RH De eerste schoolweek “Ik ben vier jaar. Na de vakantie mag ik naar school” Nathalie Heiboer I Cultuurladder Ik heb inmiddels contact gehad met het CI-Team over de laatste afregeling. Wij hadden sterk het vermoeden dat ze niet goed waren afgesteld. Finn bleef maar roepen: “Nee ik wil niet, zachtjes praten!” Nog voordat hij zijn CI op had. De audioloog vertelde ons dat ze niets hebben aangepast na ons laatste bezoek met Finn zijn CI’s. “Oké”, met een hoop gekraak in de hersenen, was mijn reactie. Vindt Finn zijn CI niet meer fijn of is hij aan het draken? We weten het niet, we gaan het onderzoeken. COLUMN AGENDA Vorige keer eindige ik mijn verhaal met ‘wordt vervolgd...’ 7/8 mrt 8-mrt. 8-mrt. 9-mrt. 1 12 De Faam 5-mrt. 5-mrt. 5-mrt. 5-mrt. 8- mrt. 9- mrt. Blogster van Life with Usher uit Veere 1-mrt. 1- mrt. 2- mrt. 2-mrt. 2-mrt. 2- mrt. 3- mrt. 3-mrt. 3- mrt. 4- mrt. 4-mrt. 4-mrt. 4-mrt. 4-mrt. 4-mrt. 4- mrt. 5- mrt. 5-mrt. 10-mrt. 10-mrt. 10- mrt. 11- mrt. 11-mrt. 11-mrt. 11-mrt. 11- mrt. 12- mrt. Kijk voor de actuele informatie, data’s en locaties op de website zeeuwsecultuuragenda.nl Komt een vrouw bij de dokter Terneuzen Martijn Crins - Mesthoop Oostburg Pip Utton - Bob Dylan Ritthem Nienke Plas - Postnatale expressie Terneuzen Merijn Scholten - SOLO Middelburg SOLO STORIES, Soy Kroon, nu ik je zie Goes 100% Hollandse Hits Live Terneuzen Ancora - Wind in de zeilen Middelburg Meester en gezellen Vlissingen Jeff Buckley - I live documentary Terneuzen Nureyev - je leeft zolang je danst Middelburg Oratorium Messiah G.F. Handel Vlissingen Evergreen Top 1000 Live Band Oostburg Niet Schieten! Rilland Piepschuim Nieuw- en Sint Joosland Tobi Kooiman - Best Of Renesse Milow - Unplugged Theatertour Terneuzen Willem Stam cello en Daan Treur piano Vlissingen Kunst- en Cultuurroute Middelburg Middelburg l’Armonia Sonora en Peter Kooij - ’Der Friede sei mit Dir’ Terneuzen Ida van Dril Nieuw- en Sint Joosland Superball, Lollipop and Mr. Classic SDH (Kinderconcert) Middelburg Hitmusical The Prom - It’s time to celebrate! Terneuzen The Ukrainian National Ballet- Swan Lake Oostburg De Kersentuin - Toneelgroep Maastricht Middelburg Richard Groenendijk - Voor iedereen beter Goes Richard Groenendijk - Voor iedereen beter Terneuzen Julika Marijn - In de schaduw van Rembrandt Oostburg Jan van Eerd e.a. Zo vader, zo zoon Terneuzen The Legends - Helden van Toen Middelburg ABBA Tribute Kapelle Robin Hood de musical (8+) Terneuzen Assepoester de musical (4+) Middelburg Ernest Beuving - So long Cohen Wissenkerke Evi Hanssen Rilland After Party Middelburg Utrecht String Quartet Goes Finn zijn eerste school week. Hij had er enorm veel zin in. De weken ervoor vol verhalen over school. “Ik ben vier jaar. Na de vakantie mag ik naar school.” Daar ging hij. Verlegen kwam hij de klas in en ging stil op zijn stoel zitten. We gingen iets eerder om nog even met de juf te praten en zodat Finn alle kinderen kon zien binnen komen. Het ging van stilte naar een hoop geluid, iets wat voor Finn natuurlijk een uitdaging is. In een CI zit geen filter, zoals in onze oren. Al het geluid komt binnen. Wij kunnen ons afsluiten als we in gesprek zijn voor bijvoorbeeld een vogel die we op de achtergrond horen fluiten. Finn kan dat niet. Ik vroeg in de eerste week toen hij uit school kwam: “Hoe was het Finn?” Finn: “Super leuk, mama.” Op woensdag, donderdag en vrijdag hebben wij een tolk kunnen vinden, super fijn. Onze zoektocht voor een tolk voor de maandag en dinsdag blijft doorgaan, want die hebben we helaas nog niet gevonden. Maar dat Finn het ‘super leuk’ vindt, is voor nu het belangrijkste. Dat hij maar graag naar school mag gaan. Hoe het verder zal gaan en of hij voldoende mee krijgt, dat zal de tijd leren.

de Faam | 2023 | | pagina 12