Michelle Pritchard en Mer ecu kater. in Brosz in concert bij Kerk biedt Podium Zadenbibliotheek weer geopend om te oogsten en te ruilen Muts op, muts af tijdens Warmetruiendag op Cypressenhof De Faam 15 Middelburg - Kerk biedt Podium houdt op zondag 26 februari om 15:00 uur een combinatieconcert in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Voor de pauze is het podium voor ensemble Brosz, gevormd door vier koorzangers. A capella presenteren zij een gevarieerd programma met vocale muziek vanaf de zestiende eeuw met Orlando di Lasso, tot in onze tijd met Lorenz Maierhofer. Na de pauze soleert altvioliste Michelle Pritchard in werken van Bach, Biber en Vieuxtemps. Zij besluit, met Bert Geleijnse op het orgel, met de sonate in e moll voor viola di gamba of altviool en continuo van Telemann. De toegang is gratis. Meer informatie via: kerkbiedtpodium.nl. Middelburg - Ook basisschool Cypressenhof in Middelburg deed op vrijdag 10 februari mee aan Warmetruiendag. In de school stond de thermostaat een graadje lager en de kinderen hadden een warme trui aangetrokken en een muts meegenomen om het toch een beetje warm te hebben. Wethouder Jeroen Louws kwam op bezoek in groep 6A en stelde allerlei vragen over het klimaat. Bij het muts-op-muts-af-spel streden de kinderen om de prijzen. Om het nog spannender te maken én elkaar niet te beïnvloeden, werden de laatste vragen met de ogen dicht beantwoord. De vraag wanneer de eerste zonnecel was ontworpen, was lastig. Was dit in 1977 of in 1877? De uitvinding komt uit 1877 en dit verraste veel kinderen. De wethouder was onder de indruk van wat de kinderen er allemaal over wisten. Sommige vragen leverden een leuke discussie op. Aan het einde van het bezoek ontvingen drie kinderen een leuke attentie. A Mu Ni Me Aecriep Middelburg - De Zadenbibliotheek in de ZB aan de Kousteensedijk 7 in Middelburg is weer open voor publiek. Zaden van groenten, kruiden en bloemen zijn weer beschikbaar. De opening vindt dit jaar eerder plaats. Dit heeft te maken met zaden die binnen voorgezaaid moeten worden, zoals tomaat, pepers en paprika. Er zijn maar liefst 27 soorten tomaten, tien soorten pepers, en tien soorten paprika’s. Hiervoor geldt maximaal één zakje per persoon. Daarna komen de andere zaden beschikbaar in de Zadenbibliotheek (max. drie zakjes p.p.). Ze vragen de gebruikers van de Zadenbieb om van de geoogste zaden een deel weer in te leveren. Het ‘lenen’ van de zaden is gratis en er geldt geen uitleentermijn. De Zadenbibliotheek werkt op basis van vertrouwen. Kies de zaden die je nieuwsgierig maken, neem ze gratis mee en zaai ze in je eigen (moes)tuin. Laat de mooiste plant bloeien en zaad maken. Verzamel de zaden en laat ze drogen. Na het drogen, voegen ze graag weer een deel toe aan de Zadenbibliotheek, zodat andere tuiniers deze weer kunnen lenen. 'T 6ARNAI/AL me, PAN LlMKU Mte um KA^neR in Bèupe. CARTOON LEUNTJE MERIEN

de Faam | 2023 | | pagina 15