Samenkomen in inloophuis De Ontmoeting k Nieuwe CI’s Aanpassingen parkeren in gemeente Veere Nathalie 9 De Faam Heiboer Vorige keer vertelde ik al dat ik jullie vandaag meer zou vertellen over ons driemaandelijkse bezoek in het ziekenhuis. Op 21 november zijn we weer voor testjes voor zijn cochlear implantaten (afgekort CI) geweest in het Erasmus MC Sophiap Kinderziekenhuis in Rotterdam. Vaak gaan we eerst naar de geluidsdichte kamer, waar hij de blokjestest krijg. Steeds als hij een piep hoort die verschillend wordt aangeboden, zowel hard, als zacht en hoog en laag, mag hij een blokje in de bak leggen. Zo test de audioloog welke tonen hij wel en niet hoort. Finn had er zin in en deed goed mee. Ik heb een filmpje gemaakt over hoe de testen de afgelopen jaren zijn geweest en hoe zijn spraakontwikkeling is gegaan. Het filmpje is op onze website te zien: lifewithusher.nl. Daarna wilde de audioloog al een test doen, die ze eigenlijk pas bij vierjarigen doen. Er worden dan verschillende woordjes aangeboden die hij mag nazeggen. “Wow, wat deed hij dat goed”, benadrukte de audioloog. Hij kon bijna alle woorden goed verstaan en nazeggen die op dat moment aangeboden werden. Na de testen gaan we terug naar de spreekkamer. Daar worden de CI’s afgesteld naar aanleiding van de testen. Daarna rijden we naar huis. Na een week begon Finn steeds vaker te zeggen dat hij zijn CI’s niet op wilde. Iedere ochtend is het een strijd om ze op te krijgen. Voor ze op gaan, huilt hij: “Nee niet praten, stil zijn.” Wij vragen ons af waarom dit is... Zouden ze toch iets te hard zijn afgesteld? We weten het niet. Als hij ze eenmaal op heeft, gaat het goed, maar het aanzetten is echt een strijd. Strijd willen we echt niet, dus heeft hij ze nu meer af, als op. We hebben het even aangekeken, omdat een nieuwe afregeling vaak tijd nodig heeft, maar het bleef. De gemeenteraad heeft vastgesteld dat vanaf januari 2023 de eerste aanpassingen buiten ook merkbaar zijn voor parkeerders. De parkeerplaatsen op het parkeerterrein Oranjeplein in Veere zijn allemaal vergunninghouderparkeerplaatsen, evenals het parkeerterrein Tramzicht in Domburg. Hier mag alleen met een geldige parkeervergunning geparkeerd worden. Op alle betaalde parkeerterreinen in Dishoek betalen parkeerders €2,40 per uur tot €12 per dag. In Westkapelle mag je het hele jaar door gratis parkeren op een deel van de Zeedijk, tussen vuurtoren Noorderhoofd en de dijktrap ter hoogte van de Hogeweg. Ook is het vanaf 2023 mogelijk een aparte jaarkaart Zeedijk aan te vragen voor €40. Van 1 maart tot en met 31 oktober mogen parkeerders als proef parkeren in de vergunninghouderzone Zoutelande voor €0,10 per minuut. Hierbij geldt een maximum van €50 per dag. Dit op verzoek van de Dorpsraad Zoutelande en Zomid. De verwachting is dat dit voor een hogere parkeerdruk en meer verkeersbewegingen zorgt in woonstraten. Op veel betaalde parkeerterreinen in Zoutelande betalen parkeerders €2,40 per uur tot €12 per dag. Alleen de parkeerterreinen Willibrordusplein, €3,20 per uur tot €16 per dag, en Jumbo/MFA, €5,20 per uur tot €26 per dag, zijn uitzonderingen hierop. Oost-Souburg - Inloophuis ‘De Ontmoeting’ is weer open op elke tweede en vierde vrijdag van de maand in de Rank, de zaal achter het gebouw van evangeliegemeente De Wijngaard, Kanaalstraat 8, Oost-Souburg. De openingstijden zijn van 13:30 tot 16:30 uur en er is gratis koffie, thee en iets lekkers. Iedereen is welkom om een spelletje te doen, te handwerken, wat te lezen, te praten of even tot rust te komen. Tevens worden er tweedehands kleding en sieraden verkocht. Inmiddels hebben we het CI-team gebeld en wachten we nu op bericht terug. Wordt vervolgd.... PARKEREN COLUMN ONTMOETING Blogster van Life with Usher uit Veere

de Faam | 2023 | | pagina 9