Gerenoveerde Halve Maan a Oostkapelle weer klaar voor gebruik 2023 “We willen de dieren alle zorg blijven geven, daar hebben ze recht op” Stomavereniging nodigt belangstellenden uit voor bijeenkomst De Faam 17 Het nieuwe jaar is alweer een maand oud. Als we terugblikken op het afgelopen jaar, dan hopen we dat dit jaar wat beter mag worden. 2022 staat in het geheugen gegrift als een zwaar jaar op elk gebied voor Vogel- en Zoogdieropvang De Mikke. Langdurige ziekte van medewerkers, een tekort aan een beroepskracht, vogelgriep en veel vogel en egel patiënten. En daarbij een hoger aantal als het voorgaande jaar 2021. Hadden we toen 4.486 dieren, tikken we nu het aantal van 4.700 aan. De financiële middelen zagen we steeds verder slinken. Wat werd en is alles duur geworden. Graag willen we de dieren alle zorg blijven geven, dat verdienen ze. Nee, daar hebben ze recht op. Ze komen namelijk voor negentig procent door toedoen van mensen bij ons in de opvang terecht. De warme zomer die het afgelopen jaar heel vroeg begon, speelde niet alleen de dieren parten, ook onze medewerkers hadden er last van. Zeker als er dan zoveel dieren zijn en er hard gewerkt moet worden. De vogelgriep maakte dit jaar heel veel slachtoffers. Waar we andere jaren in het najaar pas slachtoffers kregen, was nu het hoogtepunt in juli, augustus en september. Honderden slachtoffers maakte deze ziekte onder de watervogels. Wij kregen er ook in alle hevigheid mee te maken. Tweemaal een uitbraak in de opvang zelf. Waar we zo voor waakten, gebeurde toch. Wat een verdriet, maar we moesten door. Middelburg - De regio Zuid-West van de Stomavereniging nodigt belangstellenden uit voor een bijeenkomst op vrijdag 31 januari van 14:00 tot 16:00 uur in Het Gasthuis aan de Noordpoortplein 2 in Middelburg. Stomadragers, partners en andere geïnteresseerden zijn welkom. Tijdens deze bijeenkomst wordt er informatie uitgewisseld en worden ervaringen gedeeld over stoma’s, stomamaterialen en hulpmiddelen. Indien mogelijk is er een deel van de tijd ook een stomaverpleegkundige aanwezig. Er kunnen maximaal twaalf mensen aanwezig zijn, vooraf aanmelden kan bij Henny Bastiaansen: h.bastiaansen@stomavereniging.nl. Coby Louwerse Wat gaat het nieuwe jaar ons brengen? We moeten het maar afwachten. Dit jaar vieren we ons veertigjarig bestaan en daar kijken we naar uit. Oostkapelle - Wethouder Bert Tuk opende op woensdag 11 januari de Halve Maan in Oostkapelle. Hij overhandigde een collage met foto’s, van voor en na de renovatie van de Halve Maan, aan sporthal beheerder Remco Dekker. De sporthal en het dorpshuis zijn het afgelopen jaar volledig gerenoveerd. Het gebouw is nu gasloos en bijna energieneutraal. Er liggen tweehonderd zonnepanelen op het dak en de gevels, daken en vloeren zijn extra geïsoleerd. Ook is alle verlichting vervangen door LED verlichting. In de sporthal zijn de toestellen vervangen en is de vloer vernieuwd. De kleedkamers, kantine en zalen zijn ook opgeknapt. Ook is de oude CV-ruimte vervangen door een nieuwe vergaderzaal. Zowel de binnen-, als buitenkant van de Halve Maan hebben een verbeterde, eigentijdse uitstraling gekregen. - OPENING COLUMN BIJEENKOMST Beheerder Vogel- en Zoogdieropvang De Mikke in Middelburg 1 F J

de Faam | 2023 | | pagina 17