66 Genoeg “Deze dagen zijn cadeautjes” Susanne Fust De Faam 21 We zitten alweer in het staartje van 2022. Na even de lampen aan gehad te hebben, zie ik dan eindelijk rond acht uur het daglicht langzaam door de gordijnen komen. Ik trek ze open en zie een prachtige staalblauwe lucht en wit gevroren platte daken. Het is een winters tafereel dat ik graag tekenen mag. Ik teken het alsof de winter zich zo altijd aandient. Maar ook ik weet dat deze dagen cadeautjes zijn en blijf dus even kijken om het levende schilderijtje in me op te nemen. Met het nieuwe jaar in het verschiet, blik je terug en kijk je vooruit. Het was voor mij een jaar van veel tekenen, op marktjes staan, nieuwe mensen leren kennen, veel tijd doorbrengen met mijn kindje, soms een stukje schrijven, maar vooral veel tekenen. Alleen was het genoeg? En zo niet, wanneer dan wel? Wat zou je in 2023 willen veranderen, zodat je van jezelf een voldoende krijgt? In mijn geval zou het misschien gaan om een bepaald aantal verkochte ansichtkaarten, het binnenhalen van een grote opdracht of een bepaald aantal volgers. Al reist dan de vraag: is het daarna dan wel welletjes? Ben ik dan tevreden? Ik nodig u uit om er met mij over na te denken. Hoeveel werkuren, hoeveel vrije uren, hoeveel spulletjes, hoeveel huisjes, hoeveel vliegreisjes zijn voor u toereikend volgend jaar? En als u dit behaald heeft, dan geeft u 2023 een dikke voldoende. Nieuwjaarsreceptie en bespeling van carillon Lange Jan Middelburg - Stadsbeiaardier Janno den Engelsman speelt op zaterdag 14 januari live het carillon in de Lange Jan, van 15:30 tot 16:15 uur, rond de inloop van de gemeentelijke nieuwjaarsreceptie in het stadhuis. Inwoners zijn vanaf 16:00 uur welkom om de receptie bij te wonen. Rond 17:00 uur houdt burgemeester Bergmann zijn nieuwjaarstoespraak, gevolgd door een gedicht van stadsdichter Aschwin van den Abeele. Aanmeldtermijn voor overgangsregeling recreatieve kamerverhuur verlengd Veere - Inwoners die recreatief kamers verhuren, kunnen zich nog tot 15 januari aanmelden. De termijn wordt door de gemeente Veere verlengd, omdat nog niet iedereen zich heeft kunnen aanmelden. Het is belangrijk dat inwoners zich uiterlijk voor deze datum aanmelden om in aanmerking te komen voor opname in een volgend bestemmingsplan. Hierbij gaat het alleen over recreatieve kamerverhuur in woningen en niet over recreatieve verhuur van bijvoorbeeld een bijgebouw. Indien inwoners vergeten een aanmelding in te dienen, dan wordt de kamerverhuur niet gelegaliseerd en niet opgenomen in het bestemmingsplan. De eigenaar heeft dan niet de rechten om de verhuur voort te zetten, ook niet na verkoop of vererving. Meer informatie over aanmelden is te vinden via de website: veere.nl. Activiteiten in kerstvakantie bij Polderhuis Westkapelle - Het Polderhuis biedt kinderen verschillende activiteiten aan om in de kerstvakantie actief bezig te blijven. Via een speurtocht kunnen kinderen het dorp ontdekken door drie verschillende tochten te volgen. Of door Westkapelle op een andere manier te zien tijdens een tocht, geschikt voor kinderen met begeleiding van volwassenen, langs het water, op het land en in de buurt van monumenten. Meer informatie via: polderhuiswestkapelle.nl. Ondanks alle oproer in de wereld, was afgelopen jaar voor mij een jaar van rust. Oké, en van tekenen. Ik trek het raam open en voel hoe mijn longen zich vullen met de heerlijk droge, ijzige winterlucht. Zo sta ik even en ik denk: het was goed genoeg. ACTUEEL COLUMN Vlissingse Illustrator We doen ons best om de mini’s op de gevraagde publicatiedatum te plaatsen, maar vanwege het grote aantal inzendingen kan het voorkomen dat ze worden doorgeplaatst naar een latere krant. Uiteraard zorgen we ervoor dat aankondigingen voor bijv. events of bijeenkomsten geplaatst worden vóór de datum waarop deze plaatsvinden. Stuur een mini van ±20 woorden in als je een product te koop aanbiedt, iemand wil feliciteren, een leuke actie organiseert of naar iets op zoek bent. Berichten met een commerciële mededeling kosten €19,95. Deze mini’s en overige actuele berichten, kunnen aangeleverd worden bij het kopje redactie insturen op de-faam.nl of scan de QR-code.

de Faam | 2022 | | pagina 21