Luxepïbjfrg. sche. Breda, den 24^ April. De pruissische berigcen toonenhoe vele moeijelijkheden de zadk der uitgeweken Polen tildaaii geeft. Van het aantal Van "29,000 die in Oost Pruissen kijn Binnenge komen zijn er 13,000 waarmede men geen weg weet en waar omtrent allerlei maatregelen genomen worden, ten einde hen te bewegenom toch van de amnestie gebruik te maken cu naar hun land weder te keeren. Hun antwoord is echter altijd, dat zij naar Frankrijk willen en zij zijn tot geen anderen zin te be wegen. Voor eenige dagen is te Berlijn zekere doctor Howe gearresteerd gewordendie onder voorgeven reisde van blinden instituten te bezoeken. Bij het in beslag nemen zijner papieren vond men een brief van den generaal Lafayetteeen aanbeve lingsbrief van den generaal Bem en dergelijke meeren is het overtuigend gebleken, dac het doel zijner zending was om de Polen die zich in Pruissen bevinden, van den gewenschten-terug keer naar hun land terug te houdengeld onder hen uit te dee- len en tot overkomst, naar Frankrijk te verleiden. De-regering heeft zonder straffen op hem toe te passen, waartoe men zelfs door de wederspannigheidbij zijne arrestatie betoond, gereg- tigd geworden was, goedgevonden hem naar Frankrijk terug te doen begeleiden. Howe is dezelfde, die zich in het verleden jaar op den 29 november, den verjaardag van den opstand te Warschau als president van het amerikaansch Poolsche comité te Parijs door eene allerhevigste redevoering heeft doen kenneq. Middelburg den 25 April. Het volgende is vervat ineen* brief van de Kaap de Goede Hoop, van den 25 November f831: Tién dagen geleden ontvingen wij de blijde mare van de vol- komene nederlaag der oproerige Belgen door onze troepen, en het is mij onmogelijk u te melden welk eene blijdschap en her leving dit Onder de ingezetenen alhier veroorzaakte In spijt der Engeischen die hier den ondergang der Hollanders als zeker stél den en dit ook reeds verspreid haddenwas een ieder uitgelaten. Het was als het ware als of deze koloniedie thans diepzeer diep ongelukkig is, in eens van alle rampen was bevrijd en.- als voorheen floreerdeeene inteekening werd dadelijk geopend on der de gegoedste ingezetenen, tot het houden van eene publie- ken maaltijd, ter viering van de roemrijke overwinning der Ne derlanders op de Belgen, welke eerstdaags zal plaats hebben, en waarbij wij ons regt Vaderlandsch zullen vergasten, ten be wijze van onzen algemeenen geest enz." AD VERTENTIEN, V Op Dingsdag 1 Mei 1832, des avonds 7 uren, zullen de beneficiaire Erfgenamen van JOHANNES van BLERK en CATHARINA van LEEN, beide overledenin de Stad Goes in het Logement Zoutenstuinbij de Heer Gerardus van Kalmthoutdoor het Ministerie van den Notaris L, de FOUW Jz., ten overstaan van den Heer Vrederegter van het kanton Goesop bekomene regterlijke autorisatie publiek pre senteren te Vprkoopen. Een WOONHUIS en ERVE, staande en gelegen in de Lange^Kerksrraat der Stad Goeswijk C n°. 24. Èn op Vrijdag den 4 Mei daaraanvolgende, des morgens te 10 uren on hetzelfde Hoeftjevan drie extra schoone Baatgeven- de MÊLKKOEIJEN, een KALF, HOENDERS bij het kop. pel, een partij MELKGEREÈDSCHAPPEN, drie voeren welgewohnen WËIHOOI en wat er meerder zal worden opge- veild. ïnformatien zijn te bekomenten Kantore van den Heer Mi\ J. A. H. VOIJERAdvokaat te Goesalsmede bij op- gemelde Notarisalwaar de Conditiën van heden af te lezen zijn. V De Ondergeteekende maakt- zijne Stadgenooten bekend dat, hij met den 1 Mei zijne Schoenmakers-Winkel zal ver plaatsen uit de Lange-Kerkstraat naar de Lombard-straat wijk D n,0 271, verzoekt een ieders gunst en recommandatie. C. van ZOOM. Stadsdrukker en Boekhandelaar.

Goessche Courant | 1832 | | pagina 2