hl -Al J Streng wijst ze de weg naar de voordeur... ‘Daar moet je zijn, Singelstraat 13.’ .'■'I De zeemansemmer “We smijten vol verwachting onze lege emmers vooruit” Herman Christien De Faam 13 Elke zeeman kan je vertellen hoe je een emmer zeewater vult vanaf een varend schip. De emmer aan een touw binden, zó ver naar voren gooien dat de emmer schuin in het water valt en het touw snel ophalen. Timing is van groots belang, want ben je te vroeg, dan zit er geen water in. Ben je te laat, dan komt er zoveel kracht op het touw dat de emmer meestal afbreekt en je ‘dag’ kan zeggen tegen het geheel. Hoe vol de emmer boven komt, maakt niet uit. Generaties zeelui hebben met nog meer generaties emmers deze principes geleerd. De landrot zal het niet zo interesseren, al dat geëmmer om wat water. De beste stuurlui staan aan wal naar al dat geschuif te kijken en denken dat zeelui niets anders doen, dan water naar de zee toedragen. Maar niets is minder waar. Een simpele bezigheid als een emmertje water halen, bevat zoveel zeemanswijsheid dat het gepast is voor de walbewoner om zich te verwonderen. Ik ben blij dat ik als loods een stukje van deze wijsheid mag delen. We gaan bijna een nieuw jaar beginnen en smijten vol verwachting onze lege emmers vooruit. Ik kan u niet vertellen hoe de emmer boven zal komen, maar ik kan u dit verzekeren: halfvol is vol genoeg. Neem nou de bucketlist. Wie aan wal loopt, loopt er niet dagelijks rond met een hoofd als een emmer vol zaken die men nog wenst, wil of moet. Wat een gezeul is dat! Al een heel jaar in de weer om nu, eind december, erachter te komen dat er zoveel niet is bereikt of gelukt. Of misschien daagt opeens het besef dat het leven nu wel heel vol en zwaar is geworden, bijna niet meer te houden. Het lijntje kan elk moment breken. Barkmeijer van Driel I STADSTEKENAARS COLUMN Het afgelopen jaar waren Boris Peeters en Christien van Driel stadstekenaars van Middelburg. In deze rubriek deelden ze hun tekeningen en namen ze jullie mee door de karakteristieke hoofdstad en haar unieke plekken. Loods bij Loodswezen regio Scheldemonden Stadstekenaar Middelburg 1 J 1

de Faam | 2022 | | pagina 13