GOESSCHE COURANT. Londen, den 4 February. Donderdag avond hebben de ministers in beide Huizen van het Parlement het traktaat, ra kende de Nederlandenovergelegdalleen voorzien van de rati- ficatien van Engeland, Frankrijk en Belgie. N.° 12. QPrgba# 1 10 Jftifcvttftvij 1832. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES, m ressorte van dien, brengen bij deze ter kennisse van de Inge zetenen dezer Gemeente. - Dat zijne Majesteit bij Hoogstdeszelfs besluit van den 24 De cember des vorigen jaars N°. 85- de Stedelijke en Gemeente BeSturen heeft gemagtigd, om met de heffing der Plaatselijke Belastingen, zoo als die voor de Steden dezer Provincie, bij Hoogstdeszelfs Besluit van den 12 December 1830. N°. 5. óver het Jaar 1831 provisioneel zijn gecontinueerd; nog gedu rende de drie eerste maanden dezes Jaars, op den bestaanden voet voorttegaan. En dat diens volgens, de invordering der Be lastingen ten behoeve dezer Stadovereenkomstig de bestaande Reglementen en Tarievengedurende dat tijdvak zullen worden voortgezet. Waarvan op de gebruikelijke wijze publicatie zal geschieden. Gedaan te Goes den 4 February 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. H. VERSCHOOR van Nisse, Vt, Ter ordonnantie van dezelvën, De Stads Secretaris L, deFOUW Jz. NÏE tJPFSTIJDINGEN. ENGELAND. Gisteren avond heeft sir Robert Vyvyan zich verklaard tegen de manier om aan het Parlement een traktaat voor te leggenal vorens het door alle partyen geratificeerd isen den minster secretaris van Staat voor de buitenlandschezakengevraagd, of hij eenige hoop had, dat het traktaat ook door de drie overige Mogendheden zou geratificeerd worden, en of het gouverne ment van Zijne Majesteit voornemens was om gezamenlijk met Frankrijk, door een toekomstig traktaat, de artikelen van het tegenwoordig verdrag met den Koning der Nederlanden te waar borgen op dezelfde wijze als het dit met opzigt tot het traktaat met den koning van Belgie had gedaan. Lord Talmerston heeft hierop geantwoord, dat het niet nieuw was een traktaat ter tafel van, het Huis te brengen, dat in de inleiding een verdrag van al de mogendheden genoemd werd en bij onderzoek bleek slechts door eenige dier mogendheden be krachtigd te zijn. Dit had ogk plaats gehad, met het traktaat van Weenen in 18:5, dat insgelijks als een verdrag van al .de mogendheden, Spanje daaronder begrepen, was overgelegd en eerst twee jaren later door Spanje is geratificeerd geworden. Hij bégreepdat het onderhavig traktaat volledig wasvoor zoo "ver het der regering van Groot Brittan'e aanging, eh derhalve aan het Parlement moest worden medegedeeld, op dat het daar door zou kunnen goedgekeurd worden. Voorts aarzelde hij niet te zeggen, dat hij de sterkste reden had om te gelooven, dat de ratification van Oostenrijk, Rusland en Pruissen spoedig zouden aankomendoch omtrfent de vraag over het waarborgen meende hij zich niet te moeten uitlaten over maatregelendie hij als minister van de kroon zou bij de hand nemen of aanraden ten aanzien van een traktaat, dat nog niet bestond Nu vroeg de heer Robinsonof Engeland voor de betaling der belgischeschuld, zoo als die bepaald was bij het traktaat, borg bleef? Hij verlangde ook nadere inlichtingen van wege de rege ring omrrent de russische nederlandsche leening, en verklaarde, dat, zoo de zaak niet volkomen opgehelderd was, hij regen al le andere geldelijke toeslagen zou stemmen. Hierop zeide lord Palmers tondat, dat naar zijn begrip vol gens de bepalingen van het traktaat, Engeland nooit tot betaling van eenige gelden kon opgeroepen worden. Overigens weiger de hij voor het tegenwoordig oogenblik eenige andere ophelde ringen te geven. Sir R Fyvyatt heeft zijne motie over de nederlandsche zaken tegen dmgsdag uitgesteld. Het ministerieel avondblad was eergisteren van gevoelendat de drie Noordsche Mogendhedenhoezeer ook verlangende den vrede te behoudennimmer het traktaat zullen ratificerenzoo als het thans is liggende. Oostenrijk heeft, zeide het, zijdelings te kennen gegeven, dat zijn gezant "'zijnen last te buiten is gegaan, door de vier en twintig artikelen goed te keuren, welke het be schouwt als strijdig met vorige akten. FRANKR IJ K. Parijs, 3 February. De in den nacht van x op 2 Februarij verijdelde aanslag tegen de bestaande orde Van zaken heeft noch ter beurze, noch in de karher der gedeputeerden eenigen indruk gemaakt /Zij wordt op rekening gesteld van Carlisten. welke zich tot eene zekere boogte van de hulp der republikeinen zou den hebben willen bedienenom wanorde te stichten. Men spreekt van belangrijke personen welke zich in verzekerde bewaring zou den bevindendoch derzelver namen worden niet genoemd. Het bewind is zegt men, in tijds onderrigt geweest van hetgeen 'er gaans was, en heeft alzoo zijne maatregelen kunnen nemen, zoodat de medewerking van eenige personen, tot de nationale gar de behoorende, op welke de zamengezworenen rekenden, ver hinderd is geworden. Men leest in de Gazette de France van 1 Februarys Wij kunnen -voorzeker niet verdacht gehouden wordenvan niet opregtelijk de afscheiding van Belgie van Holland te weri- scjienmaar ons gevoelen op dit punt verblindt ons niet zoo zeer van niet te zien,'dat Holland een eenig schouwspel o'p het vaste land van Europa oplevert, het schouwspel namelijk vart eene grondwettige Regering, onder welke het Koningschapde Staten-Generaal, het volk, het leger en de drukpers volkomen eensgezind zijn o'mtrent de beginselen, die men te volgen, om trent het doei, dat men te bereiken heeft; het schouwspel vati een land, waar verschil bestaat omtrent de middelen om de staat kundige orde en de eer des vaderlands te handhavenmaar niet in het allerminste omtrent de wezenlijke grondslagenwaarop de magt der overheid berust en omtrent de staatkunde, die men binnenslands en naar buiten heeft te volgen. De toestand det openbare denkwijze in Holland, de even kalme, als waardige hou ding der Staten Generaal van dat landleveren ons nieuwe bewijs gronden voor de juistheid van het door ons gepredikte stelsel4op." NEDERLAND E N. Amsterdam, 6 Februarij- De Amerikaanschadagbladen kon digen den dood aan van eenen martdie, uit hoofde van zijnen onmetelijk grooten rijkdomschier aan eene rijksmogendheid moge worden gelijk gesteld, De heer Steven CEtienneGirard is den 27 December jl. te Philadelphia in den ouderdom van 85 jaren overleden. Hij bewoonde die stad Sedert 50 jaren. Te Peringueux van be hoeftige ouders geboren, van wie, zegt men, hij niet andersdari slechte bejegingen onderging, kwam hij als scheepsjongen aan boord van een Bourdeaux vaartuighetwelk hem te Newyórk liet. De geschiktheid van den jongen Girard vóór den koophandel ont wikkelden zich spoedigzijn ijver, zijne zuinigheid en zijne schran derheid in het beleid der Zaken maakten hem welhaast tot dert rijksten koopman der wereld. Hij heeft bij zijn overlijdeneen vermogen van 19 millioen dollarsomstreeks 50 millioen gul dens nagelaten. De legaten dezer nalatenschap dragen het kenmerk van het zon derlinge karakter des testateurs, en van de af neiging in weikef hij steeds met opzigt tot zijn vaderland en zijne verwanten heeft verkeerd. Twee millioen dollars zijn vermaakt tot het oprigten van eerte groote leerschoolin dén staat Pensylvanie, onder uitdrukkelijke voorwaarde dat nimmer eenig geestelijke, van welke godsdienst ook er de bestuurder van kan zijn. ^300,000 dollars laat hij aan den staat Pensylvanietot het be- loonen van nuttige uitvindingen. 500,000 dollars vermaakt hij aart de stad Newyork. In de ze stad is hij het eerst in Amerika aangekomen. Het overig ge deelte van zijn .verbazend vermogen heeft hij geschonken aan de stad Philadelphia, met uitzondering slechts van ettelijke kleine le gaten aan sommige personen der maagschap zijner echfgenootef of aan eenigen zijner vrienden. Deze onderscheidene dotatiën bedragen gezamenlijk niet meer1 dan 400,000 dollars Het karakter van Steven Girard was hoogst zonderling. Hij was echterzegt men zeer bemind door allen die hem persoonlijk hebben gekend, en hij voert met zich den naam vatr een regtschapen mnn haar het graf; hij verschafte aait meer dan 3000 m mschen middelen van bestaan. Eigenaar van den schoonsten vrucht-boomgaardkweekte hij in persoon met de grootste zorgvuldigheid zijne bóomen. Zyne vruchten zond hij ten verkoop ter markten merkte alvorens op een briefje het bedrag aan, waarvoor ieder derZelver moest ver kocht worden. r? Extrakcen uit de Belgische dagbladen tot gisteren 6 Fe bruary: .w »l v j

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1