W] "Ik begin al een echte Bob de Bouwer te worden" Snoeien en bouwen Bruno Suter Cultuurladder COLUMN AGENDA 19-feb. 21-feb. 22-feb. 26-feb. 12 De Faam 24-feb. 24-feb. Eind november 2022 zijn we rustig van start gegaan met het snoeien van de wijnranken en we hebben deze werkzaamheden eind januari 2023 kunnen afronden. Dat betekent nog niet dat het winterwerk erop zit. We hebben enkel gesnoeid. Nu moeten we nog de takken uit het ijzerdraad losknippen en lostrekken, en dat neemt minstens zoveel tijd in beslag. Gelukkig zijn er scholieren die ons in het weekend helpen bij deze werkzaamheden. Binnenkort binden we de wijnranken vast aan de paaltjes die ernaast staan. Dit doen we ter versteviging en het verkrijgen van een rechte wijnrank. Zie het als een slagader waardoor de sapstroom gaat lopen, en dat gaat allemaal net wat makkelijker als die recht is. Ondertussen zijn we ook druk met de toekomstige wijnschuur. Daar worden op dit moment ruimtes gecreëerd voor de wijntanks en de pers, een klein laboratorium, opslag, etikettering, maar ook sanitair. Ik heb nooit geweten dat het installeren van sanitair zo’n tijdrovend werk is. Enfin, we schieten aardig op en we zullen alles gereed hebben tegen het einde van augustus. De wijntanks zijn inmiddels besteld, want de levertijd is zo’n vijf maanden. Het zou natuurlijk knap vervelend zijn als we het druivensap in emmers moeten opslaan (daar hebben we er dan trouwens behoorlijk wat van nodig). Een vriend van de basisschool, een werktuigbouwkundige met een passie voor bouwen, helpt me met de installatie en bouw van de diverse onderdelen voor in de wijnschuur. Zaterdag is bouwdag en we werken vervolgens de gehele dag aan de installaties en ruimtes. Aan het einde van de dag maken we de balans op en krijg ik een lijstje met zaken die ik gedurende de week nog moet afmaken. Ook krijg ik een bestellijstje voor spullen die we nodig hebben om het volgende weekend weer door te kunnen. Ik begin al een echte Bob de Bouwer te worden... Wijnboer bij Wijndomein De Boe in Koudekerke 1-mrt. 1- mrt. 2- mrt. 2-mrt. 2-mrt. 2- mrt. 3- mrt. 3-mrt. 3- mrt. 4- mrt. 4-mrt. 25-feb. 25-feb. 25-feb. 25-feb. 25-feb. 25-feb. 25-feb. 25- feb. 26- feb. 15- feb. 16- feb. 16- feb. 17- feb. 17-feb. 18-feb. 18- feb. 19- feb. Kijk voor de actuele informatie, data’s en locaties op de website zeeuwsecultuuragenda.nl Familiespel Middelburg Pien en Bianca - En nu dan (reprise) Terneuzen Huisvrouwen bestaan niet Goes Yukine Kyroki, piano Vlissingen Checkpoint Charlie - Musical met liedteksten van Stef Bos Middelburg Concert COV Goes Vlissingen Mike Boddé speelt in Zierikzee Zierikzee Def Americans - God, Love Murder, Johnny Cash Tribute Middelburg Marieke Vos klarinet en Camiel Boomsma piano Vlissingen Luistercollege door Ab van Nieuwdorp Middelburg Ronald Goedemondt - Met knielende knikjes Terneuzen Supertrap - Crime of the century Middelburg Yentl de Boer - Modderkruipers (try-out) Goes Blindman - Wings Hulst MatangiKwartet Noordgouwe Champagne and Wine Kapelle Spruijt Opperman Wissenkerke Nilgün Yerli Rilland ForEverly Brothers - Tribute to the Everly Brothers Heinkenszand The sons of CCR (USA) Terneuzen Jandino - Judeska Airlines Goes Project Paloma, Emily Beynon Andrew West Middelburg Bumba show - Bumbina komt spelen (1+) Middelburg Komt een vrouw bij de dokter Terneuzen Martijn Crins - Mesthoop Oostburg Pip Utton - Bob Dylan Ritthem Nienke Plas - Postnatale expressie Terneuzen Merijn Scholten - SOLO Middelburg SOLO STORIES, Soy Kroon, nu ik je zie Goes 100% Hollandse Hits Live Terneuzen Ancora - Wind in de zeilen Middelburg Meester en gezellen Vlissingen Jeff Buckley - I live documentary Terneuzen Nureyev - je leeft zolang je danst Middelburg

de Faam | 2023 | | pagina 12