“We zijn een grote vereniging en willen maatschappelijk betrokken zijn” De Faam Voetbalschoenen doneren Nu de mannen, vrouwen, jongens en meiden voldoende shirts en broeken hebben, is het volgens Zeelandia Middelburg tijd voor een volgende stap. Johan: “Via André begrepen we dat voetbalschoenen dringend nodig zijn. Veel voetballers trappen tegen een bal op hun blote voeten, waardoor er veel blessures ontstaan.” Daarom gaat de club zich richten op een volgend project. “We gaan een voetbalschoenactie opstarten”, vertelt Actie voor Turkije Naast de voetbalschoenactie die de komende maanden nog zal lopen, is de club ook bezig om zich in te zetten voor de slachtoffers in Turkije. Michel: “Onder andere ons eerste elftal speelt op 11 maart thuis. We willen deze dag in het teken zetten van de slachtoffers en zetten verschillende acties op om geld in te zamelen.” Meer informatie over de invulling van deze dag is binnenkort te vinden op de website: zeelandiamiddelburg.nl. z Michel Van Hese, verantwoordelijk voor materiaal inzameling bij de club. “Ieder jaar zijn er voetbalschoenen, in allerlei soorten en maten, die terechtkomen bij de gevonden voorwerpen. We houden de schoenen een seizoen vast. Als ze niet worden opgehaald, zoeken we er een andere bestemming voor. Bruikbare materialen weggooien, doen we niet bij onze club. We willen met deze actie leden en niet-leden oproepen om oude voetbalschoenen te doneren in gebouw ‘De Pleun’. En wie nog kousen over heeft, mag deze ook doneren.” Voetbalclub Zeelandia Middelburg zet zich in om voetbalclubs in Gambia te steunen door oude voetbalschoenen op te sturen. Johan Wedts de Swart, bestuurslid van Zeelandia Middelburg: “We zijn een grote vereniging en hebben de mogelijkheid om maatschappelijk betrokken te zijn. Al eerder hebben we oude tenues van vorige seizoenen opgestuurd. André de Korte, contactpersoon in Gambia, heeft ze daar gebracht en doordat de lijntjes kort waren, kregen we ook te zien en horen hoe blij de sporters daar waren.” .«.W I TEKST: MARIT JANSEN VAN GALEN 3 O O u TJ O v j

de Faam | 2023 | | pagina 3