F Van 2022 naar 2023 snel weer goed” “Daarna kwam het met het seizoen toch a Bruno Suter Cultuurladder ES EOT De Faam 15 Het jaar loopt op z’n einde, tijd om de balans van dit jaar op te maken. 2022 was een schitterend jaar, alhoewel de start van het groeiseizoen een spannende was. Op woensdag 27 april, de Nacht van Kou, kwam vorst en daar hadden sommige, net uitlopende, planten een flinke optater van gekregen. Daarna kwam het met het seizoen toch snel weer goed, het bleek een lang en zonnig groeiseizoen te zijn. De nieuwe wijngaard die we hebben aangeplant, is dan ook bijzonder goed aangeslagen. Het plan dat we opstelden, lijkt in grote mate uit te komen, maar het blijft een project van de lange adem. We weten pas echt over een paar jaar wat de vrucht van onze arbeid zal zijn. Toch moet ik ook vooruit blijven kijken. Volgend jaar zullen we toch echt eindelijk wat druiven oogsten. Tussen het snoeien door vlucht ik dan soms naar m’n bureau om te overleggen met Duitsers, Italianen en Slovenen over wijntanks. Met een levertijd van zes maanden moet ik er tijdig bij zijn. De tot sap geperste druiven moeten toch ergens in komen te zitten. Dit is ook een moment om even stil te staan bij alle hulp die ik hier krijg. Een speciale dank gaat uit naar de familie, vrienden en de vriendin. En uiteraard ook de scholieren die met ons door de wijngaarden banjeren. En eigenlijk kan ik ook terugkijken op een hele positieve ontvangst uit de omgeving. Zo’n twee jaar geleden kwamen we hier wonen en we zijn eigenlijk met open armen ontvangen. Daar zijn we dankbaar voor. Een mooi begin. Een goede jaarwisseling gewenst. Proost! Kijk voor de actuele informatie, data’s en locaties op de website zeeuwsecultuuragenda.nl 4-jan. De jongen van de Lange Jan Middelburg 7-jan. Pip&Pelle (4+) Oostburg 7- jan. Ruud Hermans The MVP’s Nieuw- en Sint Joosland 8- jan. Mosa Trio, viool, cello en piano Vlissingen 8-jan. Revue Blanche Vlissingen 8-jan. Fuse Terneuzen 12- jan. Nieuwjaarsconcerten van Het Zeeuws Orkest Terneuzen 13- jan. Gogol&Max Oostburg 13-jan. Lenny Kuhr - Concert Rilland 13-jan. Cameretten - Finalistentournee 2022 Ritthem 13-jan. R11 Middelburg 13- jan. Nieuwjaarsoncerten van Het Zeeuws Orkest Vlisingen 14- jan. Kon. Harmonie Ons Genoegen Vlissingen 14-jan. Cameretten - Finalistentournee 2022 Renesse 14- jan. Nieuwjaarsoncerten van Het Zeeuws Orkest Goes 15- jan. Pim Pom, kindertheater Hulst 15-jan. Lumaka Trio Middelburg 18-jan. Rimpelingen, Brieven uit Zeeland Hulst 20- jan. Amber en Carmen Mertens Kapelle 21- jan. Raymond van het Groenewoud - Op algemene aanvraag Oostburg 21-jan. Nieuwjaarsconcert Take Five Zierikzee 21-jan. Lotte Velvet - Ondergrond Ritthem 21- jan. Opening tentoonstelling ‘Song Sing Soil’ in de Vleeshal Middelburg 22- jan. Lestari Scholtes en Gwylim Janssens pianoduo Vlissingen 22-jan. Wannes, een Barokke Fantasie, Muziek Hengstdijk 22-jan. Newfolksounds on the Road Nieuw- en Sint Joosland 26- jan. Xclusiv Company - Trash Lake Oostburg 27- jan. Vuile Huichelaar Oostburg 27-jan. Anneke van Giersbergen zingt Kate Bush Middelburg 27- jan. Douwe Eisenga - The Flood Requiem 1953 Vlissingen 28- jan. Steven Kazan Jamie Wissenkerke 28-jan. Mannen van Naam - De Duivelsbrug Ritthem 28- jan. Douwe Eisenga - The Flood Requiem 1953 Goes 29- jan. Barrie Stevens - I’m an artist Oostburg 29-jan.Bart van Oort, pianoforte Middelburg Wijnboer bij Wijndomein De Boe in Koudekerke COLUMN J

de Faam | 2022 | | pagina 15