Waar is die reuring? Aschwin van den Abeele nieuwe directeur-bestuurder van Erfgoed Zeeland “We zorgden voor een vrolijk stemmende reuring” Roxanne van Vugt als gast bij Alzheimercafé Walcheren Rob Vierboom De Faam 19 Ik mis de bevlogenheid in de Vlissingse gemeenteraad, zeker bij zo’n debat over jeugdzorg of de WMO. Waar de POV als oppositiepartij komt met schrijnende verhalen, schetst wethouder Vader een ander beeld. Omdat beiden niet gelijk kunnen hebben, had een scherp debat, met vileine sneetjes, de werkelijkheid bloot kunnen leggen. Maar helaas, als een nachtkaars ontsnapte de discussie in het donker en bleven de vragen hulpeloos achter. Dat was in de jaren zeventig, toen ik afstudeerde aan de sociale academie, een gevreesd links bolwerk, wel anders. Een aantal medestudenten en ik gingen aan de slag bij de sociale dienst Rotterdam. Daar zag ik de verbijstering in de ogen van de zittende ambtenaren. Heren met sigaar en driedelig pak en dames met parelkettinkjes en plissé rokjes, als iconen uit de voorbije tijd van de armenzorg. Wij: lang haar, spijkerbroek, baal shag in de borstzak. Met mijn soortgenoten zat ik telefonerend en typend aan bureaublokken. We staken onophoudelijk een peuk op en de radio ging harder als Bob Dylan met ‘The Times They Are a-Changin’ voorbijkwam. Niet dat iemand dat nog kon horen, want wij zongen uitdagend mee. Zo kleurden wij de dienst letterlijk en figuurlijk blauw en ontstond er een vrolijk stemmende reuring. De verschillende gedachtenwerelden schuurden en dat knetterde door in verhitte discussies. Knetterpartijen, waar wrijving glans gaf in plaats van ‘gebutste zieltjes’ en aanzette tot veranderingen. Middelburg - Tijdens het Alzheimercafé op zaterdag 11 maart wordt het onderwerp ‘Als thuis wonen niet meer gaat’ besproken. Roxanne van Vugt, casemanager bij Zeeuwse Zorgschakels, is als gast aanwezig deze middag. Na afloop is er gelegenheid om vragen te stellen en met elkaar in gesprek te gaan. Locatie: Ontmoetingscentrum Het Bolwerk, Noordbolwerk 35, Middelburg. Dit is in het oude MCM, ingang via het parkeerterrein achter ’t Gasthuis. De zaal is open vanaf 14:00 uur. Café tijd: 14:30 tot 16:00 uur. Telefonisch aanmelden bij Jessy Benne via 06 15 45 54 08 of Jolien Folcherts via 06 11 21 02 87. Aschwin van den Abeele, bekend als Stadsdichter van Middelburg, is per 1 april de nieuwe directeur-bestuurder van Erfgoed Zeeland. Aschwin is momenteel directeur bij Welzijn Middelburg en Poppodium De Spot, voorzitter van twee raden van commissarissen bij woningbouwcorporaties en actief als schrijver en stadsdichter. Hij brengt zo een breed scala aan ervaring en maatschappelijke betrokkenheid mee in de erfgoedorganisatie van Zeeland. Aschwin volgt directeur-bestuurder Monique van Doorn op, die het afgelopen jaar met grote bevlogenheid een nieuwe impuls heeft gegeven aan de erfgoedorganisatie. Zo’n ferm debat met na afloop een klap op de schouder, brengt de bezieling terug en laat zien waar je voor staat. En dat is nodig om gezamenlijk veranderingen, zeker in het belangrijke sociale domein, in gang te zetten. ALZHEIMERCAFÉ COLUMN Vlissinger

de Faam | 2023 | | pagina 19