KOM GEZELLIG NAAR DE FILM IN DE KERSTVAKANTIE! BIOSCOOP GOES Gratis lezing over het testament en levenstestament in Middelburg DAVINCI E I Erfrechtplanning 26 De Faam bioscoopgoes.nl gul - t r Advertentie U bent van harte welkom! I de erfrechtspecialist Erfrechtspecialist Kelly Boermens geeft op donderdag 72Januari2023 om 14:00 uur een gratis lezing in ZB Bibliotheek van Zeeland. Het adres is: Kousteense- dijk 7, 4331 JE Middelburg. Heeft u al een testament en levenstesta ment maar twijfelt u of het nog steeds aan uw wensen voldoet, meldt u zich dan aan voor de lezing. Heeft u géén testament en levenstesta ment? Meldt u zich dan ook aan voor de lezing. In een comfortabele setting vertelt onze erfrechtspecialist u geheel vrijblij vend wat u moet weten over een goed testament en levenstestament. Lezing bewonen? Wees zeker van uw plek en meld u telefonisch of via onze website aan voor de lezing. Maakt u dan een afspraak. Een erf rechtspecialist van Erfrechtplanning komt vrijblijvend en kosteloos bij u thuis om de mogelijkheden met u te bespreken. Bespreekt u deze belangrijke zaken liever 1-op-l? Kelly Boermens, adviseur bij Erfrechtplanning Een waterdicht testament zorgt ervoor dat zaken goed geregeld zijn én het bespaart uw nabestaanden zorgen, belasting en ei gen bijdrage in de zorg. Zo was er laatst iemand die dankzij een goed testament 80.000 euro erfbelasting bespaarde. De erf- rechtspecialisten van Erfrechtplanning we ten als geen ander hoe u met een slim tes tament een fiscaal voordeel kunt behalen. "Meer dan 11 miljoen Nederlanders heb ben geen testament en veel testamenten zijn verouderd”, weet Kelly Boermans, me- de-eigenaar van Erfrechtplanning. Sinds 2010 is de vrijstelling van de erfbelasting bij kleinkinderen verdubbeld. Daarmee is het gelijkgetrokken met de vrijstelling erfbelasting van eigen kinderen en is het fiscaal gunstiger geworden om de kinde ren én kleinkinderen te laten erven. Re gelmatig wordt de maximale vrijstelling voor de erfbelasting - 21.559 euro - aan de kleinkinderen toebedeeld. Dit gaat echter wel ten koste van de erfenis van de eigen kinderen. De eigen bijdrage in de zorg is sinds 2013 onder meer afhankelijk van het vermo gen. Een groot aantal testamenten is daar niet op aangepast. Bij aanwezigheid van spaargeld of wanneer de woning is afge lost, is het verschuldigde bedrag hoger dan wanneer er niets op de bankrekening staat of afgelost is. Hoe meer vermogen, hoe meer u betaalt aan eigen bijdrage in de zorg. Dit kan snel oplopen tot 2.500 euro netto per maand. Om nog maar te zwijgen van het hoge bedrag aan erfbe lasting dat erfgenamen vaak moeten be talen bij een praktisch afbetaalde woning. Gelukkig kunnen al deze kosten beperkt worden met een goed testament. Nog be lang rijker dan een testament is een levenstestament. In een levenstesta ment is vastgelegd wie de zaken regelt als u dit zelf niet meer kan. Bijvoorbeeld bij dementie of een beroerte. Er staat in wie zich over de financiën buigt, wie be slissingen neemt bij medische kwesties én u kunt ook een tweetal wilsverklarin gen opnemen. Ook kunt u met een goed levenstestament besparen op de eigen bijdrage in de zorg. Wilt u zich eerst oriënteren, vraag dan de gratis brochure aan via www.erfrechtplanning.nl 085 - 303 76 87 www.erfrechtplanning.nl We denken liever niet aan de dood. Toch willen we alles goed geregeld hebben voor onze nabestaanden. Een testament kan daarbij helpen, maar wordt vaak uitgesteld. Herkenbaar? “Het is duur en ingewikkeld, dat doen we volgendJaar wel"

de Faam | 2022 | | pagina 26