Wetenschapsfestival Expeditie NEXT komt naar Zeeland Kinderen en buurtbewoners planten Tiny Forest tegenover basisschool Oleanderhof Nieuwe expositie van DAF in bibliotheek Vlissingen 22 De Faam Arnemuiden - Basisschool de Oleanderhof heeft begin deze maand een Tiny Forest gekregen. Leerlingen, buurtbewoners, IVN Natuureducatie en Rabobank hebben samen een minibosje mogen planten tegenover de school. De leerlingen namen het planten van de bomen op zich. In kleine groepjes zetten ze dertig verschillende soorten bomen en struiken in de aarde, waarvan tenminste 25 inheemse soorten. Dicht op elkaar, want dat hoort bij de Tiny Forest-methode. Dit zorgt ervoor dat de bomen snel groeien zodat er over tien jaar al een volwassen bos staat. Het bos brengt de natuur in de stad dichtbij, geeft jong en oud de kans om de wildernis in hun eigen wijk te ontdekken en fungeert als ontmoetingsplek voor buurtbewoners. In het buitenlokaal, dat onderdeel is van het Tiny Forest, krijgen kinderen straks les en kunnen ze volop spelen. Middelburg - Expeditie NEXT, hét Nationale Wetenschapsfestival, komt naar Middelburg. Kinderen kunnen op woensdag 3 mei op avontuur langs ruim honderd wetenschapsactiviteiten, verspreid door de binnenstad. Het festival wordt georganiseerd door de Nationale Wetenschapsagenda (NWA) in samenwerking met het Nederlandse wetenschapsveld en regionale partners, zoals de gemeente Middelburg en de Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen Hans Lipperhey Museum. Tijdens Expeditie NEXT worden kinderen in de basisschoolleeftijd en hun ouders en verzorgers enthousiast gemaakt voor de wetenschap. Ook hun oudere en jongere familieleden, vrienden en vriendinnen zijn welkom. Onder leiding van de fictieve professor Nova Next en haar zes vrienden gaan de kinderen op expeditie door een binnenstad vol activiteiten. Zo kunnen zij DNA halen uit een aardbei, ontdekken wat een camera obscura is, testen of zij slimmer zijn dan een computer of een eigen zeedijk bouwen met LEGO. Of meedoen aan de Grote Feit of Fabel Quiz met Klaas van Kruistum en al hun vragen stellen tijdens Vragenvuur met Diederik Jekel. Het volledige programma wordt binnenkort online bekendgemaakt. Bezoeken Het festival vindt plaats op 3 mei in het centrum van Middelburg. Van 11:00 tot 17:00 uur staat de binnenstad geheel in het teken van de wetenschap, tussen de Markt en het Abdijplein vinden meer dan honderd wetenschapsactiviteiten plaats. Expeditie NEXT zet in op brede toegankelijkheid en is daarom gratis voor kinderen tot achttien jaar. Volwassenen betalen €7,50. Zij krijgen hiervoor op de dag zelf ook twee consumptiebonnen. Tickets zijn te bestellen via: expeditienext.nl. Vlissingen - Vijf leden van Foto Collectief DAF (Dinsdag Avond Fotografie) laten met een nieuwe expositie in de bibliotheek van Vlissingen een serie naar keuze zien. DAF bestaat uit zes enthousiaste en gepassioneerde Zeeuwse fotografen die sinds 2018 onder deze naam samen fotograferen en exposeren. Regelmatig gaan ze op pad en aan de hand van thema’s creëren ze exposities. Ze inspireren elkaar om op een creatieve manier door de lens te kijken en fotograferen. Tot 17 april zijn de werken van Claudia Brouwer; Werkelijkheid of verbeelding, Myriam Huige; Portretten, Marianne Pennarts; Stillevens, Nico van Rooijen; Fisheye en Franda van der Zande; Onvoltooid verleden tijd, te zien.

de Faam | 2023 | | pagina 22