Groep 7 en 8 herdenken Watersnoodramp tijdens Kinderkunstweek Zoektocht Appeltje van Oranje 2023 van Oranje Fonds officieel gestart De maand van Esther infoto’s HERDENKEN GOED DOEL 10 De Faam Ken je dat gevoel dat als je na een dag werken op de bank zit, onder je fleecedekentje, met een grote kop thee, chocolade en een fijn boek? Dat is nou het Suffe tutten gevoel. In deze rubriek komen herkenbare, humoristische en mooie foto’s voorbij in samenwerking met Suffe tutten. Ook je foto’s delen? Mail dan naar info@suffetutten.nl. Ik zit bij een boekenclub: ‘black coffee only’. We hebben net ‘De Camino’ gelezen en nu ‘De hand van Mustang Sally’. Ik vind het echt heel erg leuk! Ik word heel erg blij van lekkere koffie vooral als er een tekening op de topping zit. Heerlijk! Van de vrijwilligers van Suffe tutten kreeg ik deze zilveren klaver. We bestaan dit jaar tien jaar! Ik was enorm ontroerd en verrast. We gaan dit jubileum in november vieren met een Suffe tutten disco. Iedere zaterdagochtend komt mijn vader bij mij op de koffie, gezellig! ‘Herinneren, herdenken en vooruitkijken, van druppel tot tsunami in het Watersnoodmuseum’. Dat is de titel van een speciaal voor kinderen geschreven boek dat alle Zeeuwse leerlingen van groep 7 en 8, de bovenbouw van het speciaal- en voortgezet speciaal onderwijs krijgen aangeboden. Het boekje is een gezamenlijk product van Stichting Kinderkunstweek en het Watersnoodmuseum, mede mogelijk gemaakt door het Prins Bernhard Cultuurfonds. De kinderen kunnen lezen en zien wat de Watersnoodramp inhield. Bijvoorbeeld door de digitaal voortkabbelende namen van de 1836 verdronken mensen te zien, de troostende doeken van met meekrap gekleurde wol, monumenten die ons blijven herinneren aan de Watersnoodramp en het belang van de Deltawerken. Maar ook verhalen over wat kinderen meemaakten en de dappere actie van het hondje Blasz, dat blaffend de koeien richting een veilige dijk wist te sturen. Tijdens de Kinderkunstweek, die tot 26 maart duurt, krijgen de deelnemende scholen een breder aanbod waarin ook het plezier met water alle aandacht krijgt, maar ook met aandacht voor de gevolgen van klimaatverandering. SUFFE TUTTEN Het Oranje Fonds is gestart met de zoektocht naar bijzondere projecten die kans maken op een Appeltje van Oranje 2023. Dit jaar is het thema ‘Bruggenbouwers in de buurt: succesvolle buurtinitiatieven vóór en dóór buurtbewoners die buurtbewoners écht met elkaar verbinden’. Deze initiatieven maken kans op één van de drie Appeltjes van Oranje, die voor de 21e keer worden uitgereikt. De prijs, voor elk van de drie winnaars, bestaat uit een bronzen beeldje dat is ontworpen en gemaakt door prinses Beatrix en een geldbedrag van €25.000. Het geld kan vrij worden besteed binnen de doelstelling van het winnende initiatief. In oktober worden de prijzen uitgereikt door koningin Maxima. Aanmelden kan tot en met 24 februari via: oranjefonds.nl.

de Faam | 2023 | | pagina 10