Het woord aan raadslid Ed de Graaf Omgevingsvisie Middelburg 2050 in Stadsschouwburg Einde cameratoezicht Dauwendaele Raadsvergadering in stadskantoor Minder afval en meer hergebruik Deze pagina verhuist naar De Bode OFFICIËLE PUBLICATIES GEMEENTE MIDDELBURG Graffiti met een grote G Aanbrengen van graffiti is van alle tijden. In Pompei zijn politiek ge- engageerde gevelteksten ontdekt, die aan te merken zijn als voorlo pers van graffiti. Onder meer geïnspireerd door de New Yorkse streetart-kunstenaar Keith Haring bereikte tijdens de jaren 1985-1995 de graffitibeoe- fening in Nederland haar hoogte punt. Graffiti wordt vaak aangetroffen op openbare gebouwen, straatmeu- bilair en treinstellen, als daad van sociaalpolitieke bewogenheid en artistieke expressie. Illegale graffiti wordt beschouwd als een daad van vandalisme: een schandvlek op publiek/privaat ei gendom. Niet voor niets is illegale graffiti strafbaar in Nederland. Tijdens de raadsvergadering van 30 januari 2020 steunde de voltallige gemeenteraad onze motie om in samenwerking met SWM-jongerenwerk een initiatief te ontplooien, teneinde te komen tot een acceptabele vorm van graf fitikunst, mede vanuit een meer positieve grondhouding t.o.v. graffiti. Het idee voor de motie werd aangereikt door een van onze frac tiebezoekers. Als inspiratiebron gelden het graffitiproject fietstun- nel Bossenburgh en de gevelschil dering scoutingclubhuis Meiveld. De motie heeft de afgelopen weken geresulteerd in twee tot de verbeelding sprekende initiatieven: de fietstunnels onder de Schroe- weg en de Nieuwe Vlissingseweg. Met dank aan onze jonge creatie- velingen! Politiek vergt een lange adem. Uw ideeën zijn onze drijfveer, voor het realiseren van een nog beter, mooier en veiliger Middelburg! Ed de Graaf, raadslid Lokale Partij Middelburg eddegraaf@zeelandnet.nl Op maandag 12 en dinsdag 13 juli nodigt de gemeente inwoners, on dernemers en andere belangheb benden uit in de Stadsschouwburg aan het Molenwater. Belangstel lenden kunnen daar 's middags en 's avonds toekomstschetsen van Middelburg zien, erover in gesprek gaan en van opmerkingen aan vullingen voorzien. De schetsen gaan over onze vijf grote opgaven. De schetsen verbeelden hoe we in Middelburg in 2050 zouden kun nen wonen, werken, samenleven, hoe natuur en landschap er dan uitzien en hoe we omgaan met klimaatverandering en energie vraagstukken. Bij elk van de vijf thema's kunt u in gesprek gaan met medewerkers en specialisten van de gemeente. Met de reacties van de bezoekers verrijken we de toekomstbeelden. De volgende stap om te komen tot de visie zijn verschillende scenario's met heldere keuzes. Op doemee.mid- delburgers.nl kunt u de totstandko ming van de Omgevingsvisie goed volgen. Neem eens een kijkje en schrijf uzelf in. We mogen weer bij elkaar komen en we verheugen.ons erop u op 12 of 13 juli in de Schouwburg te zien. Vanzelfsprekend houden we rekening met de dan geldende coronamaatregelen. Op maandag 12 juli kunt u terecht van 15.00 tot 21.00 uur. Op 13 juli bent u welkom tussen 12.00 en 21.00 uur. Uitnodiging meepraatsessie participatieverordening Op 12 juli bent u van harte welkom om mee te praten over de nieuwe participatieverordening van de gemeente Middelburg. Door een wetswijziging zijn gemeenten straks verplicht om hun inspraak verordening om te vormen tot een participatieverordening. In deze verordening maken we afspraken hoe we in Middelburg omgaan met participatie. Het gaat hierbij om thema's als burgerparticipatie, het inspelen op maatschappelijke initi atieven (overheidsparticipatie), het uitdaagrecht en dorps- en wijkde- mocratie. Wilt u graag meer weten hierover en meepraten? Kom dan op 12 juli van 15.30 - 17.00 uur naar de Stadsschouwburg aan het Molenwater. Aanmelden voor deze sessie kan via Manon Veroude, m.veroude@middelburg.nl 0118-67 55 29. Participatieplatform Doemee.middelburgers.nl is het digitale participatieplatform van de gemeente. Op 'doemee' kunt u meedenken over initiatieven in uw leefomgeving. Hoe kan een project in een straat of wijk beter of mooier en leefbaarder worden? Neem eens een kijkje en schrijf uzelf in! Op dit moment zijn actueel: nieuwe locatie skatebaan, denk mee over de toekomst van Middelburg, welke samenwerkings verbanden hebben geld gekregen uit het Lokaal Sport Akkoord? Verdeling van het wijkbudget Klarenbeek-Veersepoort. I doemee.rniddefburgers nl De burgemeester heeft beslo ten dat het cameratoezicht in Dauwendaele begin juli stopt. Met de uitvoering van het plan Nieuw Perspectief blijft gemeente inzetten op het verder terug dringen van overlast. Ook moet het plan de jongeren een nieuw toekomstperspectief geven. Het plan Nieuw Perspectief be staat uit deze drie onderdelen: 1. Persoonsgerichte Aanpak. Dit is een overleg van organisaties als Openbaar Ministerie, Politie, Veiligheidshuis en Toegang in Middelburg (TIM). Zij brengen de groep overlastgevende per sonen in kaart. Vervolgens kij ken zij samen met de jongeren naar gerichte hulp en concrete acties. 2. Oplossingsgerichte Aanpak. Samen met Bureau Vraagkracht zijn we volgens een oplossings gerichte methode aan de slag met de organisaties die zicht hebben op de jongeren. Tijdens bijeenkomsten worden signalen uit de wijk en praktijkvoorbeel den besproken. 3. Organisaties in de wijk. Organi saties in de wijk, het wijkteam en de bewoners houden wij op de hoogte van de voortgang. En we betrekken ze bij de aanpak. De camera werd in november 2020 geplaatst vanwege een aan tal incidenten en een gevoel van onveiligheid bij de omwonenden. De gemeenteraad van Middelburg komt op woensdag 7 en donderdag 8 juli om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. De vergadering is verdeeld over twee dagen vanwege de behandeling van de kaderbrief en de jaar stukken. U kunt deze vergadering helaas nog niet fysiek bijwonen, maar wel volgen via een livestream op middelburg.raadsinformatie.nl. Daar leest u ook de volledige agenda met onderliggende stukken. Samen met u zorgen we voor minder afval en meer hergebruik. Om onze dienstverlening te vergroten hebben recent een aantal ondergrondse con tainers een andere bestemmen gekregen. Hieronder een overzicht. containernummer 1818 containernummer 1823 containernummer 1813 containernummer 1110 containernummer 1806 containernummer 1452 containernummer 4802 containernummer 3411 containernummer 3706 containernummer 3405 Loskade van restafval naar oud papier Meestoot van restafval naar PMD (plastic en metalen verpakkingen en drinkpakken) Eigenhaardstraat van restafval naar PMD Walplein van restafval naar oud papier Dwarskaai van restafval naar oud papier Achter de Houttuinen van PMD naar oud papier Roozenburglaan van restafval naar oud papier Koninginnelaan van restafval naar PMD Volkerakstraat van restafval naar PMD Adriaen Lauwereyszstraat van restafval naar PMD Container vol? Of in storing? Kijk voor een andere locatie bij u in de buurt, www.middelburg.nl/afvalwijzer. Het huis-aan-huisblad De Faam verdwijnt. U heeft nu de laatste editie in handen. Berichten van gemeente Middelburg leest u vanaf woensdag 7 juli wekelijks in "De Middelburgse en Veerse Bode". Op de pagina vindt u onder andere het gemeentelijke nieuws, de raadsrubriek en de officiële publicaties. Eerdere edities van de Middelburgse en Veerse Bode vindt u op www.internetbode.nl. Via die website kunt zich ook abonneren op de gratis digitale krant. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via www.middelburg.nl/afepraak of bel (0118)67 50 00. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Aangevraagde omgevingsvergunningen Abeekeweg 13 (uitbreiden loods), Breeweg 2 (slopen bestaande woning met aanbouw en bouwen nieuwe woning met aanbouw), Breeweg 30 (isoleren pannendak en maken dakopbouw op woning), Breeweg 49 (kappen boom), Dorpsstraat 13 Arnemuiden (realiseren aanbouw met verdieping aan achterzijde woning), Hof van Sint Pieter 13 (plaatsen dakkapel op voordakvlak en achlerdakvbk), Jan van Campenstraat 63 (bouwen woning), Kromme Vfeele 7 (plaatsen gemetselde tuinmuur opsrfgrens met de burenj, Nieuwe Burg 3032 (venrangen reclame gevel), Park Overwater 18 (realiseren tuinkamer), Statenlaan 96 (doorbre ken binnenmuur), Zaagmolendijk 14 Nieuw- en Sintjoosbnd (bouwen theetuin) Verleende omgevingsvergunningen Beenhouwerssingel 27 (creëren dakopening), Dam 6A6G (plaatsen zonnepanelen achter zijde dak), Domburgs Schuitvlot 13 (herstellen dakbedekking), Griffioenpad, perceel 59 (plaatsen tuinhuisje), Hofplein 16 (aanbrengen anfrklimbeveiliging aan dakrand), Kruitmolen- laan 66 t/m 70 (bouwen woonzorgvoorzie ning voor ouderen), Lange Delft 63 (wijzigen gevelreclame), Michaelsdreef 19 (doorbreken binnenmuur), Nieuwe Burg 21 (aanbrengen gevelreclame), Oude Kleverkerkseweg 2 Arne muiden (realiseren aanbouw), Park Overwater 18 (realiseren tuinkamer), Plein 1940, nr. 6 (plaatsen van vier parasolvoeten), Plein 1940, nr. 10 (plaatsen van vier parasolvoeten), Plein 1940, nr. 10 (wijzigen verkeersbestemming naar terrasbestemming), Poproute 45 (bouwen berging, overkapping, carport en hekwerk), Stationsstraat 2 (wijzigen indeling liftopbouw, buitenberging en gevelreclame), Veersesingei 166 (realiseren aanbouw achter woning), Veer- straat 21Nieuw- en Sint Joosland (verwijderen draagmuur en vervangen door een draagbalk), Vlasmarkt 30 (realiseren van twee appartemen- ten en bouwen dakopbouw met dakterras) Verleende omgevingsvergunning (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Nederstraat 2-4 (realiseren brandveilig gébruik Melding Activiteitenbesluit Abeeiseweg 13 (uitbreiden hndbouwloods)

de Faam | 2021 | | pagina 9