Onder het genot van een wijntje naar live jazzmuziek luisteren” De Faam Toegankelijk Jazzsessie Middelburg is toegankelijk voor luisteraar én speler. Tijdens de sessie ontmoeten muzikanten elkaar en brengen ze bekende ‘jazz standards’ op hun eigen manier. Spontaan en geïmproviseerd en iedere keer weer anders. Muzikanten kunnen zich aanmelden via en uit een lijst met muziekstukken kiezen wat ze graag willen spelen of zelf suggesties doen. “Belangrijk is dat ook muzikanten die net beginnen en nog geen podiumervaring hebben, het leuk hebben”, legt Martijn uit. “Als er iets ‘fout’ gaat, lossen we het ter plaatse met elkaar op. Soms is oogcontact al genoeg. Zo deed afgelopen sessie de jonge saxofonist Ruben Oele uit Kapelle mee, zijn eerste keer. Ik legde hem uit dat wij een Meer info Er staan nog jazzsessies gepland op zondag 5 februari, 5 maart, 2 april en 7 mei in de lounge van Boutiquehotel The Roosevelt in Middelburg. Iedere sessie begint om 14:30 uur en duurt tot 17:00 uur. De toegang is gratis. Bij voldoende animo is het de bedoeling om de sessie op de eerste zondag van de maand voort te zetten. Meer informatie: jazzsessiemiddelburg.nl. z gebaar gebruiken om aan te geven wanneer we terug naar het hoofdthema gaan, zodat solo’s niet te lang duren. Het publiek merkt daar niets van, maar wij begrijpen elkaar en dat is het belangrijkste.” Beleving De mannen kunnen uren over jazz praten. “Wij waren thuis met acht kinderen en vier daarvan zijn helemaal gek van jazz”, vertelt Matthijs. “Mijn vader had een plaat van Art Blakey The Jazz Messengers, mijn grote held toen ik zes jaar was.” Renny vult aan: “Naar jazz moet je leren luisteren en je moet niet te grote stappen nemen. Veel mensen luisteren al naar dit genre, zonder dat ze het doorhebben want je hoort het eigenlijk overal.” Martijn luistert naar niets anders. “Ook al denk je geen affiniteit met jazz te hebben, toch raden we aan om een keer te komen kijken en luisteren. We vertellen muzikale verhalen, die luisterbaar zijn”, vertelt hij. Renny: “Live muziek is beleving en is heel anders dan luisteren naar een plaat. Bovendien zie je hoe muzikanten ter plaatse samen iets creëren, erg mooi.” komen, die nu best bekend zijn”, vertelt hij. “Het doel was, en is nog steeds, om gevorderde en beginnende muzikanten een podium te bieden.” Martijn vult aan: “Het is een win-win-win. Voor publiek, voor muzikanten en voor jonge leerlingen die podiumervaring op willen doen en willen leren om samen te spelen met anderen.” Het kriebelde al lang om de Jazzsessie nieuw leven in te blazen. Martijn: “Mensen misten het, we kregen er steeds vaker vragen over.” De muzikanten zijn blij dat ze terecht kunnen in Boutiquehotel The Roosevelt. “De sfeer van het hotel is perfect en de akoestiek is ontzettend fijn. Het publiek kan lekker wegzakken in de lounge en onder het genot van een wijntje naar live jazzmuziek luisteren. Wat wil je nog meer?” 3 O O 70 ■o O 1^*

de Faam | 2023 | | pagina 3