ii Wederom “Het heelal blijft oneindig” “Deze tekening gaat over Perron 2. Het is namelijk best bijzonder om nog een jysieke stripwinkel te hebben in je stad. Het zijn er volgens mij niet eens meer zo heel veel in Nederland. Stripwinkels zijn, wat mij betreft, speciaalzaken die nooit verloren mogen gaan.” Boris Peeters Hans Notebaart De Faam 29 Als kind vroeg ik mijn vader: “Pap, het bestaat toch niet dat het heelal oneindig is?” Mijn vader antwoordde met de tegenvraag: “Stel dat het wel eindig is, wat zit er dan achter?” Tja, daar had ‘ie een punt, want een einde wordt altijd gemarkeerd door een begin. Wanneer een huis eindigt met een muur, begint de tuin of wanneer een muziekstuk eindigt, begint de stilte. Zo geloof ik ook dat er na de dood weer een begin is. Geschiedenis is eigenlijk hetzelfde, markeerpunten van verandering. Een periode eindigt en een nieuwe periode breekt aan. De Stegentocht zit barstensvol verhaaltjes van veranderingen van het verleden. En, alles moet ook veranderen. Wanneer ik terugkijk op het afgelopen jaar ontkwamen we niet aan de, soms gewenste of soms ongewenste, veranderingen. Ik persoonlijk kreeg te maken met verlies en daardoor verdriet, vernieuwing, succes en geluk. En eerlijk is eerlijk... Ik ben weer wat ouder met wat meer ervaring, meer rimpels en hier en daar wat vet. De maatschappij verandert, visies veranderen, berichtgeving en meningen veranderen en wat vroeger vanzelfsprekend was, lijkt nu onlogisch, of andersom. Omgevingen veranderen, wat voorheen een ‘bejaardenhuis’ was is nu een ‘AZC’, waar eerst de kikkervijvers lagen, ligt nu een buitenwijk en waar vroeger zee was, ligt nu heide en ontstaan er boompjes. Wat goedkoop was, is peperduur geworden en oh ja, wat ‘De Middelburger’ heette, heet nu ‘De Faam’. De stadsgidsen van de toekomst zullen uit voldoende materiaal kunnen putten om hun gasten te vermaken. Ook het komende jaar kunnen we ons wederom klaarmaken voor vele veranderingen, maar ik ben er niet bang voor, wantHet heelal blijft oneindig, de aarde blijft om de zon draaien en de kikker legt zijn dril in de verderop gelegen plas. Gelukkig maar. Ik wens jullie een mooi en liefdevol 2023 toe. COLUMN STADSTEKENAARS Stadstekenaar Middelburg Stegenman bij Stegentochten Middelburg Het afgelopen jaar waren Boris Peeters en Christien van Driel stadstekenaars van Middelburg. In deze rubriek deelden ze hun tekeningen en namen ze jullie mee door de karakteristieke hoofdstad en haar unieke plekken.

de Faam | 2022 | | pagina 29