op 2 maart in Nimmerdor In de avonduren naar De Taalhouwerij de ZB in Vlissingen met Open+ "Ik bewerk geen marmer, maar taal" De Faam Meggy van Oudenhoven “Of ik mezelf even wilde voorstellen in deze eerste column?”, vroegen ze. Ik dacht nog; dat is snel gedaan. Ik ben Meggy, ik ben een vrouw en ik schrijf. Dat is natuurlijk te kort als ik 250 woorden ter beschikking heb. Allez dan... Ik schrijf al bijna mijn hele leven. Bij mij op zolder staat een blauw koffertje met daarin briefjes die ik als vijfjarig meisje schreef aan mijn grootmoeder. Ook kun je er luchtpostbrieven terugvinden van mijn ooms, die ik hen schreef toen ze nog in Australië woonden. Althans, ik mocht een klein stukje van zo’n brief met mijn pen bewerken. Inmiddels ben ik 70+ geworden en zo hier en daar met wat meer levenservaring op zak. De meeste tijd ga je daarover lezen. Mezelf aan jullie voorstellen, zal de komende maanden verder gestalte gaan krijgen. Wel zal het een eenzijdige kennismaking zijn, want je gaat van alles over en van mij lezen en van mijn omgeving. Het enige wat ik zal doen, is hopen dat je gaat uitzien naar mijn verhalen. Het is niet de eerste keer dat ik columns schrijf. Reeds acht jaar eerder deed ik dat al. Mijn teksten kunnen van kleur verschillen, want niets menselijks is mij vreemd. Gelukkig ook maar. Mijn werk als schrijver, ik maak ook gedichten, noem ik TAALHOUWEN. Iedereen kent het werk van beeldhouwers. Ik bewerk geen marmer, maar taal. En daar, mensen, ga ik met plezier mijn best voor doen. Awel, wordt vervolgd. Vlissingen - Sinds begin februari is het mogelijk om als lid gebruik te maken van Open+ in de ZB in Vlissingen. Hiermee kunnen bezoekers buiten de reguliere openingstijden terecht om boeken te lenen of in te leveren, een krant of tijdschrift te lezen of rustig te werken. De Bibliotheekpas geeft toegang als er geen medewerkers aanwezig zijn. Na het scannen van de pas, toetst de bezoeker een persoonlijke toegangscode in en gaat de deur open. Met dit initiatief is de ZB weer zeven dagen per week van 10:00 tot 22:00 uur geopend. Een activiteit organiseren in de bieb is mogelijk tijdens Open+. Een idee aanmelden kan via: vlissingen@dezb.nl. Grijpskerke - Loopt u ook tegen problemen aan van digitale aard? Of heeft u vragen over uw smartphone, tablet of laptop? Meer weten over beveiliging, e-mailen of apps? Het DigiCafé heeft de deuren geopend op donderdag 2 maart om 11:00 uur. De vrijwilligers van ZB Bibliotheek van Zeeland zijn aanwezig om antwoorden te geven op vragen. Locatie: Dorpshuis Nimmerdor, Grijpskerke. 02 NIMMERDOR LEKKER LEZEN COLUMN DIGICAFÉ DIGI CAFE Taalhouwer uit Koudekerke 5

de Faam | 2023 | | pagina 5