interieur kan al een groot verschil maken” “Iets kleins in een 4i 8 De Faam Lisette is interieuradviseur en vastgoedstylist en dit doet onder de naam ‘t Zeeuwse Huis. Van een huis een thuis maken en de huisstijl van een bedrijf in het interieur terug laten komen, dat is voor deze onderneemster het ultieme doel. Als kind intrigeerde interieur haar en dat was te zien op haar slaapkamer, waar geen lifestyle magazine veilig was en volledige huizen werden ingericht op papier. Vanuit het bedrijfsleven, met een technische achtergrond, is ze nu zelfstandig ondernemer. “Mijn vader werkte bij een bouwbedrijf en op mijn veertiende ging ik daar na schooltijd werken. Ik mocht meewerken aan de administratie, maar was ook veel bezig met de bouwtekeningen en brochures voor de nieuwbouwprojecten die gebouwd werden”, vertelt Lisette. “Hoewel ik thuis veel bezig was met het ontwerpen en indelen van huizen, heb ik daar tot mijn negentiende weinig mee gedaan. Uiteindelijk ben ik een opleiding tot binnenhuisarchitect gaan volgen. Een heel interessante opleiding, tot het over spouwmuren ging. Bij dat onderwerp verloor ik mijn aandacht en vijf lessen voor het examen besloot ik ermee te stoppen.” Techniek en creativiteit Lisette besluit het bedrijfsleven in te gaan en werkt bij bedrijven in de technische Het spoor bijster De verschillende achtergronden van Lisette, op werkgebied, helpen haar in de onderneming. “Tijdens de opleidingen, en ook nu in mijn onderneming, merk ik dat ik een voorsprong heb, doordat ik weet hoe je een bouwtekening moet lezen. Als ik klanten adviseer tijdens een nieuwbouwproject, denk ik ook mee over elektrapunten, de beste indeling, lichtinval en het eventueel verplaatsen van muren. Ook het contact tussen de klant en de kopersbegeleiding kan ik op me nemen, om de klant te ontzorgen. Normale verbouwingen kan ik onder mijn begeleiding laten uitvoeren door met diverse partijen samen te werken.” De klanten van Lisette vragen haar om hulp als ze op het gebied van interieur met de handen in het haar zitten. “Ondanks dat ik altijd creatief bezig ben en de ideeën er altijd zijn, kan ik mij goed voorstellen dat ze het spoor bijster zijn. De kracht van het vak is vooral luisteren naar wat mensen zeggen, maar ook wat ze juist niet zeggen. I is branche. “Als ik terugkijk op mijn carrière in loondienst, kun je wel opmaken dat de techniek mij aanspreekt, maar persoonlijk kon ik mijn creativiteit er niet in kwijt.” Lisette is leergierig en volgt een opleiding tot interieurstylist en vastgoedstylist. Na de opleiding gaat ze aan de slag als ondernemer, naast haar baan in loondienst. Als ze merkt dat ze bijna zeventig uur in de week werkt, gooit ze het roer om. De focus ligt nu volledig op haar bedrijf ‘t Zeeuwse Huis. “Bang was en ben ik niet voor het ondernemerschap, spannend blijft het altijd.” Vlissingen

de Faam | 2023 | | pagina 8