1 Veertig meter bakken Vinyl tijdens tiende editie van platenbeurs Etty Hillesumlezing in de Koorkerk 1 Cultuurladder 14 De Faam Sinds 2016 wordt jaarlijks, met uitzondering van de coronaperiode, in Middelburg een Etty Hillesum lezing georganiseerd met de bedoeling de aandacht te vestigen op het gedachtegoed van Etty Hillesum. Deze Joodse vrouw, die de oorlog niet overleefde, werd in 1914 geboren in Middelburg. Vanaf 1941 hield zij een dagboek bij dat een beeld geeft van de Jodenvervolging en van haar reflectie daarop. Op initiatief van Prof. Dr. Klaas Smelik werd dit dagboek in 1981 uitgegeven. De vorige lezingen werden gegeven op of rondom haar sterfdag, zij werd vermoord in november 1943, maar dit jaar is gekozen voor haar geboortedag, 15 januari. Door nu te kiezen voor haar geboortedag en niet voor haar sterfdag, wordt de nadruk gelegd op haar leven en haar werk en niet op haar dood. De lezing wordt gehouden door Klaas Smelik en vindt plaats in de Koorkerk om 15:30 uur. Inloop vanaf 15:15 uur. De toegang is vrij. Deze bijeenkomst wordt georganiseerd door het Etty Hillesum Onderzoekscentrum, de Stichting Synagoge Middelburg en Stichting het Etty Hillesum Huis. Vlissingen - Voor de tiende keer wordt er een grote vinyl platenbeurs georganiseerd in Vlissingen, dit jaar op zaterdag 14 januari van 10:00 tot 16:00 uur. De beurs vindt plaats op een nieuwe locatie aan de Oude Markt 5 en wordt gehouden in samenwerking met boekenhandel ’T Spui en De Platenbaas. Op de beurs zijn er tien standhouders die samen zorgen voor meer dan veertig meter bakken vol met vinyl. Volgens de organisatie is de doelstelling van deze dag om mensen bij elkaar te brengen, jong en oud, en de passie voor muziek op vinyl te delen. Tijdens de beurs zal de professionele Dj Hans Croon, van DJ drive-in shows, samen met Mr. DjD en Dj AQV voor de muzikale omlijsting zorgen. 18- jan. Rimpelingen, Brieven uit Zeeland Hulst, Den Dullaert 19- jan. Gerard van Maasakkers Middelburg, Schouwburg 20- jan. Amber en Carmen Mertens Kapelle, Gemeentehuis 20-jan. King Lear, Fred Delfgauw en Ida van Dril Middelburg, Schouwburg 20- jan. Queen The Story - Crazy Little Things Goes, De Mythe 21- jan. Raymond van het Groenewoud - Op algemene aanvraag Oostburg, Ledeltheater 21-jan. Nieuwjaarsconcert Take Five Zierikzee, Nieuwe Kerk 21-jan. Lotte Velvet - Ondergrond Ritthem, De Verwachting 21-jan. Ballet het Zwanenmeer Goes, De Mythe 21- jan. Opening tentoonstelling ‘Song Sing Soil’ in de Vleeshal Middelburg, de Vleeshal 22- jan. Lestari Scholtes en Gwylim Janssens pianoduo Vlissingen, Hotel Arion 22-jan. Wannes, een Barokke Fantasie, Muziek Hengstdijk, Catharinakerk 22-jan. Newfolksounds on the Road Nieuw- en Sint Joosland, theater de Wegwijzer 26-jan. Xclusiv Company - Trash Lake Oostburg, Ledeltheater 26-jan. Alex Ploeg - Ego Middelburg, Schouwburg 26- jan. Sun Records The Concert Terneuzen, Scheldetheater 27- jan. Vuile Huichelaar Oostburg, Ledeltheater 27-jan. Anneke van Giersbergen zingt Kate Bush Middelburg, De Oostkerk 27-jan. Douwe Eisenga - The Flood Requiem 1953 Vlissingen, St. Jacobskerk 27-jan. Hendrik Groen - Opgewekt naar de eindstreep Terneuzen, Scheldetheater 27-jan. Lenette van Dongen Goes, De Mythe AGENDA LEZING MUZIEK Kijk voor de actuele informatie, data’s en locaties op de website zeeuwsecultuuragenda.nl

de Faam | 2023 | | pagina 14