V N.° 6. GOESSGHE ©rijba0 COURANT. 20 1832* 0 1 a j ISO >7/ - i.s -J Sit..' w= BESTUREN EN JDMINISTRATIEN WAARSCHUWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES en ressorte van dien, willende, voldoen aan 3. van de cUculai- re van Zijné Exc. den Gouverneur dezer Provincie van den 9 dezer maand A. N°. 271 N, M. re- Afdecüng; verwittigen t>ij deze een iegelijk die daarbij belang heefcdat de aangifte Voor de Nationale Militievoor de ligting van dit jaar, waar toe behooren alle Manspersonen geboren in 1813,. voor zoo verre daaraan nog niet is voldaankan geschiedenuiterlijk tot den 28 dezer maand, en Waarschuwen mitsdien een iege lijk en wel speciaal die genen welke als Vrijwilligers bij de Mobile Schutterijen en anderen Korpsen zijn in dienst getre den, mitsgaders hunne ouders, voogden en betrekkingen, om zich deze tijd als nog te nutte te maken; als zullende zich zei- ven te wijten hebben, de nadeelige gevolgen welke uit eene verzuimde Inschrijving zullen voortvloeijen. En opdat deze algemeen hekend worde, zal dezelve worden gepubliceerd, geeffigcerd en geinsereerd in dezer Stads Courant, Gedaante Goes den 20 January 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOORvan Nisse Ter ordonnantie van dezelve, X)e Stads Secretaris L. de FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. DUIT SC HL AND. Frankfort, den 13 Januarij. De gestrengheid waarmede de krijgsraad van Neufchatel over hét algemeen jegens de ten onder gebragte opstandelingen te werk gaat, baart in vele, oorden van Zwitserland meer ot min ontevredenheid, vooral inde aangren zende kantons Waadt en Genevevan welke gelijk bekend is vele ingezetenen zich aan de revolutionaire bende van Bourquin hadden aangesloten. Te Geneve is op den laatsten dag des jaars een zeer pragtig feest gegeven in den schouwburgdoch men heeft opgemerktdat bij die gelegenheid de vlaggen der 22 kantons niet gevonden werden onder de versierselen der zaal, en wel om redendat men vrees voedde voor onaangename tooneelenver mits de jonge lieden het ontwerp gevormd haddenom de vlag van Neufchatel, bijaldien zij dezelve mogten ontdekken, neer te halen. r Van denRïjn, cfen 14 Januarij. Uit Berlijn wordt gemeld <3at de door de hoven van Weenen en Berlijn aangewende pogin gen, om het kabinet van St. Petersburg tor het behoud van den vrede te stemmen, niet zonder gevolg zouden zijn gebleven. In Wurtemburg is onlangs het ontwerp gevormd om een genootschap op te rigten, hetwelk ten doel had, om de land- Verhuizing van Wurtembergers naar Noord Amerika te bevor deren, doch waarvan slechts zoodanige landlieden genot kon den hebbendie eenig vermogen hadden en zich daardoor in staat bevonden, om aktien in de bedoelde Maatschappij te nemen. Thans vindt men in het Wurtembergsche blad der Hochwachtereene oproepinguit naam van geheel onbe middelde ingezetenen aan de Regeringde Steriden en de gegoede burgers gerigt, om gelden bijeen te brengen, en daaruit voorschotten te doenom zoodanige armé lieden als gaarne naar Noord-Amerika zouden verhuizenmaar wie het aan de middelen ontbreektom de reis derwaarts te betalen en om zich aldaar te vestigen Wij nemen uit deze óp» roeping de volgende zinsneden overWijeen gezelchap Vlijtigemaar. zonder onze schuld behoeftige Wurtembergsche burgers, vatten de pen op, om onze medemenschen van on-- zén treurigen roestand te onderrigten en hunnen bijstand in te roepen. Behoeftig, gelijk wij zijn, ligt ons vermogen in onze armenen deze verschaften ons 'tot nog toe een kommerlijk be staan. Maar hoe lang zullen wij nog zoo gelukkig zijn Vol gens onze vroegere instellingen moest aan personèndié geen behoorlijk middel van bestaan hadden,.het aangaan van een. huwelijk zoo moeijelijk gemaakt worden,,als het mogelijk was. 'Dit is hu veranderd daar allen gelijke burgerlijken regten hebben*'kunnen er aan het sluiten van huwelijken geéne be lemmeringen in den weg gelegd worden de arme vestigt zich haast den armen. de behoeften, zijn gelijkhet werk verdeelt zich al meer en meeren zoo zien wij den tijd te gemoetdat slechts het kleinste gedeelte van ons een schraal onderhoud zal kunnen vinden. En wat moet er dan van het grootere gedeelte worden Zullen onze medeburgers, die thans bereid- I willig de hand tot onze ondersteunieg openenöhs biet eindelijk als een drukkenden last gaan beschouwen? Zal oök onze Rege ring ten laatste genoodzaakt worden omzoo als in andere lati- den het geval is, door armen belastigen onze ellende niet te ver-f zachtenneenons ellendig bestaan te rekken -Wij bidden God, dat hij het niet zoo verre met ons late komen; wij weten dat de gehcele wereld ons vaderland isen dat onze vlijt ons in ande re landen kapitalen kan doen verwerven, welke aan degetieri, die ons behulpzaam wilden zijn om een rtieüw vaderland te ver krijgen, groot nut zouden aanbrengen Daarom veroorloven wif ons, onze beden aan diegenen te rigten, die in staat zijn ons te helpen, en hen om Godswil óm hunnèn bijstand te smeeken,** ENGELAND. Londen den 13 Januarij. Het gouvernement heeft depeches van onzen gezant te Petersburg, lord Heytesburyontvangen die de verzekering zouden behelzenvan den wensch, van de. zijde van Ruslandoin de hangende zaken tnsschen Nederland en Belgie tot een spoedig en minnelijk einde te brengen. Eergisteren hebben de ministers een' kabinetsraad gehou den die vier uren geduurd heeft. Daarna hebben de gevohriag- tigden ter Conferentie eene bijeenkomst gehouden tot wélke ook de. Belgische minister van de JVeyer is toegelaten. Ook daags te voren had laatsgenoemde met den burggraaf Palmerston eene afzonderlijke bijeenkomsc gehad. Nopens het in voornoemde Conferentie verhandelde, zegt de Courrierdac in dezelve, op voorstel van den Britschèn gevol- magtjgdelord Palmer stoneen 54ste protocol opgemaakt et» door al de gevolmagtigden geteekend is, en waaraan ook de heer van de Weyer zijne toestemming gegeven heefc. Luidens die protocol, hébben de gevolmagdgde ministers, uit hoofde vat» het jaargetijdedoor hetwelk de mededeelipgen met vreemde ho ven vertraagd en moeijelijk gemaakt wordeneene verlenging van tijd, alvorens tot de al of niet bekrachtiging van de 24 ar tikelen te komen, noodig geoordeeld, eri gevolgclyk dit tijdstip vaneen 15 Januarij tot; op den 31 dier maand verschoven. On« miiqelyk na het ontwerpen van die 54ste protocolzijn cóur» riers.; met depeches van dién inhoud, naar de ondërsch'éiAene hoven afgezonden. Vorst Talleyrandde Fransche afgezant, ofschoon aan dit protocol deszelfs volkómene goedkeuring ge vende, had, volgens(Jit zelfde blad, echter voorbehouden, dat deze verlenging hem ip geenérlei opzigt zoukunnen benadeelet» met opzigt tot bevelen, welke hij wellïgt van zijn gouverne ment zou kunnen ontvangen. Men heeft hier berigeën uit Lissabon tot den 1 Januarij. Don Miguel ging voort met zich tegen den aanval van zijnet» broeder, Don Pedrodie van dag tot dag verwacht werd, te wapenen, en liet eenige oorlogsvaartuigen uitrusten, die voor den Taag moesten kruisen. De stad Lissabon was met krijgs volk opgevuld en onder de gelederen daarvan telde men eenige priesters, die vrijwillig voor de handhaving der tegenwoordige orde van zaken de wapenen hadden opgevat. De gedwongen© geldïeening werd intusschen zeer onwillig opgebragten van de 4l millioen guldens, die Don Miguel lengs dezen weg hoopt te ontvangen, was nog slechts een "half -millioen in de schatkist gestort De moeijelijkheden van verschillenden aard waarmede deze Vorst te kampen had, zouden dan ook, indien men'deze berigten gelooven mag» zoo veel indruk op hem gemaakt heb ben d?t hij zich ernstig ongesteld bevond. Het Engelsche li nieschip Revengevari 74 stukken y en 'de oorlogsbrik Victor waren in den. Taag aangekomen. 1 FRANKRIJK. Parijs; den 14 Januarij. Wij lezen in le Courrier de Lyott van dén 4 "Januarij De nog zoo onlangs voorgevallen gebeurtenissen deden schroomeridat de handel in het kleinop het tijdstip vat) het nieuwe jaar, vrij kwijnende wezen zou. Wij vernemen met ge noegen dat er over het algemeen meer activiteit in den handel is geweest dan men had durven hopen. Vooral de kooplieden in modes en lijwaden hebben alle reden om vergenoegd te zijn." NEDERLANDEN. Haarlem, den 16 Januarij Berigten uit Brussel van het be gin des jaars van duitschen oorsprong, verzekeren dat .in de daad 800 biljetten zijn uitgedeeld voor het feest't welk. op oude jaars avond aldaarbij inschrijving, ter eere van vorst Leo pold is aangerigtdoch voegen er bijdat verscheidene dezef biljetten denkelijk in verkeerde handen zijn geraakt, zoo dat. its stede van sommige heeren voor welke zij bestemd warender- zelver dienaren de party hebben bijgewoond. De berigtgever verzekert dat de vorst zich slechts gedurende twee uren op dit feest heeft vertoond, en dat 4de bijtende aanmerkingen, welke >\j ff i

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1