Stadstekenaars 2023 aangesteld door Teeken Akademie Preventie “Ik heb flink wat missers gehad op het water” zoekt vrijwilligers Nationale Vereniging de Zonnebloem Kees den Hollander 18 De Faam Hulpverleners staan vaak te trappelen om de handen uit de mouwen te steken en bijdragen te leveren. Bijzonder voorbeeld was onlangs nog de NL teams met reddingshonden, die binnen uren na de ramp in Turkije en Syrië in het vliegtuig naar het rampgebied zaten. Toch staat ook bij hen het voorkomen van ongelukken op nummer één. EHBO-cursussen en BHV-trainingen zijn er in allerlei soorten en maten en er is bij al deze organisaties ook een uitgebreid preventieprogramma beschikbaar. Ook de KNRM heeft op basis van kennis en ervaring veel tips voor watersporters en deze zijn online snel en makkelijk te vinden. Zelf mag ik binnenkort een presentatie verzorgen over het KNRM preventieprogramma, tijdens de watersportbeurs Boot Holland in Leeuwarden. Deze in Nederland grootste indoor watersportbeurs opent 8 maart, na twee jaar afwezigheid, eindelijk weer haar deuren en verwacht een grote toeloop van oude en vooral nieuwe maritieme vrienden. Deze drive en motivatie zit ook in de vele EHBO’ers, brandweermensen, KNRM en reddingsbrigade vrijwilligers. Zodra een noodsituatie zich aan dient, schieten ze in de actiestand en zijn ze op hun best. Waar een klein land groot in kan zijn Ter voorbereiding heb ik natuurlijk nagedacht over mijn tips en adviezen en de verdere inhoud van mijn verhaal. Toch werd ik onlangs badend in het zweet ’s nachts wakker, toen ik bedacht hoeveel missers en ongelukjes ikzelf op het water heb gehad de afgelopen jaren. Het was een serieuze lijst. Het bestuur van de Teeken Akademie Middelburg heeft op 2 maart de Stadstekenaars 2023 aangesteld. Daarbij is het voorstel van de beide jury’s gevolgd. Wethouder Eduard Smit maakte donderdagmiddag in het Stadhuis op de Markt de namen bekend. In de categorie ‘Stadstekenaar Liefhebber’ heeft de jury unaniem gekozen voor de inzending waaruit de meeste betrokkenheid sprak met het onderwerp: Middelburg stad. Winnaars Richard Dijkwel en dochter Luna (8) gaan tekenen op de wat minder voor de hand liggende plekjes van Middelburg. In de categorie ‘Stadstekenaar Beroeps’ is de keuze gevallen op Janice Ys, vanwege haar eigen stijl met gemengde technieken, een opvallend plan om te tekenen wat je niet direct ziet en de meerdere lagen die ze in de tekeningen wil verwerken. De jury is heel benieuwd wat ze het komend jaar gaat tekenen, met een open blik kijkend naar Middelburg. Vlissingen - Nationale Vereniging de Zonnebloem is een landelijke vrijwilligersorganisatie die zich inzet voor het welzijn van mensen met een lichamelijke beperking door leeftijd, ziekte of handicap. Door huisbezoek en het organiseren van (kleinschalige) activiteiten en vakanties wil de Zonnebloem het sociaal isolement van mensen voorkomen en bijdragen aan een betere levensstandaard. De Zonnebloem maakt dit soort wensen mogelijk met de inzet van veel vrijwilligers. Voor de afdeling Vlissingen van de Nationale Vereniging de Zonnebloem is het bestuur dan ook op zoek naar vrijwilligers voor openstaande vacatures: penningmeester, lid werkgroep activiteiten, coördinatie jaarlijkse vakantieweek en coördinatie jaarlijkse lotenverkoop. Bij belangstelling is het mogelijk contact op te nemen met Jaap Versteeg via zonnebloem. vls@zeelandnet.nl, 0118 47 18 31 of 06 31 17 89 92. Mijn conclusie: ik ga in Leeuwarden een eerlijk en persoonlijk verhaal vertellen. Het is heerlijk om op het water te zijnm maar een ongeluk zit in een klein hoekje en het kan iedereen overkomen. Net als met de slogan: geniet, maar drink met mate... Zou ik zeggen: ga het water op zoveel je kunt, maar bereid jezelf goed voor. COLUMN STADSTEKENAARS Vrijwilliger KNRM Zeeland VRIJWILLIGERSWERK I' -•! l-

de Faam | 2023 | | pagina 18