Een nieuwe Zeeuwse Indierockband Voorstellingen tijdens Festival Onderstroom m Rectificatie artikel Vrijwilliger Chris laat de Veerse geschiedenis verder voortleven te Heemkunige Kring jubileert Kraampjes en kleedjes JUBILEUM De Faam - W WOENSDAG 30 JUNI 2021 VRIJWILLIGERSPORTRET COLOFON WALCHEREN - Het is vijftig jaar geleden dat de Heemkun dige Kring Walcheren (HKW) werd opgericht. Omdat er van wege corona geen jubileumac tiviteiten werden gehouden, krijgen alle leden het boek 'Walcheren op de wereld kaart' cadeau. Er bestaan (en bestonden) buiten Walcheren, over de hele wereld dorpen, steden, huizen, plantages en eilanden die naar Walcheren of Walcherse plaatsen zijn ge noemd of die hetzelfde heten. |n de rubriek 'Walcheren van de kaart' werd in elk nummer van verenigingsblad De Wete tussen januari 2013 en januari 2019 een wereldreis gemaakt. Door de talloze handels- en ontdekkingsreizen die Zeeu wen maakten lieten de Zeeu wen, en daarbij met name de Walchenaren, overal ter we reld hun sporen achter. Eerste exemplaar Tot de dag van vandaag is die aanwezigheid nog overgeble ven in plaats-, eiland-, straat-, plantage- en fortnamen. Au teur Jan Zwemer heeft er in het boek een flink aantal op een rijtje gezet. Donderdag 1 juli wordt het eerste exem plaar aangeboden aan Harald Bergmann, burgemeester van Middelburg. MIDDELBURG - De nieuwe Zeeuwse indierock band Alta Luna heeft hun single 'The Chain' uitgebracht. De single klinkt zomers door de riffende gitaren en een knallend re frein en gaat over eenzaamheid in coronatijd en het verlangen naar betere tijden. De band begon als backing band voor Lahr's solotraject. Al snel bleek dat de drie een vol waardige band waren en zo onstond Alta Luna. Door de lockdown hadden ze tijd om ei gen werk te schrijven. In een uitzichtloze tijd met geen mens op straat besteedden ze veel avonden in Blom's Fuzztone Studio in Middelburg. Alta Luna hoopt snel ook live te gaan spelen. De single is te beluisteren op alle streamingdiensten. VLISSINGEN - Dit jaar brengt Festival Onderstroom van 9 tot en met 11 juli voorstellingen waaronder een paar produc ties die speciaal voor het fes tival zijn gemaakt. Zowel oude rotten als jonge theatermakers werden gevraagd om een the atervoorstelling te maken. Weg van de Willem Ruys Theatergezelschap Prins te Paard maakte een audio-crui se over het legendarische schip De Willem Ruys. Als publiek loop je een route over het ter rein van de voormalige Schel- dewerf en onderweg hoor je een hoorspel. Zo beland je on derweg in allerlei scènes over het leven aan boord van het schip en leer je mensen ken nen voor wie De Willem Ruys heel belangrijk is geweest. De Scheldestraat is één van de bekendste en meest levendi ge straten van Vlissingen. Drie jonge theatermakers (Giovan ni Brand, Beaudil Elzenga en Lynn Schutter) gingen er op verkenningstocht. De verhalen die zij ontdekten, beleef je nu zelf in hun voorstelling 'Home is where the Scheldestraat is'. Tijdens het festival zijn er nog veel meer voorstellingen te zien. Festivalfavorieten BOT brengen een muziektheater voorstelling in de Machine fabriek. Bij de Dokbrug wordt een Straattheater Bonanza ge organiseerd. Neo-fanfare 9x13 brengt de muziekvoorstel- ling Halt, en Sta stil'. Voor alle voorstellingen moeten vooraf kaartjes gekocht worden via festivalonderstroom.nl Theatergezelschap Prins te Paard maakte een audia-cruise over het legendarische schip De Willem Ruys. Foto: Prins te Paard De geschiedenis van Veere laten voortleven is de drijfveer van Chris Koole. TEKSTEN FOTO: WELZIJN VEERE In het artikel Beleef de Slag om de Schelde zijn storende fouten geslopen. Het is niet Erfgoed Walcheren maar Erf- goedgroep Strijd om Walche ren. In het artikel worden de namen van Lilian Janse en Ta mara Vork genoemd. Zijn heb ben op eigen initiatief experts gezocht om hun idee van een erfgoed fietsroute te realiseren. Hun werk in de raad mag daar niet aan gekoppeld worden. De route wordt in de toekomst uitgebreid naar Walcheren en Zeeland. Het is een gezamen lijke inzet van de werkgroep geweest om verhalen aan te leveren voor deze fietsapp. Daarbij heeft Theo Rietveld een concept geschreven. Dit is later herschreven door Marloes Matthijssen. Naast Codetikkers is Martien Luteijn verantwoor delijk voor de bijbehorende tekeningen en kaarten. Leden van de werkgroep hebben ge schiedenisverhalen verzameld over de aanleiding van de Slag om de Schelde en persoonlij ke verhalen opgediept als ba sismateriaal voor de concept tekst. Naast de drie verhalen, geeft de fietsapp veel informa tie die de fietser onderweg met eigen ogen kan zien. De app is te downloaden via www.de- slagomwalcheren.nl MELISKERKE - Op za terdag 3 juli van 10.00 tot 14.00 uur uur wordt er een rommelroute ge houden op Meliskerke. Door het hele dorp staan er kraampjes en liggen er kleedjes, waar je de leuk ste spulletjes een tweede kans kunt geven. Bij ieder kraam kunt u informatie halen van de verschillen de verkooppunten. De geschiedenis van Veere laten voortleven is de drijf veer van Chris Koole (59). Acht uur per week vervult Chris een betaalde functie bij de Grote Kérk in Veere, alle andere tijd die hij er door brengt, is vrijwillig. Klusjes doen, mensen ontvangen, en zelfs de hoge balken schoon maken en ontdoen van vleermuizen poepjes. Hij draait zijn hand nergens voor om. VEERE - Chris is heel vaak in de Groté Kerk en zijn lief de voor het gebouw en de historie straalt van hem af. 'Ik vind de geschiedenis van de oude vestingstad Veere heel mooi en mooi om daar over te vertellen. Het is alle maal zo ontzettend interes sant en de verhalen moeten worden verteld, worden doorgegeven.' Marktmeester 36 jaar lang stond Chris op de markt, nu werkt hij als bakker vanuit het Oranjeplein en is hij op zaterdag marktmees ter. Veel Veerenaren zullen Chris dan ook kennen. Is het niet als bakker, dan is het wel van één van zijn andere vrij willigers klussen. "Ik kan moeilijk stil zitten" al dus Chris. Bij Museum Veere is hij manusje van alles, hij begon lang geleden met op knappen van de Schotse Hui zen, en doet er nu nog steeds klusjes. Zie je de vlag hangen op het Stadhuis in Veere? Dan is er een grote kans dat Chris deze heeft opgehangen, want hij is ook al 10 jaar vlag- genist voor de Gemeente. Geschiedenis Daarnaast is Chris actief voor het Carillon in Veere, hij werd er zelfs een keer voor geïn terviewd door de EO. Al met al is hij zeker 6 a 7 dagen per week wel even bezig met zijn vrijwilligerswerk. Maar hij doet het graag! "De Gro te Kerk is zo mooi, het is een voorrecht om daar te mogen werken. Net als bij het Stad huis en de Schotse Huizen. Als ik tijdens mijn vrijwilli gerswerk mensen iets van de geschiedenis van Veere mee kan geven, dan ga ik met een warm gevoel naar huis. Dan is mijn taak gedaan!" Benieuwd naar meer vrijwilligersvacatures? Kijk dan eens op www.welzijn- veere.nl of neem contact met ons op via 0118-583687 of info@welzijnveere.nl Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NV Vlissingen fMk Redactie Bied je nieuws aan op de website via de -v, knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agendaberichten Plaatsen Voor overige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van DPGmedia. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digi tale uitgaven van DPGmedia. Deze krant is aangesloten bij 22 AdLocal Advertentieverkoop en media-advies E lotje.koster@dpgmedia.nl 06-15553486

de Faam | 2021 | | pagina 3