Informatieochtend De Klimop Kunstactiviteiten in ZB tijdens Kinderkunstweek Enthousiaste buurtverbinders over Energie besparing en Duurzaamheid in gezocht voor project MijnBuurtje L) J h De Faam Koudekerke - Gilde Walcheren organiseert op woensdag 15 maart van 10:00 tot 11:45 uur een inloopspreekuur Energiebesparing en Duurzaamheid. Een deskundige van Gilde Walcheren geeft antwoord op vragen over mogelijkheden om zuiniger om te gaan met energie. Ook kan er een schatting gemaakt worden van de kosten en opbrengsten van diverse maatregelen, naar aanleiding van verbruikscijfer. De inloop is bedoeld voor woningeigenaren en huurders. Er zijn geen kosten aan verbonden. Deze ochtend zal er tevens een ICT-adviseur van Gilde Walcheren aanwezig zijn om vragen over computers en telefoons te bespreken. Het spreekuur vindt plaats in De Klimop, Kerkstraat 2 in Koudekerke. Meer informatie via: info@gildewalcheren.nl of 06 53 68 24 34. Middelburg - In de gemeente Middelburg organiseren inwoners activiteiten, ze bieden diensten en spullen aan en ze vragen elkaar om hulp. Ook zijn er allerlei voorzieningen waarvan iedereen gebruik kan maken. De gemeente wil de mogelijkheden nog beter op de kaart zetten, door middel van een informatieavond van MijnBuurtje. Om inwoners, verenigingen, organisaties en de gemeente dichter bij elkaar te brengen, willen ze alles wat buurten te bieden hebben zichtbaar maken via één online community platform. Dit past goed in het streven naar wijken en dorpen waar het fijn wonen is en waar mensen oog en oor voor elkaar hebben. Er is gekozen voor de aanpak van MijnBuurtje. nl. In deze aanpak zorgen buurtbewoners zelf, in de rol van buurtverbinder, voor meer verbinding in hun eigen buurt of wijk. Meer informatie wordt gegeven op donderdag 16 maart. De bijeenkomst is in de Nehalennia aan de Breeweg 71-e in Middelburg. Inloop vanaf 19:00 uur. Wethouder Willemien Treurniet zal vanaf 19:30 uur geïnteresseerden ontvangen. Aanmelden via Inge Bostelaar via mijnbuurtje@middelburg.nl. Middelburg - ‘Van druppel tot tsunami, water in de kunst’ is dit jaar het thema van de Kinderkunstweek, van 15 tot en met 26 maart. Veel scholen, musea, ateliers en bibliotheken doen hieraan mee met een speciaal programma voor kinderen. Ook ZB Bibliotheek van Zeeland (ZB) heeft in Middelburg een programma gemaakt, dit jaar in samenwerking met Paul de Ruiter van Stichting Virusgrafiek. In het grafisch atelier van Virusgrafiek gaan kinderen aan de slag met verschillende druktechnieken rond het thema: Hoog, Hoger, Hoogst. Op Het Plein van ZB Middelburg wordt een tijdelijk atelier ingericht door Stichting Virusgrafiek. Deze workshops, van een half uur, zijn op woensdag 22 maart van 13:30 tot 16:00 uur. In de tentoonstelling naast Het Plein is een expositie ingericht om kinderen te inspireren. Bij deelname krijgen de kinderen een sticker voor de kinderkunstkaart, waarmee ze een kunstwerk van Kamagurka kunnen bestellen. Aanmelden kan via de website: dezb.nl. I FOTO IN DE SPOTLIGHT: ANNEKE VAN DEN DRIES 6

de Faam | 2023 | | pagina 6